0 oy
858 göst.
Aile kategorisinde (197 puan) tarafından

Kızlar benim eşim kasım ayında içeri girdi. Neden derseniz ki alışkınım o aşağılayan gözlere direk açıklayım imzası vardı onu atmadığı için 2 sene yatıcak. Bu ilk yatışı değil. Bekarken işlediği suçların cezası (kavga, basit usül adam yaralama ve cezaevinde isyan) hep evlendikten sonra geldi. Oğluma doğum yaptım 5 aylıkken girdi 3,5 yaşında çıktı. Kaynana elinde mama almazlar bez almazlar annem memleketten kargolar bu şekilde bitirdik cezayı. Çıkınca hamile kaldım korunduğum (iğne ile) halde. Kızım olcağını öğrendim ama 7 aylıkken bir zulümdür başladı doğup 6 aylık olana kadar devam. Ama aklınıza gelmicek eziyetler. Dayanamadım memlekete kaçtım çocuklarımla anneme sığındım. Düzeldim dedi geldi peşimden evide taşıdı benm memlekete ve gerçekten düzelmişti. Gene cezası geldi 1 sene yatıcaktı ama 2 sene yakalanmadan kaçak gezdi. Gezdi dediğimde yine çalıştı kira vs yapamazsınz en azından elimiz genişlesin öle teslim olurum dedi. 2 sene sonra yakalandı girdi gene. Geçtiğimiz nisan ayında çıktı. Bu seferde nankörlük yapınca yine eziyetler başlayınca ayrılma kararı aldım ve kovdum. Ben bu seferde hapla korunurken gene hamile kalmışım. Ve ben hiç belirti görmedim. Korona geçirdim vs derken bi ay adetim 32 gün boyunca kesilmeden sürünce dr a gittim ve 3 ay 3 haftalık hamilesin dedi ben şok. Adamla ayrılma kararı almışım evden kovmuşuz çocuklarımla beraber (biri 8 biri 4 yaşında ozaman) napcam dedim aldırmaya gittim ultrasonu görünce kıyamadım, dayanamadım. Ama ona aldırdım dedim. Tabi biliyo öle bişi yapamıcamı inanmadı. Neyse arayı düzelttik derken ***** felek gene bu bacınıza gülmedi ve herif gene içeri girdi. 9 kasımda girdi 2 sene yatıcaktı şuan 14 ayı kaldı. Ve memleketinde yatıyo aramızda 1300 km var. Onca ettiğine rağmen 8 aylık hamileyken aldım 2 çocuğuda ki otobüs yolculuğu benim çocuklarla çok zor. Bizi araba tutuyo hepimizi. Genede gittim 1 ay kaldım. Zorla geldim doğumu bahane edip. Geldiğimin haftasına doğurdum zaten. Okadar zor okadar eksik bi gündü ki. Herkes kocasından destek alırken ben ilkokul arkadaşımla gittim. Ağlamaktan içim söküldü. Çok uzattım kızlar ama son olarak, şuan hiiiiç eksikliğini hissetmiyoruz. Ne çocuklar ne ben. Annemin kendi eviydi kapattı geldi bende kalıoruz. Ananemde alzeimer hastası onuda aldım yanıma. 3 de çocuk. Ev biraz mülteci kampı gibi oldu ama ben şendullar malikanesi diorum. Ama çok huzurluyum. Kavga yok şiddet aldatma hakaret yok. Bebişimde çok rahat büyüyo. Diğerlerinde dertten tasadan anlamadığım anneliğimi 28 yaşımda 3. Bebeğimde tadıyorum. <3

25 Cevaplar

+6 oy
(7,639 puan) tarafından
Adam çıkınca 4. Olur gibime geldi. Böyle bir pisliğe 3 çocuk bile fazla
(197 puan) tarafından
Bacım büyğk konuşmuyom. Ben bişeye hayatta yapmam dersem o illa baiıma gelir ki 2. Çocuğu bile düşünmeyen ben 3. Yü doğurdum.
