0 oy
1,667 göst.
Aile kategorisinde (75 puan) tarafından
Kızlar postlarımı okuyan bilir Maddi sıkıntı yüzünden hazırlık yapmamıştım ne kendime ne bebegime Bugun ayın 10 u eşimin maaşı yattı ben kaç aydır trendyol dan şunu şunu alacam diye ona gösteriyordum tamam diyordu ama şimdi erken alma diye diye son aya geldik 37 haftalık olacam bugun o heyecanla 1. 524 TL ye sipariş verdim iki tane hastane çıkışı bir tane ateş ölçer beşik cibinligi bebek arabası puset i sepet beşik bu üçlü setti ve korse aldım demin hastaneye sıra kestim ilk çocuk eltim hep hava atıyor ben hep özele gittim diye ben de heves sıra kestim özele 1100 TL de borç var faturalar ile birlikte geriye 400 TL kaldı koca ay için evde sepze meyve de bitti onu aradım tartiştk baya çok kızdı bana bir tane elbise almadım bir tane hamilelik giyemedim Allah var o da aynı şimdi ne yapayım kızlar çok şeymi aldım ne koca ne anne tarafı destek olmuyor 3000 TL maaşla geçiniyoz iki buçuk aydır hastane gitmedim doguma az var Bi gideyim dedim iptal edecem Devlete gidecem dogum hep özel deydi hayalim ne yapayım orada yapmasam elde avuçta yok Devletten hep korkuttu lar bir kere acile gittim sancı vardı ebeler azarladı beni panik yaptım diye  Uzun oldu kusura bakmayın lütfen 

69 Cevaplar

0 oy
(954 puan) tarafından
Benim etrafımda herkes özelde doğum yaptı ben devlette yaptım tabi bir az azarlıyor lar ama bebeğimi kucağıma aldım kimse umrumda olmadı sonunda . Asıl doğumdan sonra para lazım oluyor ben hiç sikismadim o yüzden para konusunda özelde bi iki güler yüz görmek için gitmiyoruz sonuçta ama bebek ihtiyaç larini almissin yapacak bi şey yok pismansan trendyoldaki bazıları ni iptal edebilirsin para iadesi yapılıyor eşin gelince sakine konuşun karar verin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Devlete para yatıralım bağkur sigorta için birde kalkıp özelemi gideyim  3 doğum yaptım 3 ünüde devlette yaptım özele verecegim parayı çocuğuma harcadım 1 gece icin okadar para vermek mantıklı gelmiyor bana şimdiki ebeler de eskisi gibi değiller 
0 oy
(96 puan) tarafından
Hastaneleri özel , devlet diye ayırmak bana saçma geliyor. Ben kontrollerimi özlede yaptım , doğumu 30 gün önce devlette yaptım . Yani sonuçta iki tarafta aynı eğitimi alıp doktor ebe oluyorlar hiç bir fark göremedim eşinide düşün 
0 oy
tarafından
 Cnm ben devlete dogim yaptım bana gayet iyilerdi birde aldığım şeyleri yavaş yavaş aldım direk aldım sağolsun annem bana yardımcı oldu 
0 oy
(1,855 puan) tarafından
Alışverişini bir anda yapman hata olmuş canım bebek arabasını hemen kullanmıyorsun ki canım birde özel hastane fikrinde olmamış devlette oldum sezeryan doktorumu ebe yi hemşireleri özeldekilere değişmem öyle ilgilendiler her saat gelip agrın varmı serum ilaç herşeyi baktılar sen haksızsın biraz eşinin maaşını biliyorsun biraz onuda düşünseydin eltin konuşsun dursun eşinin üzülmesinden sıkıntı çekmesinden dahamı iyi oldu
0 oy
tarafından
İyi yapmissn bosver maaş duzenli heray geliosa al gitsin. Ödenir merak etme hicde fazla bisey almamışsın istediklerin okdr cuzzi seylerki... özenmende eltine çok insanı bir duygu. Kocan caliosa duzenli maaş geliosa ödenir hepsi sen sessiz kal tartismaya girme haklısın bu ay böyle oldu bidaha dikkatederim de geç:))))
0 oy
(10,827 puan) tarafından
Herşey iyi hoş da eltim hava atıyor diye özele gitmez onun yaptığı şeyleri yapmak zorunda değilim cnm yanlış anlama ama bence bu konuda esin haklı git özele ama eltim gitti diye değil yani 
0 oy
(37 puan) tarafından
Bende doğumu devlette yaptım ama Bi sorun olmadı artık devlette iyi doktorlar var şehir hastanesinde yaptım bulunduğum oda felan gayet temizdi özel de Bi doğum 4 bin lira olmuş yuh o parayla ben bebeğimin bütün ihtiyaçlarını karşıladım
0 oy
tarafından
Her devlete giden de kötü muamele görmüyor. Bir doğum için o kadar para vereceğime çocuğuma eşya alırım bez alırım. Devlette de sen doguruyon özelde de. Sadece birazcık tatlı dil için veriliyor o para özele 
0 oy
tarafından
Ben de öyleydim devlette doğum yaptım merak etmeyin devlet hastanesinde doğum o kadar da kötü değil. Ama bazı aldığın şeyler gereksiz mesela ateşölçer eczanede 15 TL bunları gezerek daha ucuza bulabilirsin 
(11,216 puan) tarafından
Daha dogmamis, atesi cikmamis cocugada ates olcer almak en sacma sey.
tarafından
Yani evet tabi orası da var
0 oy
tarafından
Sadece eşini düşünüp hareket etsen biraz bazı şeylerden fedakarlık yapsan bunların hiç biri olmayacak en güzeli siz mutlu olacaksınız. Klişe gibi algılama söylediğim şeyi ama yalan dünya bebek arabası puseti ateş ölçeri  körsen olmasa ne olur özele gitmesen ne olur ne bu özel hastane merakı anlamadım ya gerçekten
0 oy
(4,245 puan) tarafından
Asgari ücretle gecinip herşeyin en iyisi olsun başkaları bunu yapıyor bende yapicam zihniyetini sevmiyorum ayağını yorganına göre uzaticaksin özele gidiyorum ama asgari ücrtle gecinseydik gitmezdim param yok değil var ama eşime bebek arabasına gerek yok 6 ay puset kullanıcam  kış bebeği olacak zaten dedim bebek doğduğunda neden benim arabam yok diye aglamicak ona verebileceğiniz en güzel şey sevgi huzur mutluluk 
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Ayağını yorganına göre uzat hevesle özele mi gidilir trendyola kdr nette çok uyguna bebek kıyafet siteleri var hata etmişsin eşinde hata etmiş her ay az az alabilirdiniz Allah yardımcınız olsun ne diyim
0 oy
(4,003 puan) tarafından
canim keske acil olanlari alsaydin , durumunuz iyi degilse , letgoya falan baksaydin 200 e 300 e cok guzel arabalar satiyolar , bebek arabasini biraz daha erteleyebilirdin
0 oy
(11,930 puan) tarafından
Bebek arabası acil miydi puset olsa yetmez miydi ilk etap için? Beşik - küçük olandan-ateş ölçer, 5 li 2 - 3takım 2 tane battaniye ve korse işini görürdü sanırım bu kadar tutmazdı da. Eşinde erteleme sebebi ile hata var. Sende de bu noktada bence canım. Bir de heves uğruna özele gitmen de manasız 400 lira para değil pul oluyor çoğu kez maalesef 
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Herkes ayağını yorganina göre uzatır eltinin ne yaptığı seni ilgilendirmemeli senin bütçen ne ise ona göre hareket etmelisin 3000 lira maaşla özelde doğum yapicam demek eşine büyük haksizlik olur adam ne yapsın 
0 oy
(15,864 puan) tarafından
Elbette yapicaksin evladına hazırlık ama bu tutumunu ilk aylarda yapıp yavaş yavaş alsaydın kendin diyosun 3000 bin maaş alıyoz diye  zaten yarıdan fazlası gitmiş Allah yardım etsin valla 
0 oy
tarafından
Neden özelde dogurunca çocuk altin madalya falan mi takiyorlar devlette dogurunca ne oluyor sanki

