0 oy
1,666 göst.
Aile kategorisinde (75 puan) tarafından
Kızlar postlarımı okuyan bilir Maddi sıkıntı yüzünden hazırlık yapmamıştım ne kendime ne bebegime Bugun ayın 10 u eşimin maaşı yattı ben kaç aydır trendyol dan şunu şunu alacam diye ona gösteriyordum tamam diyordu ama şimdi erken alma diye diye son aya geldik 37 haftalık olacam bugun o heyecanla 1. 524 TL ye sipariş verdim iki tane hastane çıkışı bir tane ateş ölçer beşik cibinligi bebek arabası puset i sepet beşik bu üçlü setti ve korse aldım demin hastaneye sıra kestim ilk çocuk eltim hep hava atıyor ben hep özele gittim diye ben de heves sıra kestim özele 1100 TL de borç var faturalar ile birlikte geriye 400 TL kaldı koca ay için evde sepze meyve de bitti onu aradım tartiştk baya çok kızdı bana bir tane elbise almadım bir tane hamilelik giyemedim Allah var o da aynı şimdi ne yapayım kızlar çok şeymi aldım ne koca ne anne tarafı destek olmuyor 3000 TL maaşla geçiniyoz iki buçuk aydır hastane gitmedim doguma az var Bi gideyim dedim iptal edecem Devlete gidecem dogum hep özel deydi hayalim ne yapayım orada yapmasam elde avuçta yok Devletten hep korkuttu lar bir kere acile gittim sancı vardı ebeler azarladı beni panik yaptım diye  Uzun oldu kusura bakmayın lütfen 

69 Cevaplar

0 oy
tarafından
E canım 3000 maaşı diyorsun her ay azar azar alsaydin olmazmiydi özel hastanede çok şart değil yani kim ne derse desin bütçene göre davranmqlisin
-Reklam-
0 oy
(7,158 puan) tarafından
Kız maaşın yarısını yatırmışsın adam haklı bence ikiye üçe bölüp öyle alsaydın keşke zor durumda kalıyorsunuz sonra o kadarcık parayla nasıl gecer bir ay
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Herşeyi anladım da eltime Özendim özelde doğuracam nedir ya. Durumu olan yapar olmayan böyle sıkıntılar yaşar. Bu kadar takılmayın özel devlet diye
0 oy
(49,756 puan) tarafından
cibinlik harici hepsi gerekli seyler. doktor icin bişey diyemicem Allah gönlüne gore versin insallah umarim ozelde yaparsin
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Valla senin gibi düşüncesiz bir eş vermesin rabbim. İlk benegimmdevlette öldü diyosun nerde olsa olurdu. Ben ilk dogumumu özelde yaptım hemde Acıbadem gibi ultra lüks bir hastanede başıma gelmeyen kalmadı bebeğimle. 2.de yemin ettim gittim devlette doğurdum mis gibi de çıktık. Bebek arabasının pusetin cibinligin acelesi neymiş. Fazla özenti geldiniz bu heves değil bence. İnsan bu kadar bencil olamaz eşinize üzüldüm. Herkes ayağını yorganına göre uzatmalı.
0 oy
(347 puan) tarafından
neden hepsini son aya bıraktın ki 30 tl ye bile ne güzel takımlar var ufak ufak alıp koysan bukadar sıkısmazdınz eşine hak veriyorum para olmayınca olmuyor herkes el bebek gül bebek geçinemiyor   biraz anlayışlı olmalısın yazık eşine  özel hastaneye gelince devlet ile özel arasında ne fark var  herkes özel de mi doğum yapıyor ne güzel doktorlarımız var devlette imkana bağlı tabiki ben özele gidiyorum fakat bazen de devlete gidiyorum. yani her ay paran olmaya bilir ona buna özenmek  yerine esinin arkasında dur
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Yerinde olsam hepsini aynı anda almazdım soncta bebek doğar doğmaz bebek arabasına koymuyorz bebegin buyudukce.kenara atardn letgoda.ikinci el çok güzel uyguna War alabilirdn bn 2 kere doğum yaptm gorumcemler eltim hepsi özele gdyordu umrumda olmuyordu sncta öylede byle dogurcam özel dewlt fark etmez muane parami.kumbarama atmistim ozlede doğum yapcm.diye.hesaplayp o paramida kumbarama attm bitane bilezik yapmistim 
0 oy
tarafından
Devlette yaptım dpgumu aynı özel konforundaydı. Azarlamaya hıc bı hakkı yok ebelerın. Dorek sıkayet edebılırsn senı azarlayan ebelerı. Korkutma kendını devlettede dogursan aynı ozeldede. Ama eltın ozelde dogum yaptı dıye ozenıp sende ozele gıtmen sacma. Eksıklerınızı keske son aya bırakıp boyle yuklu miktarda bırden almakdansa her ay azar azar alsaydınız keske. Kendın dıyosun 400 kaldı gerıye dıye   . E evınede bısy alamamıssın nasıl gecıneceksınız 20 gun ne yıyıp ıceceksınız.  Esının hatası son aya bırakması eksıklerı . Dedıgm gbı  keske erkenden almaya baslasaydınız en azndan smdı sıkısmazdınız
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Bende özele gidiyorum eşimle şuan kavgalı ve ayrıyız ama yanımda olduğu dönemlerde maaşı yuksek olduğu halde o söylediklerini almadık. 

Zaten agust sonunda dogcak çıkmayacak belli bir süre dışarı kirkiydi oydu buydu ... Yigenimin kızının kıyafetleri vardı .onları aldım...

