0 oy
334 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından
Gunaydin guzel anneler 14 aylik oglum var yurimiyor ayakta bile kendi zor duruyor yurutmeye calisyorum hamen oturyor hic yurumek istemiyor ara sira kendime gel gel diyorum ondada iki kadem aliyo sonra yine oturyo emekleyeerek geliyo ne yapsam yurute bilirim :( yoksa daha zaman varmi (erkek bebekler gec yurur diyorlar yoksa oylemi desem yegenim var 11 aylikmi 10 ayliktami yurumustu) bana yardimci olurmusunuz:( kanapeye tutunup durAbiliyo oyle tutunarak azcik yuruye biliyo korkiyormu yada bilmiyorum korkiyosa korkisini nasil yene bilirim :(

22 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

image

Tabiki her bebegin zamani farklıdır canim ama senin desteklemende önemli karşına alıp yürütmeye çal elinden tutup yürütmeye çalış..bunun erkek kız bebekle alakası yok yürümeyen yürümüyo

(9,626 puan) tarafından
Oglum kendi tutup kendi kendine iteleyerek adım atmaya çalışıyodu canim..bak aticam modelini şimdi
(2 puan) tarafından
Tamam cenim teşekkür ederim
(2 puan) tarafından
Ondan alip yürütmeye çalişiyim çok teşekkür ederim cenim :)
(9,626 puan) tarafından
Rica ederim canım:)) istersen önce bi kendin dene ben mesela önce koltuk ünite önüne koyardım gel gel yapardım 3 4 adim atardi düşerdi öyle öyle alıştı sonra yürüme arkadaşında yürümeye başladı çünkü ilk zamanlar o arabadan korkuyodu:)) tutuyodu ama adım atmiyodu ben elleriyle tutturup arkasına geçip kendim iteliyodum sonra sonra oglum kendi yapmaya başladı
(12,954 puan) tarafından
Canım kafana takma benim kızım 15 aylık elinden tutuyorum gitmiyor ayağını kaldırıyor yürüme arkadaşı aldık dizinin üstünde itekliyor yani arkadaşın dediği gibi yürümek istemeyen yürümüyor. Alta inmesin diye buraya yazdım canım k.b
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canı istemiyodur canım yurur merak etme ana erkek bebekleri gec yurur diye birsey yok oglum 6aylikken emekledi 8aylikken yurudu 9aylikken koşarak gidiyordu insallah kisa zamanda yurur 
(2 puan) tarafından
Amin Teşekkür ederim cenim
(817 puan) tarafından
Maşallah kız ekstra yaptığın bişey varmı yoksa kendiliğinden mi kalkıp yürüdü
tarafından
Cok haraketliydi kuzum inan 2aylikken donmeye basladi yuz ustu donuyodu ceviriyodu kendini 6aylikken tutunup kalkiyodu ama yuruyemiyodu kemikleri iri kilolu vi bebek o yüzden galiba ekstra birsey yapmadim
0 oy
(928 puan) tarafından
Yurutec kullanıyor musun canım
(2 puan) tarafından
Yuruteçte durmiyo eskıden duruyodu yurumeye çelişyodu ama şuan iki saniye duruyo sadece :(
(928 puan) tarafından
Yurutec yürümeyi geciktiriyor diyor doktorlar ondan dedim durmasın onda daha iyi
(2 puan) tarafından
Anladım cenim teşekkürler
0 oy
(302 puan) tarafından
1 yasindan sonra yurumeye basladi
0 oy
tarafından
11 aylık iken yürüdü.
0 oy
(679 puan) tarafından
Benimki 15 aylik yurumuyor
0 oy
(791 puan) tarafından
9 aylık maşallah herşyi erkn öğrendi merak etme yürür cnm 
(2 puan) tarafından
Maşallah amin cnm teşekkürler
0 oy
tarafından
13,11,13 aylıktı lar :)
0 oy
(1,264 puan) tarafından
1 yaşında kendi başına kalkıyor cok güzel ayakta duruyor biryerlere tutunup yürüyor ama destek almadan adım atmıyor bende cok kafama takıyorum
(2 puan) tarafından
İnşallah, en kisa zamanda yururler oğlumda oyle bensiz yurumiyo kendi hiç, koltuklarda duruyo ama işte 2 adimlikyereoyle eli uzayan yarlara adim atip tutunup yuruyo sadece
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Benim  kızım  12 aylık  yavaş  yavaş  adımlarla  bi  koltuktan  koltuğa  gelebiliyor  Tam olarak  ne zaman  yürür  bilmiyorum  ama  arkadaşımın oğlu da 9 11 aylık  gibi  yürümeye  başlamıştı 
(2 puan) tarafından
Evet benm yeğenimde 9.11 aylik yurumeye başlamişti 1. Yaşinday çok iyi yürüyordu her çocuk aynı değilmişdemmekki inşallah bizim bebişlerde en kisa zamanda yururler
(5,949 puan) tarafından
İnsalhh   canım benim
0 oy
(119,198 puan) tarafından
10aylikken yurudu baby boyum
0 oy
(442 puan) tarafından
20 aylıkken yürüdü
(2 puan) tarafından
Maşaallah demekki her çocuk ayni değilmiş umerim oğlumda tez zamanda yurur:(
(2,070 puan) tarafından
Canım 20 ayına kadar hiç doktora falan gittinizmi bizimki 13 aylık şimdiden korkuyorum neden yuruyemiyor diye o yüzden soruyorum
(2 puan) tarafından
Bizimde 14 aylik hala yurumuyo doktor  yurur o istediği zmn diyor 2 yaşa kader yururmuş bende endişelşydim ana her çocuk ayni değilmiş kimileri erken kimileri geç yuruyomuş
(442 puan) tarafından
Aynen her çocuk bir değil ins yürür tabiki en kısa zamanda
(442 puan) tarafından
Gittim tabiki sma hastalığı için bakıldı birşey çıkmadı doktor normal yürür yakın zamanda dedi benim kızın herşeyi geç oldu oturması emeklemesi falanda yani seninki daha erken 18 aya kadar yürür ins
0 oy
tarafından
16.5 aylıktı yürüdüğü zaman yürümeye hiç niyeti yoktu emeklememişti bile doğuru düzgün 1 yaşından sonra emekledi desem yeridir yürümeye başladığı zaman sık sık dışarıda dedesi babası gezdirdi evde dışarıda parmaklarımızı tutarak gezdi 1 ay 16,5 aylıktı birden birde beşiğinin etrafında annaseninde yürümeye başladı doktora sorduğum zaman 2 yaşına kadar yolu var bu kadar sorun yapma diyordu 
(2 puan) tarafından
Yiaaa maşallah bizimkide oyle çok geç emekledi şuansa yurumiyo istediği zamab 2 adim atip yine oturyo işte inşallah benimkide tez zamanda yürür:)) teşekkür ederim
tarafından
Yürür inşallah merak etme :)
0 oy
tarafından
Benim oglum 10 aylikken yürüdü her cocuk bir degil cnm
0 oy
(1,438 puan) tarafından
12aylikken yurudu
0 oy
(3,270 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
18 e kadar yürümeyebilir normal.o kendini hazır hissettiğinde yürür annesi.

