0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Geçen hafta bebeğim boğaz enfeksiyonu dediler ishal kusma vardı kanda birşey yoktu boğazı için antibiyotik verildi herşeyi geçti keyfi yerine geldi ilaçları bitti ama ishali hiç degisklik yok . Çok bol da su içiyor. Açıkçası tekrar doktora goturemiyorum . Siz bir fikir verebilirmisniz. Doğal şeyler vermek istyrum artık ilaçları çok oluyor ekstradan demir ve dvit kullanmaya başladık. Bebek şuan 10 aylik

13 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Tekrar doktora götüremiyorum ne demek ishal çok ciddi bir hastalık hemen şimdi koşa koşa gitmen lazım
tarafından
Crp nedir
(7,768 puan) tarafından
Kandaki enfeksiyonu tespit ediyor
tarafından
Ha onu yaptık birşey yok dedi doktor.
(7,768 puan) tarafından
Kuzum ama 1 hafta önce bakılmış bana cuma bakıldı enfeksiyon yoktu ctesi yüksek çıktı ishal kusma var aksatma ishal çok ciddidir yinede sen bilirsin
tarafından
Anladım canım. Aklımda kalsın valla bir baktın yarın akşama doğru goturebilirim acile. Hani başka şikayet yok diye ağırdan aliyrum ama yinede bilemedim. Haşlanmış patates ve taze yoğurt ayran yedirmeye caliscam sabaha. Geçmese akşam yada diğer gün götüreyim artik
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım antibiyotik de malesef ishal yapıyor başka şikayetin yoksa hergün muz patates pirinç ve mutlaka yoğurt yedir bizde aynı durumdayız antibiyotik biteli 3 gün oldu ama hala devam ediyor antibiyotiktenmiş bugün biraz azaldi 
tarafından
Evet canm başka şikayet yok. Probiyotik yoğurt falan alsak işe yarar mı. Bugn muz verdim ama acaba kaç öğün nekadr muz versem
(4,089 puan) tarafından
Evde kendi mayalasan daha iyi olur ben öyle yapıyorum cnm
(4,089 puan) tarafından
Muzu sabah kahvaltıda veriyorum ben yarısı kadarını  8 aylık kızım
tarafından
Yoğurt yemiyor yarın ilk iş mayaliyayim. Nasıl yedirebilirim
(4,089 puan) tarafından
Ben içine şeftali eziyorum öyle seviyor
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Gecmisyorsa bida götür sürekli ishalse normal değil yani
tarafından
Yani hani günde 45 defa değil de 1_2 defa yapıyor yarı katı yarı sıvı gibi
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Antibiyotik te ishal yapar bagirsak florasını bozuyor bol bol yoğurt yedir 
tarafından
Hah bende öyle düşündüm . Çünkü antibiyotik bizi bile mahfediyr.  Birde canim. Hiç yoğurt sevmez yemez. Ne onerirsin
(7,441 puan) tarafından
Vallahi canım doğal olarak tek probiyotik yoğurt var devam ederse doktora gotur istersen takviye olarak probiyotik verebilir
tarafından
Aynen. Artık biraeyler deneyecem iki üç güne geçmese artık kesin uzmana gideriz mecburen
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim haşlanmış patates ishale birebir..2 3 tane haşlayıp yedir sabaha insallah biseyi kalmaz bende günlerce oglumda çektim sana yemin olsun yarim saat içinde 4 kere altını açtığım oluyodu o derece ishali fazlaydı ve dışarı çıkıyodu patates haşlayıp yedirdim akşamına kesilmişti ishali..muzdarip yedirmeyi denedim ama muzla pek arası yok o yüzden patates cok ise yaradı 
tarafından
Şuan 10 aylık. Sabah kahvaltisina haslayayim ozaman. Zararı yok ne de olsa. Nekadar yedireyim kaç kaşık bebek kaşığı ölçüsüyle. Zorlayacak çünkü yemesi için
(9,626 puan) tarafından
Evet canim sabahta haşlayabilirsin belki şimdi eger uyumuyosa midesini yorabilir..valla canim ben öyle ölçüyle falan vermedim avuç içi büyüklüğünde iki tane patates başladım  doğradım çatalla yedirdim ama 1 patates bile yese ona yarar insallah..eger hepsini bi anda yemezse gidip geldikçe yedir ne kadar yese kâr..pirinç falanda iyi geliyo diye duydum ama onu yapmadım patatesi yedi geçti gecmeseydi pirinci denedim cok şükür ona gerek kalmadı
