0 oy
299 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Simdi kapinin onunde cocuklar oynuyor .Cok mutlular, her seyden habersiz.Tekrar cocuk olmak isterdim .Tek derdim yarin okulun olmasi olurdu ya da annemin ustumu kirlettigim icin kizmasi falan .:) Odevimi yapmayi unuttugumda ogretmen kizacak diye korkardim. jsjsjsj Keske yine tek derdim bunlar olsaydi .Salcali ekmegin bile cok guzel bir tadi vardi o zamanlar .taso yapardik gazoz kapagindan ya da mahallede saklambac oynar ,Camlak comlek patlatirdik .Domino , istop , yakan top ,seksek , ip atlama .cok eglenirdik . :) 

Evimiz sobaliydi , pazar gunleri geleneksel banyo gunumuzdu .Cocukken dus bilmezdik .banyo yapicam derdik.Banyodan cikardik sobanin yanina :) sobanin ustundeki askida; okul formamiz, kilotlu corabimiz olurdu .Cabuk kurusun diye .yuzumuz sabundan gerilirdi. Annem sobanin ustune mandalina kabuklari koyardi, koksun diye. Yine gittim o gunlere .Ahh ahh ne gunlerdi .❤️

Cocuklugunu ozleyenler ? En cok neleri ozlediniz ?

25 Cevaplar

0 oy
(3,830 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Özlediğim her şeyi yazmışsın okurken o günlere gittim 
tarafından
En en cok bunlari ozluyorum.O pazar gunu dustan sonra usuye usuye odaya gelmek ve  sobanin yaninda isininca mayismak .Bunu bile ozledim.o usume hissjni bile
(3,830 puan) tarafından
Evet ya ne güzel günlerdi annem bizi sırayla yıkardı sobanın önünde ablamlarla uyurduk
Oyunlara öyle bir dalardık ki yemek yemeği unutturduk annem ekmek arası salça ya da domates peynir yapar seslenirdi gelin alın diye dert yok tasa yoktu tek bildiğimiz  okullar tatil olsunda mahallede oyun oynayalım ❤️
tarafından
Evetttttt yaaa .Sey de yapar miydiniz ? Minderlerden ev ? Kolanin icine cekirdek ici koymak falan ? ❤️
(3,830 puan) tarafından
Yapardık hatta abim minderlerden bizim için ev yapmaya çalışınca yanlış hatırlamıyorsam annemin vazosunu kırmıştı ve dayak yemişti kıyamam ya :)
-Reklam-
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ben ben ben 
tarafından
O ana donmek isterdim.Ah cocuklugummmm
0 oy
tarafından

Bennnnnnnnnn

tarafından
Ben deeeeee
0 oy
tarafından
Bende çok özledim o günleri hiçbir sıkıntın yok dünya çok güzel gelirdi
tarafından
Evet ,cok umutlu ve  mutluyduk.Dunyanin bu kadar kotu bir yer oldugunu bilmiyorduk
0 oy
(665 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Tek dert anne aciktiiim...
tarafından
Yaaaa evettttt ... Cok ozlendi o gunler cok
0 oy
(667 puan) tarafından
Bende çok isterdim ama işte gelmiyor ki istemekle olmuyor ne Yazık ki 
tarafından
Evet gelmiyor ama hisleri hala bizimle .
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Ayy keskeee:'(.   

tarafından
keskee :(  :(
0 oy
(14,079 puan) tarafından

Keşke bir gün kapım çalsa  çocukluğum gelse ve hep benimle kalsa :(

tarafından
Ve hic gitmese ❤️
0 oy
tarafından
Bende çok isterdim  çocuk olmayı
tarafından
Evet ben deee
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Berbat bir çocukluğum vardı hiç ozlemedim gitsin geri gelmesin şuan çok daha mutluyum 
tarafından
Nedennn ? Kotu mu gecti kuzu ?
(14,025 puan) tarafından
Malesef kötüydü
tarafından
Ailevi sorunlar sanirim demi ? Yazmistin sanki daha once.
(14,025 puan) tarafından
Evet canım ailevi zaten ailemle alakalı olmasa çoktan unuturdum dışarı da insanlar beni alakadar etmez
0 oy
(644 puan) tarafından
Ahh bir cocuk olsaydim parklarda oynasaufim ferdi tayfurun sarkisi geldi aklima
tarafından
Ahh ahhh ❤️
0 oy
(219 puan) tarafından

