0 oy
128 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (393 puan) tarafından
Kabuğunu soyuyormusunuz tadı değişir mi cikarinca yumuşak olur mu

8 Cevaplar

0 oy
(2,374 puan) tarafından

Ben her sene koylezip soyup porsiyonluk atiyorum hicbirsey olmuyo 

-Reklam-
0 oy
tarafından
Kabuğunu soyuyoruz, posetliyoruz atiyoruz dolaba tadı değişmiyor, buzul l cozulunce mikroda biraz istirsan daha guzel oluyor
0 oy
(2,719 puan) tarafından
Evet közleyip kabuğunu soyup tek kullanımlık kadar poşetleyip koyuyorum. 
0 oy
(14,014 puan) tarafından
Tabiki kabuģunu soyup atiyorum. Ilk günkü gibi oluyor tadı. 
0 oy
tarafından
Bnde her sene yapıyorum canm. Közleyip kabugunu soyup atıyorum dolaba . Kullanacagım zamanda tadı kokusu degısmıyo skntı yasamadm hıc 
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Ben atıyorum kapya biber içde atıyorum sonra ikisini kavurup yiyorum çok severim
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Eee közde yapıp kabuğunu soyuyorum içine sarımsak kırmızı biber az da domates kabuksuz bi perseleyip atiom
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Közleyip soyup atılıyor.. Bazıları doğrayıp atıyor, bazıları tüm.. Zaten taze gibi olmasını beklemek saçma ama :) ben tazesi gibi olmayınca sevmedim, çeyizime yapmıştım başka yapmadım..

Bi de kavanoza koyuyorlar internette gördüm, onu merak ediyorum.. Acı biber ve domatesi tencerede pişiriyor.. Közlenmiş patlıcan ve biberi doğrayıp tencereye ekliyor, çok az da onu pişirip, sıcak sıcak kavanozlara koyup ağzını kapatıp ters koyuyor konserve şeklinde.. Ben denemeyi düşünüyorum, size de fikir olabilir belki.. İşe yararsa buzlukta yer kaplamaz güzel olur 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 148 göst.
0 oy
11 cevap 378 göst.
7 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Eda-HiraNur (408 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 63 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 148 göst.
5 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Cansu880 (211 puan) tarafından soruldu

383,601 soru

11,478,543 cevap

35,093 kullanıcı

...