0 oy
797 göst.
Diğer kategorisinde (93 puan) tarafından
Kizlar iyi aksamlar. Simdi ben ilk tup bebek yaptrdim tuttu elhamdulillah 26 haftaligim. Kizlar her 3 haftada bir tup bebek yaptirdgim ozel doktora gidip 450 tl veriyorum . Ankara tipin hocasi. Yani kilolu hamile kaldim ve suandada 105 kiloyum. Dogumda acikcasi ölmekten korkuyorum . Burda bi arkadas yazmisti kilolu olan yakini beyne pihti attigi icin vefat etmis. O postu okuduktan sonra benim beynime iyce olum korkusu yerlesti. Kilomdan dolayi. Diyecegim o ki kizlar ben ozel doktora canimi emanet edecek kadar guveniyorum ama artik beni muayne ucreti cok zorladi. Dogumada 8.000 tl diyor. Sizce bu doktordan devletemi geceyim yoksa borc harc buna devammi edeyim . Siz olsaniz ne yapardinz.tesekkurler

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
 Cnm haftan cokta ilerlememis isinin ehli bi doktor bulirsan devlette devlete gec bnce 8 bin cok fazla
(93 puan) tarafından
Kiloluda olsam sonucta kilolu dogum yapanda vardir devlette demi kuzum benim cekindigim kilom ay
tarafından
Tabiki vardir cnm benim arkadaşım 120 kiloyla dogum yapti devlette sen kac kiloyla hamile kaldin
(93 puan) tarafından
Kuzum 93 kiloydum kaldgmda o bile cok.. cok hizli kilo aldim sanki. Sisligim odemim yok ama daha erken heralde
tarafından
Evet cnm sislik icin erken biraz ama herkestede farklı olabilir belki bilemiyorm simdi
(93 puan) tarafından
Hayirlisi artik kuzum allahim herkesin yardimcisi olsnnzor yani
-Reklam-
0 oy
(2,181 puan) tarafından
Allahimm ben öleyim o zaman ayaklarimdan asin beni :( 

bence doktoruna devam et zaten ayda bir gideceksin artik son zamanlarda kontroller sıklasiyo sadece.. ne olurne olmaz bi sekilde tutturmussun riske atmamak lazim
(93 puan) tarafından
Valla bnde 1 ay sonra 120 olurum kesin hem istahim cok acik hem  ne gorsem canim istiyo su icsemde yariyo her kontrolde 2 kilo almis oluyrm.. allahim yardimcimiz olsn ama valla  bu korkular beni bitirdi
(2,181 puan) tarafından
valla bende sezaryenden cok korkuyorum uyanamayacam diye bi fikir var aklimda.. ama cok dikkat et bol su ic bu kiloyla bebek tasimak da cok zor is valla kemiklerim agriyo artik
(93 puan) tarafından
Valla normal zor zaten sezeryan oluruz ancak biz :(
(2,181 puan) tarafından
aynen once kafa olarak bi rahatlamak lazim kendimizi doguma hazirlamamiz lazim cok zor ama napalim :/
(93 puan) tarafından
Mecbur cikacak o bebisler hayirli gelsinler yavrularimiz insallah..
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Ölüm allahın taktiri cnm her kilolu doğumdan sonra olmuyor bunu kafandan sil ve bebeğine odaklan sitrese girme allaha sığın 