(7,639 puan) tarafından
Ben de büyük konusmuyom ama 2 en fazla istiyorum benim oğlum 2.5 yaşında 2 şeyle korunuyom yani habire bebe mi doğuracam ki benim eşim destektir ev işi olsun çocuğu tuvalete götürür yemek yedirir ona rağmen 2. Yi yapmiyom önemli olan çocuk yapmak değil layıkıyla yetiştirmek. Senin kocayla da o çocukların psikolojisi saglamsa helal olsun
(197 puan) tarafından
9 yaşında oğlum var onun berbat. Ama çok şükür toparlıyoruz. Çok zorlamıyo bizi sadece için için üzülüyo. Çevresine zarar vermez. Ama diyorum ya, 1 den sonra düşünmedim korundum. Ama biri iğneyle biri hapla yine kaldım. Hatta bu sonucunda 4 ay hapıma devam bile ettim. Yinede yiyecek ekmeği varmış. Ama şuan iyiki diyorum. Okadar mutluyumki sanki yeni anneymişim gibi :)
(7,639 puan) tarafından
Rabbim mutluluğunuzu eksik etmesin inşallah çocuklarının da bahtlari yolları açık olsun
(197 puan) tarafından
Aminnn kuzum cümlemizin evladını korusun Rabbim inşallah
-Reklam-
+3 oy
(7,818 puan) tarafından
Sen kendini bilerek yakmissin ben öyle anladım zaten adamın bekarken işlediği suçlar diz boyu bide evlenmissin okadar ceza evine girip çıkıyor ve sürekli hamile kaliyosun çok ilginç valla nasıl bu kadar kolay hamile kaliyosunuz anlamadım bence siz tam anlamiyla korunmuyodunuz beni yanlış anlama canım ama o çocuklara da yazık Allah yardımcın olsun inşallah yoluna girer herşey ne deyim
(197 puan) tarafından
Bekarken bilseydim bukadar çok olduğunu evlenmezdim bacım. Ama işte ana baba insana hep doğruyu göstermiyo. Eşimde fazlasıyla anasının kurbanı olmuş.
+1 oy
(197 puan) tarafından
Valla dediğiniz gibi kızlar. Bile bile lades dedim ama olsun napim öldürmeyen acı güçlendirir diyenin hesabı. Bu günüme hamdolsun. En azından çocuk büyütmek için babaya gerek yokmuş onu anladım. Olsa zaten kavga dövüş çocukların psikolojisi altüst olcak. Aslında özünde çok iyi biri. Ama anası saolsun baya bozuyo. 
(1,501 puan) tarafından
Senin kocaya ihtiyacın yoktur kendini tatmin edersin ama 3 tane çocuğun babaya ihtiyacı var onu ne yapacaksın bırak yani 4.yü de yapma
(197 puan) tarafından
Bacım kim dedi 4ü yapcamı. Öle bi düşüncem yok. Ama emin ol evlatlarımın babaya ihtiyaçları yok. Analarıda ben babalarıda ben. Gayette mutlular. Hatta arada anne biz böle daha mı mutluyuz ne die soruolarda :))
(1,501 puan) tarafından
Küçücük çocuklar baba ne görmemişler ki neye göre kıyas yapacaklar adam gelmiş çocuğu yapmış gitmiş anca kusura bakma ama anca lafta yetilir babanın yeri dolmaz ölse öldü dersin sağ ama hapiste günü geçiyo orda da ölür bu gidişle o
(197 puan) tarafından
Yani aynen öle baba benim onlara göre. Kızım öle demişti çalıştığım dönemlerde . Annem baba oldu eve paya getiyiyoy. Ve buna okadar mutlu olmuş ki herkese anlatırdı :)
(3,895 puan) tarafından
Çocuk baba nedir bilmiyor ne yapsın.(
+1 oy
tarafından
Rabbim yarınlarını bu gününden daha güzel eylesin inşallah 3 evladınla güzel yılların olsun. Olan olmuş Rabbim bundan sonrasını hayırlı kılsın.. 
