0 oy
1,146 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

cocukken ismimden nefret ederdim jsjsjs sinifimda buseler , gizemler , gulsahlar falan vardi hshs ben de şerife :D hep benimle alay ederlerdi .Şerif yardimcisi dak derlerdi.Hep uzulurdum neden ismim guzel degil diye :D babaannemin ismi bu arada .Sizde de var mi bu durum ? Sizin isimleriniz kimin ismi ? Ve cocugunuza kimin ismini verdiniz ? 

74 Cevaplar

0 oy
(276 puan) tarafından
Benim ismimdede babannde dede kavgası varmis dedem maya demiş( o zamanlar Pembe diziler meshurmus dizideki maya diye kızı çok seviyormus) babannem burcu demis ( dağdaki çiçekler gibi burcu burcu koksun diye). Dedem vefat edince burcu kalmış

Kızımın adida BUĞLEM babannesi koydu
-Reklam-
0 oy
(1,276 puan) tarafından
Ismim leyla. Teyzem ölen cocugunun ismini bana vermis. Ayni zamanda annemin babaannesi. Ismimden memnunum. Simdi hamileym oğlum olacak daha isim bulamadk. Annem bulamadiysanz kayinlederinin adini koysana oylesi makbuldür diyor:D tanı sakasina galiba. Normalde kimse karışmıyor. O yüzden hala da bulamadk. 33 haftaligz
0 oy
(66 puan) tarafından
Ailede olan ismi koymam ben. Sanki çocuğun elinden bütün kimliğini almışız gibi geliyor. "Bak, ismi gibi kendi de dedesine/nenesine çekmiş" denilmesi çocukların, özellikle akılları ermeye başladığında ve okul çağlarında hoşlarına gitmiyor. Benim ismim de babamın ismine uyumlu olduğu için koymuş babam zorla. Bu ayrıntı hoşuma gitmiştir her zaman ama, bizim zamanımızda Merve ismi o kadar çoktu ki, bir sınıfta en az 5 Merve oluyordu ve her zaman soy ismimle çağırılıyordum. Akademik ve çalışma hayatımda o kadar alıştım ki buna, artık ailem dışında biri bana ismimle seslendiğinde üstüme alınmıyorum bile. Çocuklarımıza isim koyarken bu tarz şeyleri bile düşünmek gerekiyor diye düşünüyorum. 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Kimsenin ismini vermedim tabiki 
0 oy
tarafından
Bende bi hala mağduruyum halam ölmüş bende doğunca adı Rabia olsun demis babaannem. 

Benimde bi komsum var anneis tutturmus Kamuran olsun diye o zman bi sanatçı varmış kamuran diye abisi izin vermemis Esra koymus abisi ismini
0 oy
(70 puan) tarafından

Benim ismim de anneannemin ismi ama bir şikayetim yok kendi çocuğum için de kayınvalidemin ismi duygu bence güzel ama anlaşamayız pek sevmem kendisini o yüzden koymam eşim de koyalım demedi zaten sevmez öyle şeyleri etrafta kimsede olmamasını istiyor kızımızın ismini o yüzden İkra koyucaz :)

0 oy
(672 puan) tarafından
Cnm bende babananemin adını taşıyorum ma günümüze göre Fatıma fatma oldu. Ama cocukrimin isimlerini asla koydurmama. Eşimin babası istiyordu. Yok dedim. Oldu bitti. :))Şimdi erkek ismi arıyorum.
0 oy
tarafından
Benim de en büyük Ablam 5 yaşındayken ölmüş damdan düşmüş onun ismini bana vermişler:( 

Ama çok seviyorum ismimi
0 oy
tarafından

Benim adım anneannemin adı oglumun adi dedesinin adi bir de efe var yaninda onu da ben koydm :)

0 oy
(13,316 puan) tarafından
Dedim benim böyle güzel kankama da baskı yapıyorlar. Ben baba mağduru olacakmışım babaannem aksine itiraz etmiş rahmetli teyzemin adını verelim demiş olmaz üzülürüm demiş kızarsınız, döversiniz gerek yok siz koyun demiş. Ama benim kaynana bana küstü kaynatamın adını koymadım diye. 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Kimsenin adını koymadım. Koymam da. Ben doğruyorum benim çocuğum neden başkasının ismini koyayım kendi istediğimi koyacam. Herkes zamanında koysaydi kendi istediğini
0 oy
(9,625 puan) tarafından

Cok şükür kimsenin mağduru değilim çocuklarıma da kendi istediğimiz isimleri koyduk kimse karışmadı zaten karışmalarina da izin vermezdim sonuçta ben doğurdum :D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 145 göst.
25 Haziran 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Cemre56 (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 184 göst.
0 oy
14 cevap 171 göst.
20 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneyim anne (466 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
3 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,105 soru

11,877,197 cevap

35,993 kullanıcı

...