Doktora gelince de durumun varsa özelde yap doğumu çünkü benim durumum buna yetmez dersen devlette yap ben devlette doğurmuş biri olarak diyorum bir daha doğurursam normalde olsa özelde yapcam 
(1,219 puan) tarafından
Bence devam et cnm devlet hastanesi doktorlarına güven olmaz millet iyi diyor ama iyi çıkmıyor herkeze inanmamak lazım ben iyi doktorlardan birinde yaptım adamı dava ettiler falan sonra muayne sırasında başka devlet hastanesinden hemşireyle konuştuk tanıştık ben doktor hakkında konuşanları sordum asli varmı hani diye yok inanma cnm o doktor diyer doktorlar yüzünden davalık oldu onların götünü topluyordu dedi onların hataları onun ustune kadı dedi yine ona inanmadım sonra bi bayanla tanıştım 40 yaşında benim gitti kötü diye konuşulan doktor doğurmuş o devlet hastanesinde bas hekim olan doktor bile ben seni dogurtamam sen tanson şeker var o riski alamam naparsan yap diye 3 doktorda göndermiş son olarak benim doktora gitmiş olanları anlatmış ben seni doğurturum demiş ve hiç bisey olmamış
(93 puan) tarafından
Valla kime inanacagmzi sasirdik.. cok zor surecler allah yardimcimz olsn :(
(1,219 puan) tarafından
Amin cnm amin sen en iyisi değiştirme doktorunu
(93 puan) tarafından
Tamam canim bakicam bi caresine sen nerde yasiyosun  nereye gidiyorsun doktora
(1,219 puan) tarafından
Ben bartında yaşıyorum duymussundur zahide yetişe 20 kişi birden katıldı ve doktoru suçladı volkan akbulut doğumumu onda yaptım hemşireler doktordan habersiz beni yataktan bile kaldırmadılar her dakika bildirdiler doktordan korkularına 4 ebe birden girdi doguma
0 oy
(1,887 puan) tarafından
Bende güven konusunda aynıydım cnm bende tüp bebek yaptrdığım doktoruma gdyrdum 400 tl ödyrdum her ay aynı senin gibi burada okuduklrmn etkisinde kaldım 6500 doğum yaptım 3 bnlra kaynanam verdi 3 bizde vardı öyle hallettik bence özlde yapma şansın varsa yap
(93 puan) tarafından
Hah iste tam ole.. kaynanama annememi desem doguma yardimci olun diyee.. olmazlarki onlarda.. benden ac .. tup bebege annem yardim etti zaten..hayirlisiyla kucagma aldgmi gorsem daha ne istermki:(
(1,887 puan) tarafından
İnşallah canım rabbim sağ salim kavuştrsun korkma Allah'ın izniyle bişy olmaz benim kaynanam kredi çekti verdi valla 4 kez tedavi oldum elde avuçta kalmyo malasef
(93 puan) tarafından
Aynen .. benim kaynanadan fayda yok.  Banami sordunda girdin der sak diye yuzume ama isteyenin yuzu kara.. bi kere sansimi denicem.. allah razi olsun cumlesiyle insallah
(1,887 puan) tarafından
Bak benim elitmde 20 gün önce 98 kloyla doğum yaptı fakültede klo konusunda hiç korkutma kendini rabbim büyüktr
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Akrabamiz 125 kiloda girdi doğuma tas gibi masallah hic kafanda bunlari kurup hamileligini zehir etme kendine canım doktor ücreti cok fazla bende özelde dogun yaptim 3100 lira idi muayene ucreti 80 liraydı durumun el veriyorsa normal bir özele gecebilirsin
(1,353 puan) tarafından
Kuzenim de 2 ay once devlette dogum yapti 117 kilo ile girdi oda
(93 puan) tarafından
Yaaa allah razi olsn kuzum ya .. valla duydukca rahatliyorum.. aslinsa panik atak gibi bisey oldum.. bunlar beni rahatlatyo sagolasin.. doktor ogretim uyesi oldgu icin o parayi aliyomus. Ama cok fazla konustumda aslinda ama doktor tok yani umrunda degil vermezsen almam demeye getirdi.. sastim kaldim
(1,353 puan) tarafından
Yani fiyati duserebiliyorsa konus canım durum el vermiyor de
(93 puan) tarafından
Valla parayi cok seviyolar adam 15 kilo miyom cikartmis 25 binlira goxlerimle sahit oldum..
0 oy
tarafından
kaderin de varsa ölüm ayağın Kayar düşer beyin kanamasından gidersin. ben devlette oldum çok güzel ilgilendiler. arkadaş özelde yaptı yatak yokmuş ortada kalmış. her meslekte çürükler mutlaka oluyor
(93 puan) tarafından
Aynen inancim sonsuz ama yinede burdaki bazi postlar cok etkiledi beni
0 oy
tarafından
düzenlendi

