0 oy
622 göst.
Aile kategorisinde (50 puan) tarafından
Kaynanam ve kayınbabamla arada tartışmalar olsa da aramız iyiydi hergün onlardaydım kocam ve çocuğumla beraber. Anlamsız bir şekilde kaybına kız istemeye gittiklerinde bizden ısrarla sakladılar halbuki kocam kaç kere sordu nereye gidiyorsunuz diye. Abinin işi var onu halledecez dediler sonradan öğrendik ki kıza yüzük takmaya gitmişler. Velhasıl şimdi gelip sizden sallamakla hata yaptık nişana gelin diyor

Bu durumda ne yapardınız 

32 Cevaplar

0 oy
(530 puan) tarafından
Giderdim valla cokta guzel giyinirdim
(50 puan) tarafından
Ama ısrarla senden saklansa da mı...
(530 puan) tarafından
Neden saklamşlar
(50 puan) tarafından
Bir nedeni yok canım saklamışlar işte canları öyle istemiş
-Reklam-
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Gitmezdim ben. En başından neden saklamışlar onu sorardım yabancı miyiz biz derdim. Ve net gitmezdim sonra nikâh olur çağırirlarsa o zaman duruma göre bakar giderdim 
(50 puan) tarafından
Sordum tanışmaya gittik sadece o yüzden anlatmadık dedi resimlerde gördüm yüzük takmışlar ve hata yaptık dediler ama içim soğumuyor kocam ısrarla sordu anlatmadılar
(2,165 puan) tarafından
Ne olursa olsun ortada böyle isteme gibi durumlar oluyor ve sizden saklanıyor niye ? Siz nazar mi edecektiniz ? Komşu değilsiniz en yakınlarısiniz böyle bir zamanda size demeyeceklerde ne zaman diyeceklermis pardon da ben olsam gitmezdim eşim gitmek istiyorsa gitsin
(50 puan) tarafından
O da gitmek istemiyor gitmeyecek
(2,165 puan) tarafından
Böyle özel bir günde sizleri de aralarında görmek istememişler canm demekki. Sizde adamına göre muamele edin bundan sonra gitmek istememekle haklısınız ayıp etmişler çünkü. Kız ben evimiz küçüktü diye sadece aile arasında söz nişan yapacaktık komşuları çağırmadik diye bana küstüler komşu yani.. kaldı ki siz ailedensinizz alınmakda son derece haklısiniz yüzüğü nasıl takmışlarsa nişanı da o şekilde yaparlar artık
(50 puan) tarafından
Gitseydim düğünde bilezik takardım onlar kaybetti canım
0 oy
(355 puan) tarafından
Size gerek duyulmamışada nisana gitmezdim ben düşmanı degilsinki onun yada giderdim dedikoducu akraba kimse ona söylerdim kaynana gelinden saklamış hayır işini falan die gerisini onlar hallederdi ben öyle yapmisdim bekarken birilerine 
(50 puan) tarafından
Gitmeyecem canım
(355 puan) tarafından
Bncede eşim ne diyor
(50 puan) tarafından
Ben ona git desem gider gitme desem gitmez ve gitmeyecez dedim canım
(355 puan) tarafından
En guzeli
0 oy
(683 puan) tarafından
Beni adam yerine koymayacak böyle önemli bişeyde heee valla gitmem 
(50 puan) tarafından
Gitmeyecem canım
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Bn asla gitmezdim istemede akılları nerdeydi
(50 puan) tarafından
Düğüne de gitmeyi düşünmüyorum canım
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Ben nispet icin giderdim galiba orda herkez eltiyi ve gelinin bacisini merak eder
(50 puan) tarafından
Hevesim yok canım
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Baştan beri niye saklamış o zaman. Nişana abisi gelmedi dicekler dye cagrıyo bnce. Bn olsam gtmem
(50 puan) tarafından
Kesinlikle öyle düşündüm ben de. Kaynana bu aralar bize şirinlik de yapıyor gidelim diye bana kinli diyor gelmicem diyince shshsgsh
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Gitmezdim bide o kdr sormuşsunuz gizlemişler
(7,768 puan) tarafından
Elden ar ettiklerine çağırıyolar abisi nerde dicekler diye gitmeyin ki küçük düşsünler yarın birgünde sorana açık açık söyle
Hayır yani size baştan oğlum biz büyükler gidelim diyip gizlemeselerdi gönül koymazdınız saçmalamışlar
(50 puan) tarafından
Sanki çocuk gibi peşlerine mi düşecektik halen anlam veremiyorum aklım almıyor hep de oradaydım nasıl kaş göz arasında organize ettiler
(7,768 puan) tarafından
Belki nazar edersiniz işi bozarsınız ama görr bak o gelin onlar ağzına sıçcak
(50 puan) tarafından