(197 puan) tarafından
Amin canım çok sağolasın <3
0 oy
tarafından
Inşallah bundan sonra cok.daha huzurlu mutlu olursun canım 
(197 puan) tarafından
Amin kuzumm
0 oy
tarafından
Yani gecmis olsun gecmis olsun da eh be bacim neden bu zor hayata 3 cocuk getirmissin... Allah hepsine uzun saglikli omur versin o ayri da ne diyeyim bilemedim. Madem boyle mutlusun iyisin varsin koca olmasin cocuklarin nasil iyiyse oyle devam et
(197 puan) tarafından
10 senedir süren evliliğimizin sırrı bu belkide. Arada tatil yapmamız :))
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Sonunu okumam mutlu olmama yetti çocuğumun huzuru bozulmasın ama kocam beni dövüp aldatabilir diyen kadınlar okusun. Çocuğun babaya ihtiyacı olduğu kadar huzura mutluluğa da ihtiyacı var. Hatta kıytırık bi babadan daha fazla ihtiyacı var bunlara o yüzden çocuğu hastalıklı düşüncelerinize alet etmeyin 
(197 puan) tarafından
Öle babalar varki çocuk o olmadan daha güzel büyür bence. Saol bacım :)
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Valla ne desem bilemedim sen 4. Soğutmadan o adamı çıkışında alma eve. Yazık çocuklara sana. Felek cidden gülmemiş bacım yüzüne. 
(197 puan) tarafından
Şaplağı yüzüme vurmuş ebem bacım :))
0 oy
(428 puan) tarafından
Hic tarzım değil mümkün oldukça oyle insanlardan uzak dururum hayatınızı mahvetmisiniz sadece
(197 puan) tarafından
Keşke bilseydim bende uzak dursaydım :(
(1,501 puan) tarafından
Bildiğin halde aynısın bilmem farkında mısın yani ki eşinin anasına suç buluyorsun beyni yok mu kendi düşünemiyor mu düşünemiyosa neden koca yaptın
(197 puan) tarafından
Şuan için dediğim bişi yok canım. Bi ana diorum evladını kötü yollara itmemesi lazım. Şuan evet koca adam mal değilya anasının lafınada bakmasın. Ha akıllandı mı akıllandığını sölüo ama inanana. Ben şahsen inanmıyorum.
(1,501 puan) tarafından
Hiç sanmam babalık ne onu bile bilmiyodur
(197 puan) tarafından
Bu da ona en büyük acı olsun. 3 tane evladınında en güzel günlerini göremedi. Hatta en miniğin doğduğunu bile.
0 oy
tarafından
Oy kuzum ne diyim ki hayat sana hiç gülmemiş ama inş bundan sonra güler suç senin değil bacım hiç üzülme dünyaya geleceği varmıştı gelmişler Rabbim canlarını sağ etsin kocanda inş artık akıllanır da çıkınca sana bebelerine annene bakar ya da yatsin başını ağrıtır o adam çıkınca inşallah maddi anlamda sana destek oluyordur 
(197 puan) tarafından
Çok şükür bacım. Yiğidi öldür hakkını yeme diolarya. Eşşek gibi çalışır bakar bişeye muhtaç etmez. Tek kusuru böle sürekli içeri girip çıkması. Oda evlendikten sonra yaptığı şeyler değil. Anası saolsun bekarken yemiş başını oğlunun. Daha halen yeme derdinde. Annemin zaten aylığı var ananeminde öle. Şuan 3 şen dul tıkırdıyoruz. Bende sosyal hizmetlerden oğlum için yardım alıyorum. Çıktığında zaten ihtiyacımız olmuyo elinden gelenin en iisini yapıo.
0 oy
(12,264 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Dikiş tutmaz Sabri'nin karısı ne kadar  dikiş tutarsa seninde  o kadar yüzün gülmüş 

Gerçekten korunarak gebe kaldiysan Rabb'im in demek ki var bir bildiği iyi yaptın aldırmadın 

Hepsi sana hayırlı evlat olsunlar 

Babalarına çekmesinker
(197 puan) tarafından
Ay ilahiii valla bu söze çok güldüm :)))  amin bacımm cümlemizin evladını inşallah. Korunarak kaldım hatta 4 ayda hapları içmeye devam ettim. 4 aylıkken öğrendim. Dr alamam dedi çok büyümüş dedi. Hatta ultasonda elini kaldırıp bana dur der gibi yaptığını görünce hiç yapamadım. Şuan iyiki diyorum. Anneliği tam anlamıyla yaşıyorum.
