0 oy
158 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Dediğiniz şekilde yaptm tencerede mayaladim cıvık oldu birde ekşi oldu Ziyan oldu . Neyden olmsdi acaba kaynaansm yoğurt kovasında yapcaktin diyo

10 Cevaplar

+1 oy
(15,796 puan) tarafından
Farkı yok sıcak su köy leğene içine oturt üstünü ort bir süre kalsın tutar 
tarafından
Kaynar su mu olacak
(15,796 puan) tarafından
He canm
tarafından
Tm cnm kac saat  beklesin disarda
(15,796 puan) tarafından
Canım bir iki saat dursun üstünü aç bak tuadiysa az daha bekler
tarafından
Tm cnm inşallah tutar tşk ederim
-Reklam-
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ben cam kavanoza koyuyorum, cıvık kaldıysa ısısı tutmamış olabilir. Bebeğe yapıyorum ben minik mama kavanoz ları var ya onlara koyuyorum
(1,862 puan) tarafından
Ayrıca yoğurt kovasıyla alakası yok, ben daha hiç ne kendim orta yaptım ne öyle gördüm, hep  tencere ya da kavanoza yaparız
0 oy
(844 puan) tarafından
Yoğuru nerde mayalarsanız tutar kova tencere düdüklü yeter ki saf inek sütü olsun içine su katılmadan iyi kanatarak yeteri sıcaklıkta mayalayarak ve en önemlisi Mayalama süresi sadece 4 saat sonra en az 24 saat dolapta beklemesi gerekiyor

Mayalama sıcaklığı 40 ile 48 derece olmalıdır 
0 oy
tarafından
Benimde sadece kavanozda tutar taş gibi olur diğer türlü cıvık oluyor 
0 oy
tarafından

Ben çelikte mayalarm hep taş gbi yogurdum canm bak.resmi . Mayasini katarken sicakliginda hata yapmis olabilirsn serçe parmagini sokup 10a kadar dayanabiliyomusun die bakman lazmdi mayayla birlestirmeden

image

tarafından
Maşallah cnm güzel olmuş moralim bozuldu ilk defa deniyeyim dedim kızıma . Tutmadi elimi koydü yakmiyordu elimi cnm 4 saat de dışarda bekledi
tarafından
5 veya 6 saat disarda kalın battaniyeye sarılı beklemesi lazm canm daha sonrada ben dahada koyu olsn die buzdolabinda bi kav saat tencerenin kapagi açık bekletiyorm koyulasıyo iyice. Bende kızıma yapiyorm canm benimdr ilk denememde olmamisti lor peyniride yap canm yumuşak ve gzl oluyo. Üzülme canm 2. Yi tutturursn
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Sicakken mayalamissin ve üstünü çok ortmussun ya da dışarıda çok kalmis
tarafından
Evet battaniye filan çok koydm gece 1 den sabah 6 ya kadar çok mu beklemiş dışarda
0 oy
(755 puan) tarafından
Sıcak çalmış olabilirsin ekşi olduysa
0 oy
(9,043 puan) tarafından
Ben hep tencerde mayalarim taş gibi olur. Muhtemelen sıcak veya soğuk mayaladin ısısını ayarlayamadin o yüzden tutmadı
0 oy
(755 puan) tarafından
Ben cam kaselere mayalarim cici parmağını hafif yakacak şekilde sıcaklıgini ayarlarım taş gibi çok güzel tutar

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 226 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 178 göst.
25 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 126 göst.
11 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,115 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 206 göst.