0 oy
231 göst.
Aile kategorisinde (150 puan) tarafından
Kızlar oglum TV izlemez oyun oynar evde tek basımayım esim gec gelir   soyle Bı durm var biz iki dil konusuyo ruz turkce kurkce  ailelerimize bu sekil   cocuk bazı kelimeleri turkce bazısının kurkce sıyluyo hata bazen bısey isterken anlamıyor bundan kaynaklı olabilirmı xunku  adını bilir bısey isteyince getirir bazı setleri daha bılmıyo bide Bı yere gıtıgımızde biri onu cagırdıgında bakr hıc kımıldamaz 

10 Cevaplar

0 oy
(1,856 puan) tarafından
Sanmam benimki de hem ingilizce hem Türkçe konuşuyor ikisini karman corman etmiş ama genelde ingilizceyi tercih ediyor iki yaşında o da 
(150 puan) tarafından
Kınusuyormu yanı
(1,856 puan) tarafından
Evet ama ben çok ilgilendim benim de kimsem hiç gelenim gidenim yok
(150 puan) tarafından
Oglum hani cok mızmız oldugu ıcın doyurdum altını bagkar oynardı   fazla oynamadım ılgıpenmezdım yeterli aglamasın derdim    cocuk ıcınr kapandı heralde
tarafından
Cocukla konusmazsan cocuk maalesef gec konusur .Konusur mu ? Evet .Ama yasitlarina gore gec konusur.Eger surekli konusur ve ilgilenirsen cocuk erken konusmaya baslar .Ama guzelce mantikli bir sekilde .Mantikli cumleler .Bu sekilde erken konusur cocuk.İki dille alakasi yok .2 dilli egitim verdim ben de bir cok cocuga .Bir donem bir dil baskin diger donem diger dil baskin oluyor ama sonunda iki dili de esit kullanir hale geliyor.
-Reklam-
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Doktora goturdnmu
0 oy
tarafından
Benim oğlumda aynı yaşta biz Kürtçe bilmiyorz ama dediğin gibi herşeyi biliyor anne baba mama der aç der kapı der ama kapıyı aç diyemiyor biz ilgileniyorz konuşuruz ama daha tam açılmadı
0 oy
(12,494 puan) tarafından
İlk çocuğum da bizde de vardı o durum baktım çocuğun aklı karışıyor biz evde Kürtçe dışarı çıksak kuzenleri gelse kimi görse Türkçe bende bıraktım Türkçe konuştum hep 2.5 yaşında güzel konuşurdu oğlum 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bence bir doktora göster gelişimsel pediatri var kontrol etsin sebebini 
(150 puan) tarafından
Tesekur ederim olmasa gotururum
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Benim oğlum da 26 . ayın içinde anne baba dede mama abba der kapıyı kapat desem anlıyor ver desem aynı şekilde anlıyor gel git daha tam açılmadı bakalım sağlık ocağı hemşiresi normal gördü her çocuğun gelişimi farklı dedi kimi erken konuşur kimi geç 
0 oy
(276 puan) tarafından
Bir sorun oldugunu düşünmüyorum. Ben Türk eşim kürt genel türkce konusuyoruz esim kürte sayilari ögretti bazi kelimeleri bilir. Tam iki yasinda güzel tprkce konusuyor 3lü 4lü cümle kuruyor kitap okumami cok seviyor o nedenle dil gelisimi bayagi ilerde
(150 puan) tarafından
İste oyle  degil bizde ben turkce esim ve ailesi kurkce konusuyo cok sık gorusuruz
(276 puan) tarafından
Her saniye konus her yaptigini anlat cenem düsüyor bütün gün konuşmaktan soru sor
(150 puan) tarafından
Boseyler anlatmaya calosır jstefını falan beni goturur  kelime var bırlestıme yok a ne su der  susadım demez oyle yani
(276 puan) tarafından
Gayet normal zamanla susadim der ikili cümle kuruyorsa sorun yoktur cnm
(150 puan) tarafından
Cabası  var  ama   en cok seys takıldım ben biri seslenince bakr ama gitmez hıc tepki vermeden donar
0 oy
(38 puan) tarafından
Bence yanlış çocuk ilk ana dili öğrenmesi lazım sonuçta sıfırdan bişey öğreniyor bnm ablamda aynı hatayı yaptı 2 yaşında Mardin'e gittiler çocuk düzgün konuşamıyor 11 yaşında tuaf konuşuyor üstüne de düşmedi ler kaldı öyle 
0 oy
tarafından
Eģer azda olsa kelimeleri sòylûyorsa korkmayın benim çocuklarím 3 yaşında konuşmaya başladılar..
0 oy
(462 puan) tarafından
Dil karmaşası  yaşamış tek dil konuşun evde benim yengem kazakca konuşuyordu evde  dayımla turkc3 konuşuyordu 5 yaşına kadar coxyk h8c konuşamadı smdi konuşuyor ama hiç anlaşılmıyor 
(150 puan) tarafından
Bu arkadasım cocugu da oyleydı doktor tek dil konusun demıs

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 75 göst.
5 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayse Duran (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 141 göst.
6 Mayıs 2023 Aile kategorisinde mr (145 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 261 göst.
27 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
5 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Benvesen (161 puan) tarafından soruldu

380,246 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...