0 oy
979 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (91 puan) tarafından

Hayırlı akşamlar arkadaşlar kafam cok karışık siz olsanız napardınız şöyle hemen kısaca anlatmaya calışayım abimin 2 tane oğlu var onlara ben bekarken hediye olarak beşiklerini ben almıştım cocuklar da fazla yatmadılar yeni gibi duruyo hatta yeni diye bilirim o derece yengem temiz titizdir güzel bakmış şuanda kullanmadıkları için annemle babam o beşiği al sen kullan atıcaklar yoksa dedi zaten sen almıştın niye zoruna gidiyo diyolar koyulcak yerleride yok evlerinde o yüzden almazsam atıcaklar satmaklada uğraşmaz abim :angel: bizimde durumumuz yok değil cok şükür var iyi durumumuz bunu dememin sebebi yukarda zoruna gidiyo kelimesini kullandığım icin yazmak istedim annem al kullan beşiğe verceğin parayla git ceyrek al başka birşey yap diyor kenara koy diyor siz olsanız napardınız alırmıydınız ben aslında hiç istemiyorum almayı ama bir yöndende annemin dediği mantıklı geliyor ben almıştım diyorum değerlendireyim fırsatı dedim SİZCEEE

48 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tabiiki de alırdım 
(91 puan) tarafından
Bak böyle yorumlar 5 tane yapılırsa alcam söz :D 5 tane hayır almam derlersede almıycam bakalım nolucak :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Al tabi kiz besik parasina baska bisey alursin sende ne guzel
(91 puan) tarafından
Fikrimi değiştiriyorsunuz :) teşekkürler
tarafından
Ama mantikli yani kuzucum baska bisey alirsin bebisine :)
(91 puan) tarafından
Doğru bakalım o zaman cumartesi annemlere gidicez alıp gelirim olmazsa :D
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Hiç kaçırma derim 
(91 puan) tarafından
Öylemi :) bakalım o zaman
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Ben olsam alırdım cnm ne olacak
(91 puan) tarafından
Ahh kafam cok karışık ama fikrimi değiştiriyorsunuz
0 oy
(373 puan) tarafından
Evet annen çok doğru değmiş canım zaten bir süre sonra beşik ortadan kalkıyor onun yerine başka birşey alırsın
(91 puan) tarafından
Öyle doğru diyorsunuz sizde
(373 puan) tarafından
Komşum bana Kendi oğlunun beşini verecekti çalmışlardi bende üzülmüştüm onun yerine başka birşey alacaktım oğluma ama çalmışlardı bizde yeni beşik aldik
(91 puan) tarafından
Üzüldüm senin adına cnm
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Düşünmeden alırdım 
(91 puan) tarafından
Sanırım bende alıcam bütün yorumlar bunun üzerinde
(5,721 puan) tarafından
Zatenn siz almışsıniz ödünç verdiğiniz şeyi geri aldığıni düşün
(91 puan) tarafından
Ama ben bekardım o zaman abime bir corap dayi aldırmamıştım masraf  yapmasın diye kıyafet kundak beşik cantaları aklıba gelen herşeyi evlerinde bile benim payım var 2 bilezik 4 cumhuriyet akıllı kafam bekarım diye verdim geri istememesiz şartıyla valla
(5,721 puan) tarafından
Helal olsun canimm  Allah karşına çıkarsin
(91 puan) tarafından
Amin cnm sağol
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Ben olsam almazdım sizde adet nasıl annen mi alır beşiği yatağı falan yoksa kendiniz mi
(3,721 puan) tarafından
Sen durumum iyi dediğin için söylüyorum canım tabi ki durumlarınızı sen daha iyi bilirsin ona göre düşünüp tartarsın ben kendi fikrimi söyledim bunlar çok önemli şeyler değiller ama herşeye para buluyoruz bunlara da buluruz diye düşünüyorum bu benim fikrim :)
(91 puan) tarafından
Ben zaten yeni almak istiyorum ama sıkıştırıyorlar annem para harcamamı istemiyor yarın nolcağımız belli değil diyor belikten nolcak falan diyorlar bende bilmiyorum cok düşünüyorum evet ilk cocuğum inşallah sağ sağlim kucağıma alırım mesela kıyafetlerini hep civilden aldım annem kızdı ne gerek var ordan aldın pazarda 20 30 tl orda 50 60 tl fazla verdin diyor ince düşünüyor oda bizim icin
(91 puan) tarafından
Haklısın cnm hayırlısı bakalım
(3,721 puan) tarafından
Tabi ki anneler hep iyiliğimizi ister canım kötülüğümüze bişey istemezler ama insanın hem ilk çocuğu hemde beşik yani atsan atılmaz satsan satılmaz bidaha olur ona da kullanırsın durumun da iyise tabi ki çocuğun için harcıcaksın yani bitane altın da varsın eksik olsun napıyım ya :)
(91 puan) tarafından
Bakalım o zaman cnm
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Bende alırım ve aldım da abimin oğlununkini aldım
(91 puan) tarafından
Hadi ya
0 oy
(1,950 puan) tarafından

