0 oy
312 göst.
Aile kategorisinde (187 puan) tarafından
İyi günler bir şey soracağım eşimin işi yüzünden sadece ikimiz başka bir şehirde yaşıyoruz ailelerimiz yanımızda değil ben doğum yapacağım zaman kayınvalidem geleceğini söylüyor annem zaten gelecek ama kayınvalidemin gelmesini istemiyorum. Kıskanç bir kadın kendini sürekli benimle kıyaslıyor beni eşimden kıskanıyor bana ters bir hareketi yok ama anlayabiliyorum bir kere eşimi doldurduğu için boşanma aşamasına kadar geldik yüzüme gülüp arkamdan sürekli eşimle arama giriyor bunu bildiğim için gelmesini beni huzursuz etmesini istemiyorum bende anneme söyledim sakın kayınvalidem gitmeden önce sen dönmeye kalkma beni onunla bırakma diye ama yinede içim çok sıkılıyor

16 Cevaplar

0 oy
(2,034 puan) tarafından
Ikisi ayni anda gelmesinler o zaman çok sinir bozucu oluyor önce annen gelsin sonrada kaynanan
(187 puan) tarafından
Annem varken kaynanam daha iyi davranıyor annem yokken 16 saatlik yoldan gittiğimde ağrım olduğunu bilmesine rağmen elini bulaşığa bile sürmüyodu
-Reklam-
0 oy
tarafından

Doğumdan sonra neden birinin kalması gerekiyor ki hiç biri ile kafanı yormaya  gerek yok  ben karşıyım birinin kalmasına    tek daha rahat 

(187 puan) tarafından
Her şeyime karışacak şimdiden bile beşiği doğumdan sonra al diye söyleniyor
tarafından
En güzeli kendin kal
(13,202 puan) tarafından
Zeytinyağı ver mamasında Büşra ben öyle başettim hiç emmedi ya Kerem de
tarafından
Her manasına ekledinmi cnm zeytin yağı ni ben  günde 2 manasına ekliyorum Sadece  yada öğlen ve gece yatarken çay kaşığı ile ağzına veriyorum
(13,202 puan) tarafından
Hepsine ekledim doktor tavsiyesi ile hem de tatlı kaşığı ile.
0 oy
(4,089 puan) tarafından

Onunda torunu malesef o yüzden gelip görmek isteyecektir en iyisi takmamak hatta lohusayken koca dahil kimseyi takmayıp sadece bebeğine odaklanmak sadece onunla ilgilenmek en güzeli bırak kıskanıyorsa o oğluyla sende bebeğinle doya doya vakit geçir :))

(187 puan) tarafından
Deneyeceğim dediğinizi :))
0 oy
tarafından
Valla ben olsam annemin kalmasını isterim. Kaynanan sonra gelsin 
(187 puan) tarafından
Hamileliğimin başında kanamam oldu doktor riskli bir gebelik biri gelsin sana baksın dedi o zaman bile hiçbir şeyin yok senin diyordu annem geldi baktı hemen insanın kendi annesi gibi olmuyor daha rahat olunuyor annede
tarafından
Yanı valla bende ikinciyi düşünüyorum şu ara olursa ya anneme giderim yada onu evime çağırırım. Kaynanam sakin çocuk falan yapmayın diyor geçende bi daha olursa gelir burda kalırlar diye güya ben çocuğuma bakamayıp ona baktiracam asla gelmesini de istemem gidip kalmam da o lafindan sonra hele
(187 puan) tarafından
Benimde kanamam olunca düşerse üzülmeyin nasıl olsa oluyor bir tane daha yaparsınız demişti kız olduğunu söylediğimizde de üzülmeyin sakın kız diye diyordu oysaki biz çok mutluyduk kız olduğu için
tarafından
Valla anlamak zor bu kaynanaları
0 oy
tarafından
Kibarca annem bakacak zaten sagol mesajı ver kaynanana gormeye gelsın ornegın 1 hafta sonra gıtsın evıne hanı sana bakmaya vs uzun uzadıya degılde bebek görmeye gelsın gıtsın
(187 puan) tarafından
Teşekkür ederim deneyeceğim bunu
0 oy
tarafından

Ben olsam annemin kalmasını isterim

(187 puan) tarafından
Bende sadece annemi istiyorum
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Kaynanam geldi. Annem hastaydı. Ama normal doğum yaptım kendi işimi kendim gördüm. Bana yaptırmamaya çalıştı ama yaptım hatta herkese ben ona bakacagıma o bana baktı dedi. Yani kendin yaparım dersen kimsenin gelmesine gerek yok