Az önce kendi cocukluğumu okudum

Çook özledim bende 
Keşke hiç büyümeseydik hep çocuk kalsaydık
tarafından
Yaaaa .Ne guzel ayni hisleri paylasmak. Ayni seyleri yasamak ❤️
(219 puan) tarafından
Eveeeett yaaa♥️♥️
0 oy
(40 puan) tarafından
Cocukluguma donmek istemezdim cok skntili bi cocukluk gecrdk kardeslerimle yokluk icinde ama 19 yasima donmeyi cok isterdim. Hemde cok her ani benim icin cok kiymetliydi. Keskeler icin bazen cok gec oluyor
tarafından
19 yasinda noldu kuzu ?
(40 puan) tarafından
19 yasimda cocuklugumda yasayamadigim ozgurlugumu yasamistim arkadaslarimla gezdim hep yedim ictim canim ne isterse onu yaptim. Kardeslerimde dahil buna onlarda katilirdi bana yani kisaca ne yapmak istediysek tadini cikardik evlenene kadar calisyoduk elimiz ekmek tutuyodu paramizda vardi kimseye muhtac degildik durumumuz iye gtmeye baslamsti artk. Bize karsi degisik gozlerle bakanlar hor gorenler artik imrenerek bakmaya baslamisti. Hersy cok guzeldi anlatamiycam daha bussuru guzellik hepsi 19 yasmda baslamsti o yuzden o yasimi unutamiyorum.
0 oy
tarafından
4 kardestik bir elmayı dörde boler yerdik ben ablamin Küçüklerini erkek kardeşim abiminkileri giyerdi belki herseyi doya doya görmedik ama mutluluğun huzurun gönül toklugun alasını gördük keşke ogunlere dönebilsem
tarafından
Ahh ahhh tam biz de oyleydik .Durumumuz kotuydu ama her sey cok guzeldi be
0 oy
(447 puan) tarafından
Çocukluğumun en güzel yanı annemdir çocukluğumu degildr annemi çok özledim 
tarafından
Ahhh annelerimiz cok kiymetli ❤️
0 oy
tarafından
Hiç özlemedim çocukluğum haram oldu bana
tarafından
Hatirliyorum kuzummmm .Yorum yapmistin bana .:/
tarafından
Onu hatırlamıyorum ama çocukluğum çok kötüydü. Onu da hatırlamak istemiyorum :)
0 oy
tarafından
Tekrar çocuk olup eskı gunlerdeki gbı eşimle el ele oyunlar oynamak isterdim gerçi büyüdük belki ama içimizdeki o çocugu hıc öldürmedik kızmızla çocuk gbı oynuyoruz eskı gunlerdeki gbı harika:P
tarafından
Hic olmesin icindeki o cocuk :) esinle cocukluktan beri tanisiyor musunuz ?
tarafından
Dayımın oğlu  doğdugumzdan beri beraberiz çocukluğumuz vs hep beraber gecti
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Bende çok özledim keşke o günlere donebilme imkanı olsa. Zaman çok hızlı geçti sanki . Tek derdim okul ödev hafta sonu gelse oluyodu. En çok ta hasta olunca ilgilenen anne nasil mudale edeceğini bilip kendini güvende hissetmekti . Büyümeyi bi halt saniyodum o zamanlar can atiyodum büyümek için.  Keşke hep çocuk kalsaydim o günleri deli gibi ozledim .
tarafından
Ben de buyumeyi bir sey saniyordum.Kendimi buyuk gostermek istiyodum.Ne guzek gunlerdi .Cuma olunca cok mutlu olurdum :(
(3,794 puan) tarafından
Çocukluğun en güzel yanı evde senden büyük ailen olması  kendini güvende hissetmek. Sanki herşey e güçleri yeter herşeye göğüs gelirler hissi vardi bende . Biz köyde büyüdük.  Kışın ışıklar giderdi sobanın ışığı sesi yağmurun sesi uzanirdim annemin dizine soba da çay kokusu fokurdamasi . Halâ gözümün önünde.
tarafından
Sen anlatinca benim de gozumde canlandi .ahh ahh .Biz de yazlari koye giderdik.banyo sobasini yakardi anneannem .Banyomuzu yapardik .Sonra da sobanin basina .Anneannem patates atardi sobanin icine .Onu tuzlar tuzlar yerdik cayla .Bir lezzetli gelirdi bana
(3,794 puan) tarafından
Ne korkumuz vardı salgin dan ne biri birşey yapar kaygısı.  Iki cikolataya mutlu oluyoduk.cocukluk dunya da insanın eline geçen tek bulunmaz hazine . Yaşar geçer gider dönüşü olmayan
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Şu kadarını söyleye bilirim mutsuz olduğumu sanıyodum ama aslında o zamanlar mutluymuşum
tarafından
Yaaaaaaa .Yorumunu okurken cok tuhaf oldum .aglayasim geldi.Ben de oylee
(1,661 puan) tarafından
Malesef ((
0 oy
tarafından
Ben gitmek istemiyorum ya güzel değildi çocukluğum herşeyim yarım kaldı 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 338 göst.
+1 oy
10 cevap 352 göst.