Al gitsin :ermm: cok masrafın olacak zaten.

(91 puan) tarafından
Masrafı düşünmüyorum cok şükür üstesinden gele bilceğimiz durumdayız ama değerlendirmekte istiyorum bu fırsatı
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Anlamadığım şey sanki canını aliyosun alt tarafı beşik ve zaten atacaklarmis.. neden bu kadar zoruna gidiyo ki .. benim de durumum gayet iyi buldukça ikinci el alıyorum oyuncaklarını bile temiz bulablrsem.. gelip geçici şeylere para dökmemek için ona vercemi çocuğuma mutfağına harcıyorum
(4,961 puan) tarafından
Bişey Dicem abin laf ederse öyle bir karakter varsa Asla alma canım .. ben şimdi blemem abinin huyunu.. onların direk sana vermesi lazım senin istemene gerk kalmadan ama sesleri cikmiyosa bosver isteme kendine al bence
(91 puan) tarafından
Onlar diyor zaten annemle babam diyo abimde aradı söyledi bende yok sağol abicim yeni alcam dedim daha birşey demedi ama annemle babam sürekli diyorlar aslında öyle karakterde değil abim beni cok düşünür ama olurda derse diye düşünüyorum karadenz kızı sivas gelini olarak ince düşünüyorum ben : D
tarafından
Aklına getirme bence öyle şeyler eğer abin o karakterde bı insan değilse. Böyle seylerin kardeşler arasında lafı mı olur. Hem kuzen demek kardeş demek. Bizim de çok şükür durumumuz iyiydi, eşim de ben de çalışıyoruz. Görümcem kızının kıyafetlerini giydirir mıyım diye sordu, ben de ver abla seçerim kalanı kumbaraya atarım dedim. Ama başta benim de çok içime sinmemisti sanki çocuğumuza kıyafet alacak paramız mi yok diye. Sonra düşündüm, kardeş onlar dedim. Aynı şekilde ablam verse giydirmez mıydım diye düşündüm. Ve israf yani, zaten bebek ne kadar kullanıyor ki. Şuan çok rahatım, oyuncak da veriyor kıyafet de veriyor artık hiç aklıma bile gelmiyor. Veren halası, paylaştığı kuzeni.
tarafından
Ayrıca bırak abiyi, biz arkadaşlar arasında bile elden ele dolaştiriyoruz :) mesela mama sandalyemizi bı arkadaş verdi. Göğüs ucu kremimiz üçüncü kişide şuan. Benim dogumdan sonra kullandigim sargı bezi gibi seyleri bile paylaştım arkadasimla.baska bir arkadaşım da kızı benim kızımdan az büyük, küçüldükçe kıyafetlerini verir. Hepimiz memuruz, maddiyatla alakası yok bunun.
(91 puan) tarafından
Aynen doğru diyorsun cnm alırım bende öyle görünüyor
0 oy
tarafından
Annen mantıklı demiş beşik sonuçta ne kadar kullanacaksın ki titizmiste yengen ben olsam alırdım dediğin gibi beşik parasına çeyrek yap para kazanmak kolay değil bana yolla ben bile alırım o beşiği :-D beşik parasına borçları kapatırız bir nebze 
(91 puan) tarafından
Hahah doğru diyorsun cnm zaten böyle yorumlar geldikce fikrim değişiyor bakalım eşimde kabul ederse alırım belki etmez eşim
tarafından
Bence eşler kadından daha çabuk kabul eder sonuçta maddi yönü kendilerine dokunacak :-D
(91 puan) tarafından
Elim önce bakalım icimize sinmeyen olursa alalım dedi
tarafından
Kız almazsan bana yolla :-D beşik parasi cebime kalsın :-D
(91 puan) tarafından
Tamam :D
0 oy
(818 puan) tarafından
Al niye almiyosun ki cope gidecegine sen kullan cnm niye zoruna gitsin ki sonucta evinde yer yokmus ben olsam abinin yengenin yerinde zoruma gitmezdi her zaman ihtiyacim olmayan bi şeyi temizse saglamsa atmaktansa birine vermek tarafindayim al al bu zaman da hersey cok pahali zaten 
(91 puan) tarafından
