0 oy
1,010 göst.
Diğer kategorisinde (119 puan) tarafından
Kızlar ben içkiye karşı bir insan değilim evlendiğimizde her şeye konuştuk ayda bir iki defa içebilirsin dedim önce dikkat etti baya sonra kışın 3 ay hiç içmedi şu anda da benden uzakta çalışıyor haftada iki kere görüşüyoruz sadece benden uzak olduğu her gün az olsa da içki alıyor ailesiyle çok problemi var ve 2 sene önce kardeşini kaybetti anlayışlı olmaya çalışıyorum ama içkinin onu daha kötü yaptığını düşünüyorum ve ilerleyen zamanlarda bağımlılık yapıp evliliğimizi etkiler diye korkuyorum ne yapabilirim? 

73 Cevaplar

0 oy
(7,564 puan) tarafından
Hiç icmez sevmiyor bende karşıyım açıkçası 
-Reklam-
0 oy
(816 puan) tarafından
Yok canım ayda yılda bir yani o da arkadaşları hadi içmeye gidelim derse o da lüks ve manzaralı bir mekanda yanında ben varken arkadaşlarının da eşleri varken yoksa oturup içim demez asla sevmez sen dikkat et müsade etme öyle sonra başedemezsin
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Kırk yılda bir içer en son geçen sene içmişti o da eniştemle. Öyle yanlız içme huyu yok çok şükür zaten pek sevmiyor inşallah senin eşinde azaltır ve bırakır 
0 oy
tarafından
Doğum günü düğün vs öyle günlerde alınır sadece de.. alkol icemin ailesiyle olan problemi kardeşi falan öyle bahanesi olmaz. İçesi varmış onlari da bahane etmiş. İcemeyen nasıl içmiyor 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Ben olmazsam içmiyor biz eşimle karşılıklı içeriz hep şimdi de gebelikten dolayı imkansız sonrasında da emzirecegim için falan daha çok var yani ama ben istediğin zaman iç diyorum tek başıma içmeyi sevmiyorum diyor 
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Uyuduğu zamanlarda, tuvalette ve banyoda içmiyor şükür 
tarafından
Haahhaahahahhahahahahahahahahahhahah
0 oy
tarafından
Ağzına dahi sürmez o kadar nefret eder ki anlatamam tekel bayinin önünden geçirmez bile okadar yani
(1,251 puan) tarafından
Maşallah dost başına böylesi
0 oy
(1,603 puan) tarafından
Rabbime şükürler olsun eşimin ne sigarası ne içkisi nede kahvehane gibi alışkanlıkları yok 
0 oy
(6,530 puan) tarafından

Kesinlikle taviz vermem bu konuda Peygamber Efendimiz ne diyor *İçki Kötülüklerin Anasıdır.* Allah'a çok şükür bin şükür sigarası var sadece başka hiçbir kötü alışkanlığı yok ona bile kızıyorum 

0 oy
tarafından
Çok şükür hiçbiri yok müslüman bir insan zaten icmemeli
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Çok şukur ne içki ne sıgara ne başka bişey adam türk kahvesi den çaydan başka hiçbişey içmez kola bile içmez 

İçki içen kişilerde alişkanlık yapıyor canm yeri geliyor su niyetine içiyorlar akrabalarda var ordan biliyorum hani bunun önüne geç derim geç olmadan
0 oy
(1,166 puan) tarafından
benim esim evlemdiyi gunden beri buraktdi. 2 yildirda evliyiz. bastan soyledim icersen ben yokim diye.  icdiyi an bosaniriz  bunu biler  icmez.  eskiden babam icerdi annemi doverdi. cok kotu anilarim var   bu yuzden asla  izin vermem
0 oy
tarafından
Çok şükür içki sigara vs kullanmaz
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Alkol alan insanın hep Bi bahanesi oluyor ne yazıkki. Sonunda çekilmez Bi hal alıyor. Abim ve babamdan biliyorum. 
(119 puan) tarafından
Evet canım benimki de kendi paramla içmiyorum der arkadaşları alıyormuş
(1,272 puan) tarafından
İnşallah bırakır canım. İleride hiç bırakanıyorlar. Hep Bi bahaneleri oluyor.
0 oy
tarafından
Akraba düğünün de sadece oda en fazla 3 bira
0 oy
(718 puan) tarafından
Annesi babasi vurur heralde icse bizim burada cok ters tir cnm icen yoktur esim sigara dahi icmez
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Biz uzağız Allah uzak etsin. Içki her kötülüğün anasıdır 
0 oy
tarafından
Ağzına bile sürmez kendi tercihi :) 
0 oy
tarafından
İçki bütün kötülüklerin anasıdır canım içki içen birinin vücuduna iman 1 ay uğramaz dinen böyle araştır istersen 
0 oy
(7,096 puan) tarafından
Baştan önlemi alaydın keşke bacim helal paraya haram karışırsa ne bereketli kalır ne de evinde huzur 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 350 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Oznur.97 (1,025 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 385 göst.
18 Kasım 2020 Diğer kategorisinde ASENA40 (19,781 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 140 göst.
12 Şubat 2024 Aile kategorisinde CesurunAnnesi (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,898 göst.