0 oy
203 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,318 puan) tarafından
Bebeğim 27 günlük topuk kanında genetik kistik fibroz yüksek çıkmış gelişim geriliği akciğer rahatsızlığı falan yazıyor internette inşallah öyle bişey yoktur bugün yine topuk kanı alındı lütfen dua edin inşallah temiz çıkar . Birde bebeğim 2860 Gr doğdu bugün tartıldı 3660 Gr çıktı sizce kilo alımı iyimi 

7 Cevaplar

0 oy
(1,897 puan) tarafından
Korkmana gerek yok umarım 

Genelde ilk test böyle yanılma oluyor tekrar amaçlı tekrar yolluyorlar bizde de öyle iki kes gonderildi ikinci temiz geldi çoğu kişinin böyle korkulacak bişey yok 
(1,318 puan) tarafından
İnşallah öyledir ya ilk çocuğumda öyle bişey çıkmadı bunda neden öyle oldu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım. 1 ayda 1 kilo aldıysa iyi derler seninki 27 günlük 800 gram almış bence güzel kilo alımı. Hayırlı haberlerini alırsın inşallah bebeğinin
(1,318 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun canm . İnt baktm 1 aylık bebekler 4.5- 5 kilo arasında korktum
tarafından
Doğum kilosu da önemli canım sen internete bakma ilk ay 1 kilo ortalama alırsa sorun olmaz ben öyle biliyorum 1 aylık kontrolde çocuk doktoruna sor olmadı için rhat etsin
(1,318 puan) tarafından
İnşallah öyledir doktora da bir sorarim
tarafından
Aynen sor kuzum inşallah
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun cnm inşallah önemli birşey cikmaz 
(1,318 puan) tarafından
Amin inşallah canm Allah razı olsun Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın
0 oy
tarafından
Kız bu testler insanın ödünü koparıyor bana bu testi 2 defa yaptı  uygunsuz dedi tekrar istedi o gece mahvoldum ama benimki numune eksikliği idi bu kıstık fibrozis testine kan yetmemiş diye korkma ben çok araştırırdım 2.genelde temiz çıkıyor aç olursa sarılık yüksekse sonuçlar doğru çıkmıyor yapman gereken 1 hafta 10 gün beklemen aramazlarsa sorun yok demek ama için rahat olmazsa bakanlığı ara sana değerleri desin için rahat olur .benimkide kalçadan aile hekimi şüphe etti yarın test var inşalalh bişey çıkmaz 
tarafından
Ve zaten kilo alımı maşallah çok iyi sağlıklı olmazsa kilo almazdi
(1,318 puan) tarafından
İnşallah çıkmaz canm ilk cocugumda hiç bir sorun yoktu genetik olsa imdada risk olurdu degilmi . İnşallah senin bebeğinde hiç bir sorunu çıkmaz Rabbim şafi ismiyle şifa versin inşallah .
tarafından
Amin Allah razı olsun cnm hakkımızda hayırlısı neyse rabbim onu nasip etsin.benimde ilk çocuğumda böyle bir sorun yoktu ama bu ikinci topuk kanı tekrar etti işitme testi tekrar etti bişey çıkmadı tam oh derken kalçası aile hekimi şüphe etti ama elle muayne etti umuyorumki birşey çıkmaz buda diğer testler gibi olur aslında bazen bu rutin testler yapmak istemiyorum yapmayanlar insanlar ohh rahat bir şey yok bizim gibiler de hep korkutuyorlar sonra bişey çıkmıyor olan bize oluyor üzülüyoruz sütümüz kesiliyor ya onlar sağlıklı olsunda biz bu stresi yasayalım. Sende korkma canım ailede genetik akraba evliliği bebebkte güzel kilo alıyorsa bir sorun yok inşalalh
(1,318 puan) tarafından
Aynen canm insan korkuyor bende ilk çocuğumda üçlü testte risk çıkmıştı amniyosentez yapıldı çok şükür temiz çıktı ama doğuma kadar o korku vardı bu çocuğumda tarama testlerini yapmadım yine o kokruyu yaşamamak için bu seferde topuk kanı sorunlu çıktı inşallah temiz ciksinda bu korku strese razıyım . Bizim akraba evliliği ama kan uyuşmazlığı falan çok şükür yok
0 oy
tarafından
Benimde dun aradılar ayni tani ilkinde 90 ikincide 102 cikmis instanbula sevk ettiler ter testi icin gittim okmeydanımdaki hastaneye o testi yapan hemsire 3 hafta izinliymis yarın anadoluya zeymepkamile gidicem insAllah yapilir temiz cıkar benim bebegimde 19 gunlük gözle görülür elle tutulur bi sıkıntısı yok çok şükür ama internette fln okudukca korkuyorum Rabbim yavrularimi bize bağışlasın 
tarafından
Bugun test yaptık cok şükür topukda ilki 90 ikinci 102 cıkan değer ter testinde 20 çıktı çok şükür Rabbime temiz insAllah seninkide temiz cıkar cok basit bi işlem korkma
(1,318 puan) tarafından
Gözün aydın canm . İnşallah canm sağol bende senin  postuna yazdm bize de dua et diye
tarafından
Ediyorum ❤ne zaman yaptircaksin sende bana haber ver sonucu temiz cıkcak içini ferah tut :)
Bi kadin yazmisti kadinlarklubune onun bebegine test yapan kisi 10 yildir bu isi yapiyorum sadece bir bebekde cikti oda belliydi solunum sıkıntısi ve gelisim geriliği vardı demis onu okuyunca rahatladim temiz sonuc alcam diye gittim cok sukur öyle de oldu orda baska bebeklerede yapiyolardi cok kisiyi yolluyolar yani
(1,318 puan) tarafından
Biz tekrar topuk kanı verdik canm inşallah o temiz çıkar da ter testine gerek kalmaz . Çok şükür bebeğimde solunum sıkıntısı yok kilosuda normalmiş inşallah bende iyi haberle dönerim sana
tarafından
InsAllah canim
0 oy
tarafından
Sizinde topuk kanında risk çıkmış daha sonra tekrar kan verdiniz mi 2. Testlerde nasıl çıktı 
(1,318 puan) tarafından
Canm bizden 5 günlükken sağlık ocağında kan alındı o riskli çıktı ama değerini söylemediler üçüncü kez tekrar Alındı hemşire sorun varsa bir hafta on gün içinde sizi ararız sorun çıkmazsa aramayiz dedi çok şükür bir ay falan oldu aramadilar
tarafından
Doğumdan sonra hastanenin aldığı kanda sorun çıktı bizim çocuk araştırma hastanesinde değerlerine bakıldı inişli çıkışlı dediler sağlık ocağının aldığı kan daha belli değil bizim fku yüksek çıkıyor 10bin kişide bir oluyormuş araştırıyorum bende sadece internetten olan bilgiler var
(1,318 puan) tarafından
İnşallah bir sorun yoktur canm bizim sağlık ocağı hemşiresi bebek açken kan alınmışsa çoğu zaman yanlış sonuç çıkıyor dedi
0 oy
(42 puan) tarafından
Bizim 3 kez yapildi 3. De temiz cikti
(1,318 puan) tarafından
Benimde üçüncüden sonra aramadilar

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 130 göst.
24 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 90 göst.
0 oy