tarafından
Çok şükür. Şanslısın . Bakalım dedhni sabaha kısmetse yapcam. Yoğurt hemen yedirip iciricem birde muz verdim bu akşam bakalm nasıl. Gideck
(9,626 puan) tarafından
İnşallah patatesten sonra tamamen gecer canim çocuklarda hastalık daha bi zor oluyo bide antibiyotik iyice mahvediyo Rabbim şifasını versin inşallah..bende ilk olduğunda napicagimi bilemedim biseleri deneye deneye geçirmeye çalıştım çok şükür en son patates geçirdi
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Günde kaç kere yapıyor
tarafından
Bir iki . Başka yok. Biri fazla olsa diğeri az oluyor. Yoğurt sevmiyor ayran yapıp vereceğim yarın. Başka tavsiyeniz varmi
0 oy
tarafından
Sen onu bana sorcan 1 ay çektik allah çektirmesin çok fena. Reflor kullandik ishale karsi 3. Gunde etki etmeye basliyor yogurda katılıp yediriliyor doktora sor, ishal salgini var sudan bulasiyor cesmeden su icirme yikadigin suya cok dikkat et agzina kacmasin mumkun oldugu kadar suyu kaynatip ilitip ver. Patates haşla veya pure yap muz yedir pilav yedir
tarafından
Valla hiç farkında degilm salgın olduğunun. İlkndefa hastalanmış ti zaten. Banyo suyunu içiyor yalan yok valla. Ama diğer türlü hazır su kullaniyoruz onun için içme suyu için falan. Tamm canm daha bı dikkat edeceğiz çocuğumuz icin
tarafından
Ayni dedigin gibi benimki de hic hasta olmadi bu salgin vurdu bizi. Aynen banyoda suyu elliyor agzina goturuyor o kadar da engel olunmuyor ama bu surec gozumu acti
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Kesinlikle götür derim ben geçmesini bekledim geçmedi ve bebeğim o ishal ile resmen eridi bitti. Sakın doğal yoldan iğileşir diye bekleme hemen götür 
tarafından
Bir yada iki gün bekleyeceğim  sanırım. Umarım pişman olmam. Burası büyük şehir hastanelerden. De korkar olduk ve çok da uzak şehir hastanesi. Yinede her an goturebilirm. Mutsuzum ve üzgünüm bu duruma
(2,067 puan) tarafından
İnsanın yavrusu tırnağı batsa canı yanar bilmez miyim. :(Kusuyorsa doktor sıvı kaybediyor demişti. Yazık götürmeye çalış benim kızım gibi erimesi n
0 oy
(13,923 puan) tarafından
Yoğurt ver , yoğurt corbasi ver. Imkanin varsa enterogermina alip ver. Ishali düzene sokuyor. 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bizde de vardı 3 gün maflor verdim 6 damla patates haşmalası yedirdim 2 gün pirinç lapası yedirdim 1 kase muz yiyo zaten hergün ve geçti şuan. 
0 oy
tarafından

Antibiyotikdendir bence

0 oy
tarafından
Kuşburnu marmelat ı yedir der ve giderim ;)
tarafından
O ne kız
tarafından
Sen marketten al veya aldır kesin gecicek reçel kıvamında
0 oy
(316 puan) tarafından
Canım benim çocuklarım da atlattı o hastalığı 2 Side birden oldu ishal kusma ateş burun akması iştahsızlik hiç bitmedi 10 gün çektim şuruplar bitti bunlar düzeldi ishalda reflor kullandım yoğurtla karıştırıp o düzeltti zamanla geçer sıkıntı yapma günde 1 veya 2 defa yapılan dışkı ishal olarak geçmez 
tarafından
Ama sıvıdır neredeyse dışkısı. Yani tam sıvı değil bazen tam sıvı gibi de oluyor
(316 puan) tarafından
Reflor ver ilaç bitene kadar

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 43 göst.
9 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Bebikim54 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 104 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Musmutlu (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 89 göst.
31 Ocak 2024 Aile kategorisinde Myangell (570 puan) tarafından soruldu