0 oy
115 göst.
Diğer kategorisinde (594 puan) tarafından

Kızlar ya eşimin iş yerinden arkadaşlar sürekli aşure istiyorlar istemeleri sorun degil benim için yaparım yapmasına da eşim hanım çok güzel aşure yapar demiş aslinda hiç bilmem aşure yapmayı bu zamana kadar sevmezdim geçen sene alıştım bayıla bayıla yiyiyorm 2 kere yaptm bizim için oda netten faln baktım tesadüfen bı keresinde güzel gelmişti ama ne koydum nasl yaptm hatirlamiyorm bile kızlar nasıl yapcam ya malzeme almış 2 3 gün içinde yap diyor. Aşure hakkında bildiğinizi yada tarifini denediginiz bı siteden link atarmisiniz rica etsem kızlar ya. :(simdi iş yeri arkadaşları yapsam yiyilmesede eşim hanım güzel yapar demis yiyilmese de olmaz :((

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bir hafta var daha aşure gününe 

Bende hiç yapmadım annem falan yapar 
(594 puan) tarafından
Canm dagitmk için yapmicam bu sefer gün farketmez bizler için yapcam
tarafından
Anladım canım netten bak olmazsa yada bile biri çıkarsa
Bende çok seviyorum ya
(594 puan) tarafından
Komşum güzel yapar da cagirmicam  2 kere yaptrdm uğraşı çok komşumun kosusturup duruyor oda
-Reklam-
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Ayy aşure demeyin ya :)  canım çok çekiyor hileyim biliyorum yapmayı ama üşeniyorum
0 oy
tarafından
Bütün malzemelerini haşla canım ama kendi sularini dökme hepsini bir tencerede biriktir suyunu da ekle ona gore şekerinde aynı şekil kaynamaya başlayınca nişastayı sulandir gezdir üstüne bir kerede onunla kaynat kaldır. Tabi ölçülerine göre ayarla nisastani falan ben göz kararı yapıyorum. Ekstra kullanagin malzemelerinide  sonradan süs olarak ekle afiyet olsun şimdiden:)))
0 oy
tarafından
1 hafta sonra yapacağım inşallah
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Kız aşureden kolay ne var herhangi bir tarife bak yap birebir. 1 kere baksan seneye ezbere yaparsın :D 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 191 göst.
13 Temmuz 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde bglm_ftma (6,576 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 134 göst.
19 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde EbruMeva (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 170 göst.
6 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (4,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 112 göst.
4 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Meleniko (882 puan) tarafından soruldu

398,128 soru

11,906,330 cevap

36,034 kullanıcı

...