(12,264 puan) tarafından
Rabb'im yar ve yardımcın olsun arkadaşım
Zor inan çok zor biliyorum  hiç kolay değil
Hele tek başına bazı şeylerle mücadele etmek daha Zor bir kadın olarak ama güçlüsün çocuklarına güzel bakan hayırlı evlatlar yetişen biri olarak ileride gurulanacak sin Allah'a emanet olun
(197 puan) tarafından
Amin canım sizde Allah a emanetsiniz <3
0 oy
(395 puan) tarafından
O gelmeden tüplerini bağlat bence çözümüne bak derim hayat herşey insanlık için olur oda gelir başa napalım Allah yardım etsin 
(197 puan) tarafından
Aynen kuzum bağlatıcam. Doğumdan sonra rica ettim dr a ama azarladı. Bu acele işlerin arasında uğraşamam dedi. Diğer ilçedeki dini açıdan yasak diyo bağlamıo. Özelede açıkcası maddiyat yok şuan. Bakalım zaman ne gösterecek
0 oy
tarafından
Valla cnm en azından merhametlisin çocuklarına sahip çıkıyorsun başkaları gibi çocuklarına karşı  isyan  etmemişsin tek başına bakıyorsun annene de  bakıyorsun çocuklarına annene sahip çık  kaç tane çocuk doğurmuşsun bi önemi yok sonuçta bakıyorsun vicdanlısin  mermetlisin çocukların güvende allah yardımcın olsun başka kadınlarda kocalarıyla kavga ediyor sonra çocuklarına zarar vermekten bahsediyor çok şey yaşamışsın ama hiç çocuklarından vazgeçmemişsin ne  güzel bi davranış  seninki inşallah çok mutlu olursun çocuklarınla
tarafından
Anne ne kadar zorluk çekerse çeksin çocuklarından vazgeçmemeli çocuklarını korumalı sahip çıkmalı et tırnaktan nasıl ayrılmıyorsa  anneyle evlatta ayrılmamalı her zmn  beraber olmalı  şevkatle.çocuğunu bırakıp gidenlere söyleyecek çok şey var ama her zmn  bahaneleri hazırdır eglence icin her doğuran anne olamaz ama sen gerçek bi annesin cnm yaşadıkların beni çok üzdü inşallah  mutlu olursun  cnm
(197 puan) tarafından
Canmmm çok teşekkür ederim. Eltim kaynımla anlaşamadı bıraktı gitti. Kaynım buldu yenisini çekildi evine. Çocuklar kaynanamda perişan haldeler. Yeri geliyo onlara bile annelik ediyorum. Uzakta olsam elim hep üstlerinde. Okullarıyla dersleriyle doktorları ile herşeyleriyle 1300 km öteden ilgileniyorum. Bizi annem sevmiyo sevseydi bırakmazdı ama yengem seviyo yengemin oğlu olmak istiyorum onda yaşamak istiyorum diyolarmış. Bak işte en yakınımda görüyorum kuzum ne acı bişi. Ben oraya gittiğimde kendiminkileri uzağa oturturum onları kolumun altına ki o şevkati ben gidene kadar tatsınlar.
tarafından
Çok üzüldüm çocuklara ne diyeceğimi bilemedim cnm çocukları nasıl terk ediyorlar anlamıyorum sonucta aynı kanı taşıyorlar merhamet vicdan olmayınca daha çok çocuk kimsesiz kalıcak elinden geldiği kadar kendi çocukların gibi gör sev nede olsa seni seviyorlar annelerinin yerine koymuşlar seni inşallah her şey yoluna girer.eltin babasi arayıp soruyor mu çocukları  hayır yani bakmayacaklarsa niye o işe  kalkışmışlar  ki anlamıyorum çocukların günahı nedir ki
(197 puan) tarafından
Hafta 1 yada 2 internetten arıyo. Aralarındaki mesafede 15 dk kuzum ya. Onuda geçtim eltim köye geliomuş eski komşularına oturmaya. Çocukları görmeden gidiomuş. Bide bunu sölüomuş çocuklara. Babası gelio gidio yeni eşiyle. Allah var yeni eşi öz anlarından daha güzel bakıo. Ama işte nereye kadar oda. Daha cicim ayları yani. Elbet bozulcak. Eşime demiştim al getir bende kalsınlar bi, süre die. Eşimde olmaz demişti daha gitmeden önce. Herkes ii olur gene biz kalırız arada demişti. Belkide haklı ama çekemiorm elimi üzerlerinden. 1 gün aramayım hemen ağızları bozuluyo, evden öıkıp saatlerce gelmiolar.