eşinin durumunu biliyorsan milletle yarismayacaksin gideceksin kuzu kuzu devlet hastanesine sırf özele gidemiyorum diye kontrollere gitmemende çok saçma ben çocuğum 2 saat oynamadığnda panikliyordum hemen kostur kostur hastaneye gidiyordum sen ne zamandır kontrollere gitmeden nasıl duruyorsun çok merak ettim 
(1,208 puan) tarafından
Yazık valla en son Mayıs'ta gitms. Ben bayram filan derken 20 gün geçirdim aklım çıkıyor yarın kontrolüm var sürekli hareketlerini yokluyorum. İlk hamile kaldım her doğum yapan özele git dedi kimseyi dinlemedim iyiki gitmemisim çok şükür öylede iyi bir doktora denk geldim ki bir gün bile aklımda soru işareti bırakmadı. Ben insanların özel hastane ozentisini bir türlü anlayamiyorum.
tarafından
Valla benimde hiç aklımın ucundan geçmedi özele gitmek banada çok diyen oldu ama hic oralı olmadım iyi doktor bulduktan sonra gerisi önemli değil
0 oy
(687 puan) tarafından
K.b bacım ama sende ayıp etmişsin eltine özenerek özele gidecem ne demek adamın avucunda yok paranın değeri yok 3 bin ne ki bu devirde çok gerekli ihtiyaçları karşılayın tamam adam 1 ay o parayla geçindirecek evi az anlayışlı olun ..yok eltim özele gidiyor bn de gidecem çok saçma tamam çocuğun eksikleri kendi eksiklerini almakta haklisin ..şuan özel 5 bin doğum yaptırıyor kocanın iki aylığı nerdeyse o adama da günah değil mi zor durumda bırakma eşini anlayışlı ol 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Benim esimin maasi cok inan ben bile devlette dogum yaptim gule oynaya ozele verirdjm param vardi sen bu skisiklikta ozelde dogum yapmayi dusunme onun yerine bir fazla eksik almaya bak 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 178 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 119 göst.
27 Mayıs 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 356 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Papatyam15 (79 puan) tarafından soruldu

396,405 soru

11,857,607 cevap