Allah a havale ediyorum canım bak böyle yapmasalardı düğünde geline bilezik takacaktım ama kaybettiler hiç bir şey yapmam da takmam da
(7,768 puan) tarafından
İyi olmuş o zaman bırak paran sana kaldı kötü kalplerinden kaybetmişler
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Gitmezdim! Beni ***** yerine koyup gözümün içine baka baka yalan söyleyen insanla arama mesafe de koyardım
(50 puan) tarafından
Valla evine gitmeyi kestim canım o ısrarla geliyor utanmaz
(12,854 puan) tarafından
Kayniniz da ayıp etmiş insan abisini eşini istemez mi yanında
(50 puan) tarafından
Ya hepsi aynı zaten ben de bıktım bunlardan
0 oy
tarafından
Aynı olayı yengem yaptı bizlere kuzenlerimle kardeş gibi büyüdük bir aradaydık sürekli sakladı ben gitmedim nişana gene yapsa gene gitmem 
(50 puan) tarafından
Ben de gitmem canım
0 oy
(2,878 puan) tarafından
Ben olsam giderim,ama kaynım da sakladıysa belkiii gitmem,aman en iyisi gitmek sonra eltin olucak kişiyle de sorun yaşarsın devamlı,o anlamaz nişanima gelmedi etmedi der, kimsenin eltim de bunu yaptı kıskandı sözlerini duymak istemem şahsen 
(50 puan) tarafından
Hiç ilgilenmiyorum onunla canım istediğini düşünsün
0 oy
tarafından
Gitmezdim. Saklamıycaklardı başta. 
(50 puan) tarafından
Gitmicem canım
0 oy
(594 puan) tarafından
İsim olmaz valla o nasil iş öyle el misiniz de sizden gizli saklı gidiyorlar ben olsam gitmezdim valla hadi kaynanan kaynatani geçtim kardeş olarak kaynın bile haber vermemiş bosver gitme biseylerine çokta lazım değiller 
(50 puan) tarafından
Çok haklısın canım
0 oy
(4,653 puan) tarafından
Asla gitmezdim eşim istese bile o gün bir bahane bulurdum
(50 puan) tarafından
Gitmicem canım
(4,653 puan) tarafından
Kesinlikle gitme cnm
0 oy
tarafından
Gitmezdim. O kadar kiymetliydik ne diye yalan soylediler madem.
(50 puan) tarafından
Kinli diyor bir de bana shshsh
tarafından
Kinliyim var mi deseydin sunlara bak hem suclu hem guclu :D
(50 puan) tarafından
Hiç sorma canım
0 oy
(59 puan) tarafından
Asla gitmezdim istememişler ki gizlemisler  nişana da ben gitmek istemezdim... 
(50 puan) tarafından
(59 puan) tarafından
Bence en mantıklısı ben bana yapılanı unutmam kolay kolay başkalarının dediği gibi giyinip süslenip puslenip asla gidemezdim
0 oy
(9,205 puan) tarafından
Sakladıklarnı oğrendiğim andan itibaren yuzlerine dahi bakmazdm.. bırak nişana gitmeyi..madem sizi el gbi görup sizden saklamışlar o zman nişanı da sizsiz yapsınlar
(50 puan) tarafından
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Gitmezdim yabancı olsa saklamış neyse derimde bunlar kaynananla kayınpederin size söylemeyip te kime söyleyeceklermiş çok değişiklermiş gerçekten
(50 puan) tarafından
O yüzden değil nişan düğüne de gitmeyecez canım
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Yüzüğü tek başına yapan nişanı da yapsın valla ne biçim insanlar yaa
(50 puan) tarafından
Aynen canım
(3,730 puan) tarafından
Bide anlam veremiyorum neyi inkâr ediyosun yani oda evladın buda evladın düzgünce açıkla demi niyetini söyle tanışacaz yüzük takıp döncez çok kalabalık olmayalım nişan da yapcaz zaten diye Allah'ım yaaa valla ben sinirlendim kız senin yerine. Kesin başka şeyler var işin içinde
(50 puan) tarafından
Bilmiyorum hiçbir şey yok diyorlar acaba kız hamile  mi dedim hayır dediler ama onlar yüzük takıp geldikten sonra kaynım beş altı gün daha orda kaldı farklı şehirdeyiz bu arada. Bilmiyorum ne dönüyor acaba
(3,730 puan) tarafından
Valla bilmiyorum aklıma hiç birşey gelmiyor çünkü bi sorunumuz yok diyosun çağırmamaları için mantıklı sebep yok boş yere can sıkma huzur bozma işte bencil insanlar
(50 puan) tarafından
Öyle canım uzak durup Allah a havale ediyorum
0 oy
(48,634 puan) tarafından
gitmezdim büyük ihtimalle
(50 puan) tarafından
Ben de gitmem canım

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 371 göst.
30 Ağustos 2022 Moda kategorisinde Miroskos (420 puan) tarafından soruldu
0 oy