Çok aşırı fazla bence yani devlette cok iyi kadın doğumcular da var elbette araştırma yapman lazım ama onun dışında baska özel bir hastaneye gidebilirsin çünkü seni haddinden fazla zorlar üstelik bende 85 le falan girdim doğuma boyumda 1.47 çok cok fazlaydı doktor hiç böyle bişey demedi bana özelde oldum ben ilk bebeği mi benimde arkadasım 115 kg ile doğum yaptı üstelik normal doğum inanılır gibi degil ama masallah ona dibcik gibi şu anda çocuğu da 8 yaşlarında falan oldu kadın halen kgli yani sen bunları düşünme allah büyük şu anda sağlığın önemli herkesin kaderi bir değil ya 

(93 puan) tarafından
Aynen canim kadere inancim sonsuz. Elhamdulillah ama heralde seytan vesvese veriyo. 8 binlira adam ogretim uyesiya ondan ole aliyo. Bilmiyrm o para benincok zorlayacak ama keske bulabilirsem o gune kadar insallah
tarafından
Simdiden basla bakalım canım bulursun inşallah üzülme hersey rabbimden gelir dua et
(93 puan) tarafından
Aynen kuzum allahin hepimizin yardimcisi olsun insallah.
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canım ecel geldi mi kilo vs dinlemez. Böyle şeyleri kafana takip hamileliğini sıkıntılı geçirme. Arkadasin bahsettiği yakınının eceli gelmiş o pıhtı sebep olmuş sadece.  Güzel düşün iyi olsun herşey. Olacaga engel olamayız zaten. Ne kilolu olupta gebeliğini sağlıkla sorunsuz tamamlayan insanlar var. Kendini de bebisi de bu şekilde huzursuz etme bugünlerin keyfini çıkar.  Doğum konusuna gelince maddi olarak zorlanacaksaniz devlette doktor arayışına başlayın. Bütün iyi bilgili doktorlar sadece özelde yok devlette de var illaki .
(93 puan) tarafından
Gebeligimde bir o kadar sorunsuz geciyorncok sukur. Ne agri ne sizi isimi gucumu az az yapiyrm hep ayakta kalmaya calisip yuruyus yapmaya calisyrm artik..allahim saglikla kucagmiza aldirsin valla o posttan sonra bende devreler yandi:) can korkusu iste kiloda olunca korku aldi basini gitti. Sagol cnm tedekkur ederim
0 oy
tarafından
Bence araştırma hastanesine git hem paran kalır hemde seni ve bebekleri tehlikeye atmazlar
(93 puan) tarafından
Canim ordakilerde hep stajerya
 Korkum cok fazla . Panik atakta baslyo sanirim.. olum korkusu icinde yasiyrm yeminle
tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Devlete gecsen 100 tane azar duyacaksın bu kilonda gittin bi de tüp bebek yaptırıp hamile kaldin diye başlarlar. Bende 3 kez tüp bebek yaptırdım olmadı şimdi kendiliğinden oldu. Devlette doktora gittim 2 kez ikisinde de türkiye cumhuriyeti sinirları içinde tek kilolu hamile kalan ben misim muamelesi gördüm. Ayrıntılı ultrason çeken doktorda kilodan dolayı net gözükmüyor dedi öyle baktı rapor yazdı. Gördüğün kadarini yaz lazım değil diyemedim. Birde bana sen pkoslusun senin şekerin olur tansiyonun olur dedi. Oysa hiç tansiyon yüksekligi yaşamadım ben de 21 haftadan gidiyorum. Neyse demem o ki evet o tüp bebek doktorları maalesef o civarda ücret alıyorlar bence daha küçük ve sgk anlaşmalı bir hastanede varsa tüp bebek doktoru yoksa normal kadın doğum doktoruna git. Araştır bir de tabi yine de. 
(93 puan) tarafından
Inan devlette yuzume bile bakmadilar. Pco var sende seker tansiyon hangi cesaretle bu kiloyla kaldin diye .. hasta pskolojisini dusunen yok bide takan bi insanim. Kaynanama dicem yardimcinol diye insallah bi faydasini gorururm kadinin yoksa devlete gtcem