tarafından
Ben bu yazdıklarını  okurken kahroldum anneleri nasıl rahat davranıyor özlemiyor mu hiç ya  bi ann nasıl doğurdu evladına bakmaz  çocuklara allah sabır versin cok kötü bi imtihan cnm
0 oy
(54 puan) tarafından
Huzurlu ev huzurlu anne = mutlu huzurlu bebek..yargilamayada akil vermeyede hakkimiz yok canim hayat bu hangimizin basina ne geleceği bilinmez ama umarim geri donmezsin zaten tek buyutmussun nerdeyse kimseye ihtiyacın yok.. sana ve çocuklarına mutluluk ve huzur diliyorum canim.
(197 puan) tarafından
Aynen öle kuzum çok teşekkürler <3
0 oy
(1,501 puan) tarafından
O 3 tane çocuğa kim babalık yapacak peki çocuklarına günah değil mi baba sevgisi ilgisiz büyüyorlar anne yeri farklı baba yeri farklıdır eksik kalacaklarının ciddiyetine var 4.yü de doğurma her şey anneyle olmuyor
(197 puan) tarafından
Canım babaya ihtiyaçları olduğunu sanmıyorum. Kendileride bunu dile getirio zaten. Biri 9 biri 5 yaşında. Ha eksiklik illa olucak. Ama elimden geldiğince o eksikliği doldurmak, en doğru şekilde yetiştirmek şuan için en büyük sorumluluğum. Ve bunuda güzelce yerine getiriyo olduğumu düşünüyorum çevreden ve danıştığımız pedagoglarımızdan duyduğum kadarıyla <3
0 oy
(362 puan) tarafından
Canım ne kadar güzel kalbin var bundan sonra Rabbim seni ve çocuklarını çok mutlu etsin inşaallah kimseye yargılamak düşmez insan bazı şeylerin önüne geçmiyor kader olsa gerek sağlıcakla kalın
(197 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canm <3
0 oy
tarafından
Film gibi hayat... demekki Allah nasip ettimi şeyine kilit vursan yine o çocuk olacak karakterli kadınsın ki Allah seni böyle şeylerle imtihan ediyor inşallah mutlu olursun Allah yardımcın olsun 
(197 puan) tarafından
Saolasın bacım. Daha bu filmin sadece bir sahnesi. Daha neleeer neler. Ama çooook pozitif ve güleç bi insan olduğumdan mı artık arsızlaştığımdan mı bilmem pekde umursamıom derdi tasayı kafaya takmam. Ama dediğin gibi spiralle hamile kalan, kordonlarını bağlatığ hamile kalan insanlarda var çevremde
0 oy
(817 puan) tarafından
Şimdi seni yargılamak istemem ama Allah için evlenmek için seçtiğin adamın tipine bir bak bukadar belalı biri olduğu zaten p.sikopat olduğu belli oluyordur eminimki hiç tanımadığım halde eşini yolda görsem karşı kaldırıma geçerim. Görüntüsü yürüyüşü herşeyi ile belli ediyordur kendini bu adamın bekarken yaptıklarından evlendikten sonra mı haberşn oldu bilmiyormuydun? Korunduğunu düşünmüyorum ben açıkçası aklına geldikçe içiyorsundur hapıda Allah evlatlarına uzun ömür versin ama baştan aşağı yanlış kimse değişmez bildiğim birşwy varsa o da bu. Çok güzel rol yaparlar sadece. 3 çocuk öyle bir baba inşallah tekrar değişti diyip dönmezsin tekrar çocuk yapmazsın çünkü çıkınca içerden yine kapına gelip ben değiştim dicek herşey farklı olacak dicek umarım kanmazsın. Ve yine umarım ki başına bela olup sana zarar vermez
(197 puan) tarafından
Bacm yolda görsen okadar mülayim okadsr beyfendi ki anlayamazsın ki bende anlamadım. Korunduğum konusundaysa evet korundum. Telefonumda alarm vardı ve gününü aksatmadan içtim. Ama drun sölediğine göre bu bizim verdiğimiz haplar pekde iyi değil geçen bi hastamda senin gibi korunurken kaldı özellikle sigara içiyosan korumaz dedi. Sağolsun kaldıkdan snra dedi bunu. Bi insan 7sinde neyse 70 inde de aynıdır değişmez. Diolarya can çıkar huy çıkmaz.