Bizde şöyle bişey olmuştu. Kan tahlili verince b 12 si eksik çıktı. O zaman yürümüyordu. Doktor b12 den kaynaklandığını söyledi.
(2 puan) tarafından
Anladim cenim teşekkür ederim bakalim inşallah en kisa surede yurur olmadi bir konturule gideriz
(3,270 puan) tarafından
İnşallah.
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Benim kızımda 13 aylık bizimkide aynı şekilde yürüyeceğimi anladığı an dizlerinin üstüne çöküyor ya istemiyor yada korkuyor hazır değil diye düşünüyorum ama dediğin gibi koltuk kenarlarında yürüyor koltuklara çıkıp iniyor daha zamanları var demekki
(2 puan) tarafından
Evet bekliyelim bakalim yıruyunce haber veririm haha yurur inşallah en kisa zamanda
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Benim kızım da öyleydi 13 aylıkken tam yürümeye başladı
(2 puan) tarafından
Maşallah benimkide inşallah en kisa zamanda yurur diye umut ediyorum
(2,826 puan) tarafından
İnşallah canım pes etme ben pes etmedim hep çabaladım gel gel demek yerine hergun ellerinden tutup evde turlayin hoşuna gidecek kendisi yürümeye çalışacak
(2 puan) tarafından
Anladim cenim çok teşekkür ederim öyle yapıyım
(2,826 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
tarafından
Dokuz ayına bir hafta var kanepelerde tutup gidiyor şimdilik maşallah deyim
(2 puan) tarafından
Maşallah
tarafından
Ama abisi 15 aylık yürüdü
(2 puan) tarafından
Maşallah demekki her çocuk aynı değilmiş bnmde yeğenim 9.11 aylik arasi yurumeye başladi bir yaşinda koşuyudu oğlum şuan 1 yaşindan geçti hala yurumuyo istemiyo hem
tarafından
Evet aynı değil canım zamanı gelince yapar
0 oy
(3,895 puan) tarafından
15 aylıktı cnm yürür merak etme.
(2 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim cenim:) ()
(3,895 puan) tarafından
Bnmki 14 aylikken ayakta birkac saniye dururdu geri otururdu hiç adim atmazdi 15 aylikken birden yürüdü belki seninki de öyle birden yürür :)
(2 puan) tarafından
İnşallah amin cenim teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 337 göst.
14 Eylül 2021 Aile kategorisinde Ayselselay (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 159 göst.
7 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde BirMelek (1,065 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 196 göst.
10 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Nagehannn (5,949 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 242 göst.
7 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Elifcik010101 (407 puan) tarafından soruldu

378,732 soru

11,336,598 cevap

34,798 kullanıcı

...