(187 puan) tarafından
Korkuyorum ilk gebeliğim yanlış bir şey yaparım üstesinden gelemem diye korkuyorum
0 oy
(471 puan) tarafından
Canim bizde farkli sehirlerdeyiz ama sizde babalik izni yok mu biz 1 hafta annemlerde bir hafta kayinvalidemlerde kaldik sonra gorev yerine donduk zaten anca toplarsin kendini
(187 puan) tarafından
Ya eşimin izin sorunu yok ben ilk andan itibaren kendi evimde düzenimi oturtayım istiyorum ailemin olduğu şehirde doğum yapmayı düşündüm fiyat olarak çok fark ettiği için değmeyeceğini düşündüm açıkcası
0 oy
(3,249 puan) tarafından
İkisi de gelecek doğumda. Genel eğilim böyle. Anneniz varken çok yüklenemez. Bebişe odaklanın. Mutlaka bi can sıkan olur böyle işlerde. 
(187 puan) tarafından
Bu zamana kadar tartışmasız göz yumarak geçirdim şu doğumuda aynı şekilde geçirsem daha da bir şey istemem
(3,249 puan) tarafından
Benzer şeyler yaşadım. Yalan değil zor vallaha. Baştan çocukla ilgili kuralları söylerseniz çok iyi olur. Odamda emzireceğim. Altını yatak odasınra değiştireceğim vb gibi.
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Gelsin ama sen bişey deme eşin anne sen yoruldun hadi dön evine desin bir şekilde tatlı dille göndersin lohusayken insan cekemiyor kimseyi 
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Önce annen gelsin baksın sonra kaynanan gelsin ikisi bir gelmesin
0 oy
(679 puan) tarafından
Benim de annem gelecek ama çok korkuyorum bı aksilik çıkarda gelemezse diye annem gelemezse eşimin kuzeninin eşi var çok iyi anlaşıyoruz ben gelirim.sen.hic tasalanma dedi.kayinvalidemle yapamam yakın oturuyoruz ama ilk dogumumda bile sinir etmişti beni ameliyatlı halimle öğlen ne yiyeceğiz akşam ne yiyeceğiz deyip durdu.en son mutfakta ağlaya ağlaya eşime patladim.ben.ayakta duramıyorum çünkü zor geçti seseryanim annen habire yemek diyor asfimiyom ben diye ağladım.o da yapma gerekirse ben her öğün dışardan alırım dedi.artik.annesine.ne dediyse baktım.girip yapıyor mutfakta
(187 puan) tarafından
Çok zor gerçekten bir insanda merhamet denilen bir şeyin olmaması çok kötü Allah kimseyi böyle insanlarla karşılaştırmasın
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Yerinde olsam kimseyi çağırmazdım tek daha iyi emin ol 
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Ikiside ayni anda gelmesi problem yarata bilir biraz o biraz o kalsa olmaz mi
(187 puan) tarafından
Annem sorun çıkartacak biri değil kayınvalidemde annem varken sorun çıkartmaz o yüzden annemi yanımda istiyorum ama bilmiyorum hiç
0 oy
(2,330 puan) tarafından
İlk digumlarimda kayinvakidemin yanındaydım ztn birlikte durdugumuz için şimdi 3.olacak altlı ustluyuz yine gündüz gelir yemeğimi vs yapar ama kalmaz yani ben bakarım artık ztn yapacağı birşey yok geken giden olunca olması yeterli annemde gelir kalmalarına gerek yok bakalım durum nei gösterecek tabi 
(187 puan) tarafından
Yakın olduğunuz için sorun olmuyor sanırım aynı şehirde olsaydım keşke bende kimse kalmasın derdim ama acil bir şey olsa bile gelemezler 12 saat yol var
(2,330 puan) tarafından
Annenle anlaş o zmn tabiki annenin yanında daha rahat edersin kayinvalidemde gekme denmez ama gelir kalır biraz baktı hordu önlük bı iş yok döner heralde
(187 puan) tarafından
İnşallah döner bende öyle umuyorum
0 oy
(360 puan) tarafından
Kem.bana daha iyi bakmakla o gelsin :)) benim için önemli olan o
(187 puan) tarafından
Annenin yerini kimse tutmaz :))
(360 puan) tarafından
Valla tutar simdi annem daha yaşlı kadın kendini zor ayakları agriyor bana dinç biri olursa iyi.olur eltim.kaynanam ablam kim varsa:)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 17 göst.
1 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bi garip kul (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 69 göst.
9 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Salamlar (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 139 göst.
2 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,600 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,600 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...