(817 puan) tarafından
Ozaman kendine bir çocuklarınla bir hayat kur ve sakın seni tekrar kandırmasına izin verme jerkes geçmişte hata yapar ama sana eziyet esiyor şiddet uyguluyor çocuklarını bu şekilde böyle bir adamla büyütme canım inşallah kesin kararlı olduğunu görüp tehditlere başlamaz
0 oy
(10,741 puan) tarafından
Neden nasıl gebe kaldın diyemem cunku bende hap içiyordum ve cok dikkat ediyordum gebe kaldım. Aklımda bulunsun sık antibiyotik yada hormonlar la ilgili bir hap içersen korunmaların etkisini azaltıyor. Onemli olan insanın mutlu olması. Zaten adam hayatınızın hangi aşamasında olmus ki bacım. Sıkma canını yavrularına sarıl ve devam et
(10,741 puan) tarafından
Evet bende onu kullanıyordum. Napcaksın Kı oburkuler cok pahalı
(197 puan) tarafından
Aynen valla aslında alabilceğim şeyler ama evin eksiğinden geldiğinden ona sıra gelmio. Onlarda tam korumuyoki canm. Yengem qularista mı ne var ondan içmesine rağmen korumadı. Bence bu 10da 1 de olsa birinde işe yaramıo. Spiralle kalanda var bağlatıpda kalanda. Ki spiral bende olmuyo. Bağlatmayı düşünüorum ama onuda devlette yaptıramadım. Bakalım elim bolarırsa özelde yaptırırm ama hemen olcak şey diil.
(10,741 puan) tarafından
Evet devlet yapmıyor. Yasımız genc diye
(197 puan) tarafından
Yok bacım burdaki çok acele işler varken senin angaryanla uğraşamam dedi. Diğer ilçedeki de dini açıdan yasak diyo bağlamıo. Ya merkeze gidicem yada özele. Bide sanrm eş imzası istiolar. Öle bi durumda benim aslında vasisi ama nolur bilmiom.
(10,741 puan) tarafından
Evet birde eş imzası istiyorlar ne sacma.
0 oy
tarafından
Vala sen o şartlarda 3 tane yaptın bn öğretmenim eşim asker bu şartlarda bir taneyi zor yaptık.
tarafından
Sen ne mezunusun cnm
(197 puan) tarafından
Ne güzel. Edebiyatım iyiydi lisedeyken :)
(197 puan) tarafından
Ben bilgisayar mezunuyum canım. Donanım yazılım grafik tasarım web site tasarım hepsi var bende.
tarafından
İşini yapabilirsin o zaman.cocuklar büyüyünce.gerci annene bakıyorsun
(197 puan) tarafından
Yok kuzum annemin bakılcak durumu yok şükür. Ananem biraz zor durumda oda ayakta yani kendi kişisel ihtiyaçlarını görüyor çocuklara vs bakıyor bazen ev işlerinede yardımcı oluyor. Sadece tek sıkıntısı herşeyi unutuyo olması. Zaten çalışıodum bebiş gelişemedi karnımda aşırı kilo verdim ondan çıktım. Biraz toparlasın tekrar giricem inşallah

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 412 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Cansu33 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 801 göst.
24 Eylül 2019 Aile kategorisinde Zynpmrt (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 519 göst.
24 Şubat 2021 Aile kategorisinde Funny_honest (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 405 göst.