0 oy
428 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından
Ben suan gebeyım doguma memlekete annemın yanına geldım bır hafta oldu 9ayıma kadar aramadılar sormadılar kaynanam görümce hıcbırı kalkmıs lar bugun aradılar delirdim karnım burnumda yenı mı akıllarına gelmıs görumce arada cmadım eşim aramışlar bos ver arayanı ac dedi kaynana aradı arkasından açtım artık napıyosun nasl gidiyor diyo aılemı soruyo resmen anladım sırf aıleme laf dedirtmemek icin arıyo edıyoz olsun diye aılemın yanında bılerek aradılar benı gösteriş yanı yoksa merak den memlekete gelınce degıl tek basıma gurbetteyken merak ederdı. Sımdı ben yıne sırf eşimin gönlü olsun dıye dogumdan sonra evmıze dönüş yapmadan kaynana ya götürüyom torununudur ben ayrı o ayrı dedim eşimin hosuna gitti tam gidelm dedi ama kaynanam kendı evınde degıl görümce de sıgıntı gibi kalıyor görümce tek degıl basında kaynanası k. Babası var düşünün kalkmş kendı evı gibi oraya davet edıyor ya senın evın yokmu bı adım ötede git kendı evın ın kapısını aç oğlum gelıyor torunum gelıyo diyerek sınır oluyorm hıc gidesim yok ama laf agızdan cıktı napmalıyım sizce biraz uuzn oldu k. Bakmayın doluyum:)) 

9 Cevaplar

0 oy
(2,291 puan) tarafından
Goturmeseydin keske evine gitseydin kötüyüm evimde rahat ederim diye..
(99 puan) tarafından
O konuda bıraz ben uyanık davrandım:)) kaynanam fikirsiz yapısık bi insandır ben istanbulda oturuyorum ve 2+1 oturdum yer misafir agırlıycak ne yerım ne durumum var kalkıp niğdeden istanbula gelirse aylarca gitmez başıma iş almak istemiyorum sırf gelemsın bahanesı olmasın diye gösterip gitmek istiyorum birazda:)) bı taşla ıkı kus hesabı
(2,291 puan) tarafından
Anladim o da doğru ama hastaneden çıkıp baska bi yerde kalmak ne kadar dogru oldu bilemedim bide bebek ilk gunler surekli memede oluyor senin yatağında olman lazım
(2,291 puan) tarafından
Ay bu kaynanalar hic olmasa :)))
(99 puan) tarafından
Yok ılk gun degıl eşimin 15 gün izni olcak ben 10 gün aılemın yanında kalma toparlanınca bebek kendıne gelınce son 2 gun ugrar İstanbul a geçeriz dedik yoksa ben o halde onları cekemem lohusa lık fılan bitince gidicez
(99 puan) tarafından
Keşke hic olmasa valla varlıgı bı dert yollu bı dert
-Reklam-
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Senin yerinde olsam hiç gitmem canım o kadar kalabalık içine bide çocuğun küçük yeni doğacak sakin gitme gidersen pişman olursun 
(99 puan) tarafından
Hadı ya:(( benımde götüresım yok ama eşime kıyamıyorum içinde cok ukte kalıyor arada kalıyor diye yaptım yokse bebeğimin pis bezini göstermem o dereceyım
(1,446 puan) tarafından
Haklisin canım o gelsin görsün gitsin sana şimdi akıl vermeye çalışacaklar çocuğun hakkında biton şey dicekler bu seni etkiler yani kaynanan bide  bos konuşan biriyse doğum yapınca bebeğin ses ve kalabalıktan rahatsız uyur yeni doğan bebekler sürekli huzursuz olur haliyle sende uykusuz kalırsın canım ama evde olsan rahat giyinir her an duş alırsın çünkü masit olmuştum ben her dakka suya giriyordum
(99 puan) tarafından
Ben 15 gün aılemın yanında geçircem toparlanan kadr niğdedeyiz ben istanbulda oturuyorum oraya gelsın istemem :) yapısık biraz 10 gun gelecem der aylarca kalr ugraşamam ama görümce ye gidicez sorun orda görumce de yenı dogum yaptı kıyas yapıp durcaklar benım düşüncem o
(1,446 puan) tarafından
Aynen bende onu diyorum canım ondan boş insan çok çünkü
(99 puan) tarafından
Elımde gelen bişey yokkı sımdı vazgecsem aılenın yanına gittin akıl aldın fıkır degiştirdin olcak artk durum neyi gösterirse hayrlısı baklm ınsallah bı bahanem olrda gitmem:))
0 oy
tarafından

