0 oy
396 göst.
Diğer kategorisinde (360 puan) tarafından

Saygıdeğer hanımlar,  

Misafir geldiğinde masadami  sunum yapmak ısterseniz  yoksa tabak hazırlamak midir tercihiniz..

Ben masada sunum yapmayı daha çok seviyorum kim ne ne kadar istiyorsa ondan yesin derim :D

20 Cevaplar

+2 oy
(7,654 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
En güzeli herşey ortaya koyulur kim ne kadar hangisinden yiyecekse alir hem israf olmaz biz öyle yapariz
(3,832 puan) tarafından
Aynen bizde öyle yaparız
-Reklam-
0 oy
tarafından
Samimiyete bağlı ya. Daha resmi ise servis tercih ederim yakın gördüklerimle masadan yemek daha çok hoşuma gidiyor 
0 oy
(937 puan) tarafından
Tek tek tabaklarda veriyorum ben 
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Gelen kişiye bağlı  aile ise yer sofrasında yeriz çünkü baya kalabalık masaya sigmayiz 

Ama az sayıda aile dışı olursa o zman da masa tercih ederim 
0 oy
tarafından

Güzel kayık tabakalarda sıra sıra koyarım yiyecekleri, isteyen istediginden diledigi kadar alır kendi tabaklarına, bence öyle daha güzel gozukuyor canım, başkasında misafirlige gittigimde de öyle görmek hoşuma gidiyor :P:)

(360 puan) tarafından
Bencede :)
0 oy
tarafından
Seninle aynı fikirdeyim masada daha çok severim  canım
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Ben tabakta sunum yaparım 
0 oy
tarafından
Yemek değil de börek pasta vs ise masaya koyarım kim ne isterse tabağına alır 
(360 puan) tarafından
Sorum tam olarak buydu
tarafından
O zaman masaya servis yap kim isterse alsın :)
(360 puan) tarafından
Herkes alışık olmayabiliyor bu tarz sunumları ben seviyorum
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Servisi tercih ediyorum

0 oy
(11,505 puan) tarafından

Tabak yaparım genelde

0 oy
(14,079 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişir eğer ağır misafirse ortaya koyarım kim ne kadar alırsa alıyor 

Diğer şekil tabakta servis yaparım 
0 oy
tarafından
Masada sunum daha iyi canm en nefret ettigim şey ortada sehpalar ve tabaklar ;)
0 oy
tarafından
Masa tabikide herkes istedigi kadar alıyor tabağına artık olmuyor hemde daha gösterişli ve şık duruyor
0 oy
(144 puan) tarafından
Benim arkadasim var oda sunumcu asiri yani ama onun bir lafi var,, sevdigime sunum yaparim" :-)))) 
0 oy
(1,582 puan) tarafından
Benimde en sevdiğim masada sunum herkes istedigini istediği  kadar alır tabağına ilkönce göze hitap etmesi lazım bence ☺️
0 oy
(11,093 puan) tarafından

Yaptığım yemeklere bağlı bazen ortaya konulur her şey bazen tabak servis. Yine de çoğunlukla ortaya koyarım her şeyden kim ne isterse yesin :)

0 oy
(4,158 puan) tarafından
Eğer öğlen misafiri ise yani salatalar kısırlar börekler hazırladıysam güzel Bi masa kurarım bende tabakları peçeteleri çay bardaklarını güzelce dizer ortaya da sunum kaplarında hazırladıklarımı koyarım herkes istediğinden istediği gibi alır bende servis ederim ama aksam yemeği olunca genelde mutfakta direk doldurup tabakları hazırlar masaya götürürüm öyle salata zeytinyağlı vs onları yine ortaya koyarım zaten  
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Tabağa amca tatlı koyulur meyva koyulur

Yemek bı tabak verilip bı köşede oturturlmaz çorba içmeyecek mi salta yemeyevek mi ne bilim meze yemeyevekmi bir tabağa ne kadar yemek sigar 

Sofra bı güzel serilir herkes.oturrur böyledir yani
(360 puan) tarafından
Yok canim ben onu erkekli olarak sormak istemedim bayanlar toplanınca servis olarak sormuştum yanlış anlaşıldı sanirim
0 oy
tarafından
Masada sunum daha mantıklı 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 788 göst.
0 oy
5 cevap 304 göst.
24 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Tuğçe ALATAŞ (662 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 490 göst.
4 Eylül 2019 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (867 puan) tarafından soruldu