+1 oy
162 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar erken doğum riski var. 1cm açılma var ve şu sınırda. Progesteron kullanıyorum doğumu geciktirmek için  ama doktor yine de erken doğuma hazırlıklı olun dedi. Düzensiz aralıklarla bir haftadır ağrı ve kasılmalar çekiyorum. Bu gün de aynı fakat sürekli büyük tuvaletimi yapma hissi var diğer günlerden farklı olarak. 30. hafta civarı erken doğum yapan anneler bebeklerinizin durumları nasıl oldu ne kadar küvezde kaldılar?
Gebelik haftası 30+0

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gerçek sancı belden kasıklara doğru yayılır. Ve 3 dk da 5 dk da felan gelir 1 dk felan sürüyor düzenli olur birde sancılar 
tarafından
Düzenli değil sadece. Bazen sık sık girdiği oluyor ama aralıkları farklı. Düzensiz bir de. İnşallah böyle gider de biraz daha büyür dua edin lütfen
-Reklam-
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Az once bende post actim ama cevap bulamadum tam olarak. Benimde sabahtan beri ara ara kasgima agri saplanıyor.. Allah sağlıkla kucagimiza almayi nasip etsin bebeklerimizi.
tarafından
Sizin haftanız ileridedir inşallah. Erken olunca da korkuyorum açıkçası. Zamanı olsa bir şekilde belli olur der takmam ama durum böyle olunca diken üstündeyim inanın
tarafından
Ben doğum başlangıcını bu tip ağrı sancilarla yasamadim kızım 6 dkda bir kendini taş gibi yapıyordu o kadar düzenliydi yani düşün. Ara ara saplanan sancı yalanci sancidir vücut kendini doğuma hazirliyor. Düzenli ve şiddetli hale geldiğinde doğum olduğunu anlayabilirsin
tarafından
Teşekkür ederim
(1,284 puan) tarafından
Ben 33+6 yim bugün.  Şükür yine cok kucuk sayılmaz.  Ama icim rahat değil acilw gidip nst ye gircem
0 oy
tarafından
Çok farkedilir canım inan dogum olsa bilirsin ilk doğum bile olsa anlarsın. Doğum sancısı çok düzenli çok şiddetli böyle mideni bulandiracak kadar kasintili bişey 
tarafından
Düzenli değil bir de aşırı şiddetli değil anlarsın dediğine göre dayanamayacak kadar ağrı olması lazım değil mi? Teşekkür ederim canım
tarafından
Evet dayanılmayacak kadar. Ama kişiden kişiye değişir benim dayanamıyorum dediğim noktada 8 cm açılmam vardı. Öncesi çok daha hafifti katlanabilir sancılardi
tarafından
Pazartesi tekrar doktora gidicem canım o zaman çıkar  ortaya son durum. Benim tahminimce açıklığım artıyor dikkat ediyorum sürekli yatıyorum ama hayırlısı. Teşekkür ederim bu arada
tarafından
Haftan daha doğum için çok erken bol bol dinlen mecbur kalmadıkça kalkma bencede. Umarim sağlıklı bir doğum yaşarsın ❤️
0 oy
(446 puan) tarafından
Sanci geldi mi kivrandiriyor 3 veya 5 dakikada duzenli olarak geliyor kasiklara dogru siddetli agri olmasi lazim 
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Yalancı sancı yürüyüş yaptığında veya dinlendiginde geçer bide sancıları düzensiz olur 
tarafından
Evet düzensiz canım. Teşekkür ederim
0 oy
(121,115 puan) tarafından
Yalanci sanci gelmedi bana hic direk gercegi geldiydi belden giriyo kasiklara vuruyo 30 40 saniye suruyo ama sana 1 sene gibi gelir anlatilmaz bisi
tarafından
O anda nst ye bağlısındır. Sancı gelince bebeğin Kalbi bam Bam bam Bam diye kulaklarını tırmalar ne oluyor içerde birşey mi oluyor çocuğa diyor insan. :D
tarafından
Sanırım o kadar şiddetli değil daha ya da ben anlamıyorum bilmiyorum ama tek bildiğim düzenli değil.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 196 göst.
15 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 101 göst.
12 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Hayalerva (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 41 göst.
19 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 190 göst.
24 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Minikmeleklerim (7,793 puan) tarafından soruldu

397,723 soru

11,894,935 cevap

36,018 kullanıcı

...