Sen şimdi kaynanana torununu göstermek için görümcenemi gidicen ? 

Orası yeterince kalabalıktır kaynanan evine geçsin bi zahmet

(99 puan) tarafından
İşte fikir edip geçmiyor üstüne kendı evıymıs gibi oraya davet edıyor sınır oldum eşimde bos ver cok durmayız görevım ızı yapar gelrz dedi ama hıc ıcımden gelmıyo
0 oy
tarafından
Gitmezdim. Net. 
(99 puan) tarafından
Bana kalsa gitmem eşime üzülüyorum arada kalıyor banada bişey diyemiyor sırf onun gönlü olsun diye teklif ettim yoksa zerre değmez fikirsiz karı icin
tarafından
El kadar bebekle kalabalığa girme derim şu hastalık zamanında.
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Yeni doğan çocuğu kalabalık içine sokma canım 
(99 puan) tarafından
Öylede bu sefer memlekete buraya kadr gelmişken ugramak olmuyor eşim bana yansıtmasa da arada kalıyo üzülüyor zoruna gidiyor ben ona dayanamıyorum bıde yapısık kaynanam yarn cocugu görmedım deyip istanbullara kalkıp gelir bıde onu cekmek istemiyorum 2 gün gösteririm ha görevı ı yapar sever ha sevmez bılemem ceker gelrız evıme gelmeye bahanesı kalmasın diyorum
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Eşine şöyle o desin anne eve geç biz gelecez diye lazım olan birşey varmı vs gibisinden söylesin ebine gitsin yeni doğan bebeği o kadar insanın arasına sokma birde kalacaksınız yani doğum yapmış olan görümcen onun kaynanası kayinbabasi var nasıl rahat edeceksin oturup kalkacaksin dediğim gibi eşine de annem eve geçsin ben dersem ayıp olur sen de diye o der zaten 
(99 puan) tarafından
Dedı eşim kendı evın yokmu annne orda napcaz dedı nolcak oglum gelın bısey olmaz benım ev soguktur sımdı uzun zamandır kapısı acımıyor ne halde kım bılr dedı geçiştirdi ne diyebılırız kı o fıkır etmıyo
(1,539 puan) tarafından
Şimdiden git eve de havlar sıcak havalandır biz oraya gelmeyelim rahatsız olur otursa oturamaz kalksa kalkamaz de bence yada desin eşin canım
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Yenidoğanla o kadar kalabalığın içine girme canım. Ne olur ne olmaz

0 oy
(360 puan) tarafından
Kalabalikta zaten çocuk ile nasıl ilgilenceksiniz
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Daha doğum yapmadım ama yeni doğum yapmış halinizle ve yenidoğan bir bebekle o kadar kalabalıkta rahat edemezsiniz bence.. Doğum yaptıktan sonra eşinize, ben annene gidelim demiştim ama iyi değilim, evimize gidelim deyin bence.. Torun, yeğen görmek isteyen evinize gelsin 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 379 göst.
12 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 300 göst.
0 oy
6 cevap 226 göst.
30 Kasım 2022 Aile kategorisinde Papatya94 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 981 göst.
23 Haziran 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Elif vurkan (91 puan) tarafından soruldu

379,563 soru

11,362,532 cevap

34,839 kullanıcı

...