0 oy
179 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Sezaryen ile doğum yaptım 1bucuk ay sonra gittim kontrole herşey normal dedi doktor ama be  adet olmaya başlamayınca sürekli hamile modundayım  test yapıp durmak ta istemiyorum çünkü 1 seneye kadar olmayabilirmisim olurda adet olmaya başlamadan hamile kalırsam napcam nasıl öğrencem ve ben niye adet olmuyorum ya (sadece emziriyorum) ve eşim korunuyor

10 Cevaplar

0 oy
(1,712 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Adet olmadan hamile kalınmaz diye biliyorum ben
(1,755 puan) tarafından
Ay inşallah ya psikolojikmen delirmek üzereyim 6 yılda 3 kez doğum yaptım bunyem kaldırmıyor artık doktor kesinlikle hamile kalma dedi hiç bir yöntemde yeterli degil
(1,712 puan) tarafından
Yaşın kaç ki neden bağlatmıyosun üç cocuktan sonra isteğe göre bağladıklarını duymuştum
(2,469 puan) tarafından
Yanlış bilgi adet olmadan da hamile kalınıyor
(1,712 puan) tarafından
Aa bilmiyodum yeni öğrenmiş oldum ama çok düşük bir ihtimaldir o da
(1,755 puan) tarafından
Ilk çocuktan sonra spiral vardı hamile kaldım 2.ye ikinci çocuğum doğumdan 40 gün sonra vefat etti 3.yü isteyerek yaptım tekrar aynı durumu yaşarım diye baglatmadim
-Reklam-
+1 oy
(7,441 puan) tarafından
Sevda gibi 13. Haftada tesadüfen öğrenirsin:-)
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Bence sen birde doğum kontrol hapı kullan veya 3 aylık igne yaptir. Bugün bir koruma yönteminin yetmediğini anladık.
(1,755 puan) tarafından
Nasıl anladiniz
(4,668 puan) tarafından
Condomla korunup hamile kalan Sevda ve 3 aylık igne yaptırdığı halde hamile olan arkadaş sayesinde.
(1,755 puan) tarafından
Hadi Yaa napcam
(4,668 puan) tarafından
Eşin kondom kullansın,eger istemezse 3 aylık igne vurdur.
(1,755 puan) tarafından
Eşim kondom kullanıyor zaten ama yetersiz mi bende mi bisey yapmaliyim
0 oy
tarafından
Ben bir kez oldum bi daha da olmadım 2. Ye hamile kaldim o yüzden bilmiyorum :D 
tarafından
Çok teşekkür ederim.