Cocuklar büyüdü 4 le 3 yaşındalar zaten büyüğü cok yatmadı diğeride aynı yeni duruyo ama gene alsammı almasammı kararsızım cnm bilemiyorum ama yorumların hepsi alırım diyor
(818 puan) tarafından
Kiz al sacmalama ona verecegin parayi baska ihtiyacini alirsin ben şu an 2nciye hamileyim şehir degistigim icin oglumun besigini getiremedim nasil alicm diye dusunuyorum yeni bi şehir eşim yeni işe girdi bakalim ben olsam alirdim bi masraftan kurtulurdum en azindan
(91 puan) tarafından
Herkez aynı yazmıi al diye bakalım cnm hafta sonu gidicez annemlere gene derlerse alır gelirim: D
(818 puan) tarafından
Hadi hayirlisi saglikla buyusun insallah
(91 puan) tarafından
İnşallah amin cnm
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Yani onlar verelim demiyorsa istenmez sen hediye etmişsin diye hakkın yok mal onların onlar verelim derse alırsın yoksa ben aldım zaten olmaz
(91 puan) tarafından
Cnm yazıyı doğru okudunmu acaba ben zaten aldım geri alayım yok ben öyle demiyorum onlar teklif etti annemde sen aldın zaten dedi bende değerlendirsemmi diye burda sizlerin fikrini almak istedim :)
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Vermeye niyetleri varsa al tabi ki. Sen almışsın veya almamışsın fark etmez bence.temiz kullanıldı yeni gibi diyorsun. Beşiğe vereceğin parayla başka büyük bi eşyasını alırsın. 
(91 puan) tarafından
Doğru diyorsun cnm
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Al canım atıcakalr mış nede olsa
(91 puan) tarafından
Oda yerleri olmadığı icin mecbur kalıyorlar yoksa 3 cü cocuğa bile saklarlardı
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Bunun maddi durumla pek alakası yok bence. Ben ve eşim öğretmeniz cok şükür durumumuz iyi ama oğlumuz daha once 2 çocuğun kullandığı beşiği kullanıyor. Ben bundan asla gocunmuyorum. Beşiğe vereceğim parayı da gittim altın aldım kenara koydum annenin dediği gibi. 
(91 puan) tarafından
Cok doğru cnm zaten abim gocunulcak birşey yok ama işte düşünüyorum ister istemez
(4,668 puan) tarafından
Düşünme kuzum,bebek büyüdükçe masrafı cok oluyor. İlerde kullanırsın o parayi
(91 puan) tarafından
Doğru diyosun cnm herkez doğru diyo
0 oy
tarafından
Kızz sen almışsın zaten ve yengenden titizmis beşiklerin temiz oldugunu söyluyorsun gercekten annen dogru diyor al beşiğe verecegin parayi kenara koy bebegin bezi var maması var :)))
(91 puan) tarafından
Haklısın cnm bakalım gittiğimde
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Tabikide  al ne olacak  Ben almamis  olsam da alırdım  yani 
(91 puan) tarafından
Bu gidişle alcam gibi görünüyo herkez al diyor
0 oy
(12,510 puan) tarafından

Zaten yatacağı bir iki sene beşikte alırdım yabancı da değilmiş zaten yazık yani bence varken 

ve kullanmayıp atıyorlarsa sende boşa veriyor sayılırsın Bi nevi israf bana göre 
(91 puan) tarafından
Bende değerkendirmek istiyorum ama bakalım cnm
0 oy
(430 puan) tarafından
Al tabikide kullan canm en kötü bi beşikde kaç tl den başlıyo ben dolarıyla felan aldım bebek arabası felan 5 bin verdim sırf beşik ise 1.500 felan oma 2 3 tane çeyrek alırsın  yada bebeginin ihtiyacını alırsın 
(91 puan) tarafından
Bakalım artık cnm

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 377 göst.
12 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 224 göst.
30 Kasım 2022 Aile kategorisinde Papatya94 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 299 göst.
0 oy