tarafından
Bende aynısı oldu ama ben daha önce tüç bebek felan da yaptırdım 9 sene uzerine hamile kaldim eşim devlete göndermiyor moralim bozulmasin diye çok şükür de tüp bebek için para biriktiriyorduk onu kullanıyoruz şimdi. Geçen dedim detaylı ultrason için bi daha fazla para harcamayayim gittim ama pişman oldum. Yok benim bişeyim çok şükür ne tansiyon ne şeker ama dediğim gibi sanki kilolu hamilr kalan bı ben misim gibi davrandı doktor sinir bozucu
(93 puan) tarafından
Aynen aynen vall allah merhamet versin iclerine . Bu durumda kim anlarki doktor anlamadiktan sonra. Ben hep diyorum sevmeyen sevmedigi isi yapmasin .. bizim pskolojimizi dusunen yok hic valla .. bilmiyrm ya valla dengem alt ust oldu allah hayirlisini versin hakkimizda
tarafından
Özellikle kadın doktorlar yapiyor bu muameleyi
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Allah aşkına takma kafana yengem 113 kg doğum yari 4 gün önce eğer paran varsa ozeldeki dr u bırakma derim 
(93 puan) tarafından
Tamam canim cok tesekkurler yonlendirme icin herkesin bunyesi bir olmsz insallah saglikla alalim kucagmiza
(5,938 puan) tarafından
Aminnn inşallah. Şu anda duygular hormonlar tava
N yapmış durumda senin lütfen
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Bende suan özelde dogum 6 bin oldugu icin devlete mi gitsem diye düşünüyorum.. AMA devletten de korkuyorum.. Beyne pıhtı atma olayıda bir arastırmamda denk gelmiştim kilodan daha cok nefes ile alakalı bir durum.. Eger ıkınırken akcigerinize havayı doldurup ıkınırsanız kılcaş damarlarınızın catlaması göz hasarı pıhtı vs olabiliyormus ama eger nefesi karnınıza doldurup ıkınırsanız hem daha kolay dogum hemde yorulmaz ve böyle seyler yasamazmıssınız.. İsterseniz dogumda dogru nefes tekniği olarak bir arastırın.. 
(93 puan) tarafından
Bide  beyinde odemim var gozlerimde sorunlu ikindikca kafa ici basincim artcak ,o zaman olmaz normal kesin sezeryan der kuzum
(1,093 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun siz saglıgınız icin sezaryan iyiyse sezaryan olun baktınız normal diyor sizde istiyorsanız nefesinizi karnınıza doldurmayı unutmayın akcigere doldurursanız vucudu cok yorarsınız.. Önemli olan sezaryan veya nomral olması degil sizimde bebişinde saglıgı insallah saglıklıca hepimiz dogum yaparız..
(93 puan) tarafından
Amin canim allahim binkere razi olsun iyi dileklerin icin..insallah..
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Devlet het zaman tecrübe vaka konusunda daha iyidir diyorum 
(93 puan) tarafından
Evet kuzumda bu ogretim uyesiya ondan rahattim hani dediki dogumda zorlanirsin ..

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 102 göst.
25 Nisan 2022 Aile kategorisinde Serap gumus (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 434 göst.
13 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozgeceylinn (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 665 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sevgi semiz (280 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 98 göst.
3 Haziran 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu

379,994 soru

11,375,135 cevap

34,858 kullanıcı

...