0 oy
112 göst.
Diğer kategorisinde (71 puan) tarafından
Kızlar psikolojik olarak nefesi daralıp daha doğrusu kesilen var mı ?ben tüm bölümlere gittim cigerde bişey yok kalp temiz bitek bogazim yara nefesim kesiliyor ara sıra yada bazen fazla alıp veriyorum psikolojik diyolar bu durumu yaşayan var mı ?

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

Heyecanlandığında falan mı oluyo

(71 puan) tarafından
Hayır ne zaman oldugunu bilmiyorum yani anlamadim ama genelde uzandigim da oturduğum da bişey yerkeen oluyor işte anlamıyorum malesef
-Reklam-
0 oy
tarafından
Panik atak cnm en iyi bende var ölüm korkusu kalp krizi nefes gidecek olması
(71 puan) tarafından
Ama benim nefesim gerçektende gidiyor panik atakta olur mu bu
0 oy
(2,202 puan) tarafından
Panik atak canim akrabamiz ben oluyorum diye yerlere yatyodu gecen gun bir gece 4 kere hastaneye gitmisler sakinlestirici vurmuslar. Erenkoye sevk ettiler simdi ilac kullaniyo daha etkisini gordumu bilmiyorum ama net panik atak.
(71 puan) tarafından
Panik atakta nefes gervekten kesiliyo mu ondan dolayı tedirginim benim gerçekten nefeism kesiliyor
(2,202 puan) tarafından
Evet sana kmkan olsa o ablayla konustursam 35 yasinda oda esiyle cok sikintilari vardi kadin dusun dusun bildigin suan delirdi hic iyi degil panik atak ve ilerlemis derecede gogsum sikisiyoo kalbim.agriyoo basim donuyoo hep oyle diyodu herseyi temiz cikiyo vertigoymus ve panik.atak ama ileri seviyede onunki nefesi kesiliyo basimdan asagi su dokuluyo elllerim bosaliuo diyo oldugu yere yigiliyo nefezi kesilince balkona kosuyo elini yuzunu yikiyo bi yarim saat kendine gelemiyo
(71 puan) tarafından
Tüh uzuldum Rabb'im yardımcımız olsun inşallah düzelirz teşekkürler
(2,202 puan) tarafından
Amin cumlemizin insallahhh
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Hangi durumlarda olduğuna bakmalısın cnm bazıalrı psikolojikde olabiliyor 
(71 puan) tarafından
Bende anlamadım ki durduk yerde oluyor uzandigim uykuya dalacagim zaman özellikle otururken bazen biseyler yerken bilmiyorum anlamadım bişey
(5,311 puan) tarafından
Bunu takip edin bakın uyurken ne düşünerek  yatıyorsunuz birşey yapatken hamgi ruh halinde isiniz
(71 puan) tarafından
Sanırım kendimi çok dinliyorum ondan oluyorsa oluyodur
(5,311 puan) tarafından
Olabilir  kendinzi dinlemwk yerine meşguliyet ednin  ve nefes egzersizleri çalışın
0 oy
(360 puan) tarafından
Simdi basimdan gecen birsey anlatayim uzun yıl oldu 15 sene falan nefes alamıyordum esniycem esneyemiyordum nefesim hep kesilyordu doktora gittim ciğerler falan hersey güzel aile doktorum  dedi piskolajik lustrol diye ilaç kullandım valla düzeldi 
(71 puan) tarafından
Benimde esnerken sıkıntım var nefesim kesiliyor yutkunurken de ama işte psikolojik olduğuna inanmıyorum nedense
(360 puan) tarafından
O zaman devam et sen öyle takılmaya daha beter olmazsan belki iyilesirsin acil piskiatriste gitmelisiniz
(71 puan) tarafından
Gittim ilaca başladım ama gerçekten nefesim gittiği için telaş yapıyorum
(360 puan) tarafından
Düzelir merak etme
(71 puan) tarafından
İnşallah teşekkürler
0 oy
(15,984 puan) tarafından
Kucukken kuzenim beni havuza atmıştı dibe gidip bogulmustum. O zamandan beri nefesim kesilir. Banyo yaparken yuzume bolca su gelirse nefesim kesilir. Ya da tv falan izlerken birinu yüzünce görünce o kisi sudan çıkana kadar nefes alamam ben boğulacak gibi oluyorum. Ya da çocuklarıma su icirince onlar yutkunurken nefes almazlar ya çocuklar nefes alana kadar nefes alamıyorum. 
(71 puan) tarafından
İşte ben psikolojik bişey bulamıyorum yani ne bileyim insanin nefesi niye kesilir durduk yere
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Bende oldu cnm hamileyken ameliyat oldum o zamandan beri nefes alamamaktan korkuyorum geçen denize gittim girmem ile çıkmam bir oldu boğulup nefes alamam korkusu sardı elim ayağım titredi başım döner tansiyonum düşer 
(71 puan) tarafından
Çok kötü bişey Rabbim yardımcımız olsun inşallah
0 oy
tarafından
Panik atak geçiriyorsun. Olduğu zaman derin nefes al üç kere. Psikolaga gitmelisin
(71 puan) tarafından
Emin olamadım panik atak mi deilmi diye gerçekten nefesim gidiyor saniyelik
tarafından
Destek al canım. Doktorlar yonlendirmedi seni
0 oy
(36 puan) tarafından
Bende de aynı sorun var. Çocuğumun geçirdiği rahatsızlıktan sonra daha fazla arttı. Ama daha önceleri de yaşıyordum. Kardiyoloji ye gittim sürekli hep psikolojik deyip ilaç yazıp gönderdiler. Yıllar sonra başka bir doktora gittim. O sıralarda yine artmıştı nefes alamama durumu. O doktor ultrasyonla kalbime baktı ve ritim bozukluğu olduğunu söyledi henüz daha yeni dedi tansiyonu ani düşürecek ani yükseltecek şeylerden uzak duracaksın dedi. Arada bir yine aynı sorunu yaşıyorum. O sırada kendi kendime senin birşeyin yok gayet düzgün nefes alıyorsun. Şuan kendin durumu abartıyorsun diye telkin veriyorum ve sakin yavaş yavaş derin nefes almaya çalışıyorum. 15 20 dk sürüyor ama sonunda ben kazanıyorum 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 88 göst.
0 oy
1 cevap 26 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Leylosss1234 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 25 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Trknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 386 göst.

379,888 soru