Annem derki yilann bile toprağı tarta tarta yer bitecek diye elinde var diye harcama......
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Gereksiz şeyler de almışsın canım mesela cibinlik gibi korse gibi doğum yaptım5.5 ay once ne cibinlik aldim ne korse aldim eski halime de döndüm beşik almışsın alınmalı bencede egerki portbebe yoksa puset almanda normal bence  bir ayda 1500 tl biraz fazla olmuş ama esin parca parça almana izin vermemiş.her ay 200 300 alabilirsiniz bizimde durumumuz yoktu oğlumun 2 inci ayında aldim puset ve bebek arabasını taksitle 240 tl ödeyerek.özele gelince hemşireydi özelde tüm kontrolleri özele gittim ama dogumumu devlette yaptim özele gitme sebebim de gaziantep te oturuyoruz devlet hastanesinde bana hamileyken hamile değilsin kansersin rahminde kitle var demisti.evet rahimde kitle varmış ama kanser turu değil ve hamileymisim ondan dolayi esim göndermedi Yozgat sehir hastanesinde doğumu yaptim Yozgat'ta yaşıyor olsaydik hiç özele gitmezdim mesala. Başkalarıyla kendini kiyaslarsan hiçbir zaman elindekilerle mutlu olamazsın cnm..
0 oy
(675 puan) tarafından
Canım sen boşver eltini devlette çok güzel doğurtuyor özeldeki de doktor devlettekide hem doğum tamamen doğal birsey doktorlar pek müdahale etmiyor ciddi birsey olmadığı sürece bende devlette doğurdum özelde doğurmaya imkanımda vardı ve bebeğimde sıkıntıydı ama çok şükür hiçbirsey olmadi hem birsey olsa bile özel hastane bile olsa Allah istedikten sonra özeldeki ler bile müdahale edemez o yüzden hiç canını sıkma 
0 oy
tarafından
Bence hak etmiş.. 37 hafta olmuşsun her an dogurabilirsin bu kadar ertelenmez. Her ay bir şey alsaydı zaten bu kadar yüklü bir masraf etmezdin. Son kuruşuna kadar güle güle kullan eşin de halt yesin. Onun da çocuğu her ay 200 ayirsa yine yeterdi
0 oy
(256 puan) tarafından
Muhendisim hem kendi maaşım var hem eşimin maasi var ona ragmen senin aldıklarını almadim canim. Cibinlikmis pusetmis sepet besik. Ayrica atesolceride sonra alabilirdin. Hem eltin gidebilir ozele durumu varmis gitmis. Herkes gidcek diye bisey yokki. Oraya vereceğin parayi kendine ve  bebeğine kiyafete verirdin
0 oy
(273 puan) tarafından
El kendini övüyor diye bnde onlara özenti yapacam diye boğazım dan mutfağımdan kısamam herkesin hayatı kendine o öyle yaşıyor diye bnde yaşamak zorunda değilim geleceğimi düşünmem lazım çocuğumu düşünmem lazım boşver milleti sen 
0 oy
tarafından
Kusura bakmada sendeki bu kıskançlık seni yer bitiririr.ozele gitmesen ne olur gelmissin 37. Haftaya bu zmana kadar nerdeydin adam sonuna kadar haklı 3 doğum yaptım maddi durumumuzda cok iyidir eşim aşkım devlette doğum yapmanı istiyorum dedi . Tamam dedim. Valla paşalar gibi dogum yaptim 3 kere hic bir yanım eksik değil 3000 lira maasla adam sejin gözünü doyuramaz ki cok yazık !!!!
0 oy
(5,682 puan) tarafından
Vala bende özele gttım senın gbu 3 mlyara geçiniyoruz biz son ayda beşik aldık ki ben kıyafet falan hiç almadım tek bı hastane çıkışı ablam aldı okdr hep mllet getryor du bebek rızkıyla doğar zaten keşke okdr acele etmeseydın yınede hayrlı olsun ben olsam eşimle brlkte sipariş verırdım hani braz bütçe ye di düşünmek gerek hayrlı doğumun olsun cnm 
0 oy
(672 puan) tarafından
Cnm insan tabikide ilk çocuğuna güzel şeyler alm ister ama birazda ayağını yorganına göre uzatmaliydin. Kocna bi konuda haklı. Hepsini keşke bir elde değilde her ay bişe alınsaydı bu kda beliniz bukulmezdi. Yada insanlar sıfır değilde günümüzde ikinci el eşya daha çok tercih ediyor. Bu tanen ilk bebeğimi devlette doğurdum. Çok şükür sağlıklı bir şekilde çıktık. İlgi alaka çok iyiydi. Özel diye tutturmak da ozentiyle ii değil. Evin huzurun kaçar. İns sağlıcakla bebisi kucağınıza alırsınız.
0 oy
(402 puan) tarafından
Ben kendim memur olmama rağmen kızım doğmadan dört dörtlük hazırlık yapmam gerekiyordu ama eşimin sözünü ezmek istemedim sadece hastane çıkış setlerini ve bir çanta almaktan baska bişey almadım 

40 çıkmadan evden çıkmadım puset 2-3 aylıkken kullanmaya başladığım için yavaş yavaş aldim ne acelesi var ki 
0 oy
tarafından
Kocana acidim yazik adam da geçim derdine ne yesek diye dusunuyodur
0 oy
(38 puan) tarafından
Allah hepimizin yardimcisi olsun. Amin.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 178 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 119 göst.