Test al da bi bak istersen. Eğer hamileysen doğana kadar 15 16 aylık olur.
tarafından
Canım rahatsız ettim ama merak ettim hamile olunca emzirmeyi nasıl yaptin bıraktın mı direk diğeri doğunca ilk bebeğini de emzirdin mi
tarafından
Benim pek sütüm olmadı hiç. Genel olarak hep mama verdim. 6 aya kadar emzirdim ama ilaçlıktı yani en son sagdigimda 10cc süt çıktı. 2. Bebeğim de 34 haftalık erken doğdu. 10 gün küvezde kaldı elime aldığımda 2.5 kg var yoktu onu da emziremedim hem büyük olan ayağımın dibindeydi hemde 1 çekip duruyordu biberonu bile 1 saatte bitiriyordu 60cc mamayi beceremedim ama onu 1 ay tan anne sütü ile besledim. Sonra hep mama...
tarafından
Anladım canım Rabbim bagislasin
tarafından
Amin cumlemizinkileri inşallah
0 oy
(4,211 puan) tarafından
Spiral taktir canım 
(1,755 puan) tarafından
Çift rahimliyim olmuyor
(4,211 puan) tarafından
Aaa cok ilginc
0 oy
(48,618 puan) tarafından
sevdaya sor ☺️☺️☺️
(3,888 puan) tarafından
Hangi sevda hamile kuzeyin annesi mı:)
(48,618 puan) tarafından
aynen ☺️☺️☺️
(3,888 puan) tarafından
Yaa rabbim kucağına almayı nasip etsin:)
(48,618 puan) tarafından
aminn insallah Allah butun hamilelere kolay dogum nasip etsin
0 oy
(241 puan) tarafından
Ben doğumdan sonra hiç adet olmadim oğlum 1.5 yaşında ve ben 3 aylık hamileyim 3 ay boyunca hiçbir şey hissetmedim oğlumu emzirdim kaynanam ısrarla sende gebelik hali var test yap dedi bende korunuyor um adet de olmuyorum nasıl hamile olurum diye direttim ... Çok ısrar edince test yaptım çift çizgiyi görünce şok oldum ... Ama daha büyük şok u hastanede yaşadım tam 3 ay geçmiş hiç haberim olmadan şimdi 3 çocuk olacak çok korkuyorum daha 25 yaşındayım Allah yardımcımız olsun 
(1,755 puan) tarafından
Peki çocuğun 1 buçuk yaşında yenimi 3 aylık hamilesin. Korunuyomuydunuz ve sadece emziriyormuydum
(48,618 puan) tarafından
ayni sevda gibi
(241 puan) tarafından
Evet 17 aylık oldu oğlum hastanede 3 aylık dedi emzirmeyi bıraktım hemen .. eşim korunuyordu .. ben normalde çok zor hamile kalıyorum oğlum için 8 ay tedavi gördüm .. asla olmaz diye ben korunmadim eşim korunuyordu nasip işte isteyince olmuyor 5 yıl bekledim ikinci çocuğu 3 asla asla düşünmüyordum oda kendiliğinden oldu.
(1,755 puan) tarafından
Hadi ya çok ilginç eşiniz kondom kullanarak korunuyor değil mi
0 oy
(855 puan) tarafından
Canım ne zaman doğum  yaptın kalınır kalan çok  dikkat et 
(1,755 puan) tarafından
Nisan ayında. Haziran gibi bi ultrason kontrole gittim herşey yolunda dedi eşim korunuyor ama karnimda bi kıpırtı olsa kalpten gidiyorum gecenin bu saatinde durduk yere düştü aklıma işte korkuda  uyuyamiyorum
(855 puan) tarafından
Kuzum psikolojik oluyor  o : ) seseryan mi 3ü de
(1,755 puan) tarafından
Evet canım çok korktum ameliyattan psikolojim benimle alay ediyor resmen
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Ben hap ta kullanıyorum tek korunma yöntemine güvenmiyorum 
(1,755 puan) tarafından
Peki hapı nasıl alacam emziriyorum bide sağlık ocağına mi gitmem gerek eczaneden direk aliyormusunz
(3,888 puan) tarafından
Emzirenler cezarette kullanabiliyor direk eczaneden alabilirsin, günlük bi tane hergun aynı saatte iciyorsun
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Ben kızımdan sonra hıc adet olmamıstım. 16 aylıktı. Canım bırden kozlenmıs bıber cektı. Sozde esım korunuyodu. Bı test yapayım dedım. Anam ıkıncı cızgı. Dr gıttım usg de cıkmadı kese daha kucukmus. Ama ıcııme dogmustu sankı testı ondan yapmıstım. 
(1,755 puan) tarafından
Peki eşiniz kondom ile mi korunuyordu geri çekilme mi Nasıl olur ya korktum bak hap kullanayim bende
(1,014 puan) tarafından
Gerı cekılme. Korunma yontemı degıl evet ama kondomda cok yanma yapıyo onuda kullanamıyoruz.
(1,755 puan) tarafından
Kondom ile eşim korunuyor ona rağmen deli gibi korkuyorum sanirim  Bende hap kullanmaya başlıcam tabi hamilelik falan yoksa :(

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 200 göst.
5 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 481 göst.
22 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 451 göst.
0 oy
3 cevap 798 göst.
5 Nisan 2020 Aile kategorisinde Yeşilim❤ (6,978 puan) tarafından soruldu