0 oy
438 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Ciğerim yanıyor maske takarken astım var markete gitmek bile zulüm geliyor. Evet mecburuz biliyorum ama korona oldurmese de astım öldürecek beni 

22 Cevaplar

+1 oy
(4,240 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ben takmiyorum taksamda burnumu açıkta birakiyorum kendi nefesimi surekli icime cekmek beni aşırı rahatsız ediyor 

Ben anlamiyorum bu virüs sahilde,,tatilde,lokanta,kafede bulasmiyor ama markette bulasiyor veya avmlerin en ust katinda bulasmiyor ne hikmetse diger yerlerinde bulasiyor 

Virus yoo demiyorum evet var  ama neden insanlari korkutma politikasi isliyor aylardir ben burda okuyorum cocuk acillerinde goruyorum muthis bir ishal-ates-kusma salgini var cocuklarda bu neden haber olmuyor dikkate alinmiyor neden medyanin veya buyuklerin istegi seyler medyaya yansiyor hiç anlamiyorum(!)
tarafından
Ne acı ki aynı fikirdeyim. Böyle olmasını istemezdi kimse ama işte ne desek az
(4,240 puan) tarafından
Aynen öyle simdi bana ve benim gibi dusunenlere cahil yobaz diyen cok olur ama emin olki büyüklerimizde (basimizdakiler yani) dahil onlara inanan insanlar bundan 3 yil 5 yil sonra aslinda ne kadar sacma bir oyunun icinde oldugumuzu itiraf ve kabul edecekler
-Reklam-
+1 oy
(28,482 puan) tarafından

Ne kalkması bacım daha yeni başlıyoruz

tarafından
O niye bee
(28,482 puan) tarafından
Vakalar artacak yani
+1 oy
(44,840 puan) tarafından
Bacı korona maske  takanlari buluyo takmayalara ugramiyo pek her nedense
tarafından
Valla hiç sorma ya
0 oy
(5,489 puan) tarafından
Kalksa da bir süre daha takmayı düşünürüm çünkü kimseden ne geleceği belli olmaz. 
tarafından
Ben hiç düşenecek durumda değilim. Marketle aram 10 dk. 100 kere öksürük nefes darlığı krizine giriyorum
(5,489 puan) tarafından
Astımım var benimde ama emin ol korona daha beter
tarafından
Ay kız ne bilim ya korona olmadım şükür Allah da kimseye yaşatmasın fikrim yok
(5,489 puan) tarafından
Amin canım, annemler geçirdi ben de dahil. Anneannem kovitden vefat etti. Yani boş yerlerde indir maskeni ama kalabalıkta ihmal etme
tarafından
Ayy başınız sağolun. Geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Bu gidişle hiçbir zaman 
tarafından
En korktuğum da bu zaten. Mesele maske değil de illetin bitmemesi
0 oy
(11,039 puan) tarafından
Kalkmaz daha ama ben de çene altı yapıyorum kalabalık ortamda veya mecbur olunan yerlerde falan takıyorum. Astım da yok ama ben de nefes alamıyorum maskeyle. 
(3,274 puan) tarafından
Piyasadaki maskelerin %90i korumuyormus mum deneyi yapın mum yakın maskeyle üfleyip mumu söndürün veya hareket ettirin oluyorsa korumuyor ama muma hava gitmiyorsa koruyor demektir hava geçen yerden viruste gecer bunu haberlerde doktor söylemişti diğer türlü maskesiz dolasmakla aynıymış
tarafından
Yok valla hiç de yanlış değil bende aynı şeyi düşünüyorum. Korumadiga da eminim. Üstekil sürekli oksijensiz kalkmak ileri dönem için çok daha farklı rahatsızlak acıyor. Hem korumuyor hem zarar veriyor fikrimce
(11,039 puan) tarafından
Hah işte bunu biz gözlemle anlayabiliyoruz da onca profesör ne iş görüyor onu bilmiyorum... amaç çok farklı ama ne tam olarak çözebilmiş değilim. Modern kölelik böyle bişi olsa gerek. Zorla maske kullandırıyorlar. Bakalım sonumuz ne olacak
tarafından
Aman yaa çocuklarımizin derdine düştüm ben. Onlar rahat olsun da inşallah gelecek çok daha kötü olacak gibi sanki
(11,039 puan) tarafından
Allah neslimizi korusun... Ama canım sadece bizim ülkenin haliyle ilgili bi durum değil bu, kıyamet yaklaştıkça evet çok daha fazla kötü şeyler olacak
0 oy
tarafından

Benim oğlum da korkuyo :angel:ne zaman taksam bas bas bağırıyor ❤️çok mecbur kalmadıkça takmıyorum iki aşılıyım zaten❤️ oğlum korkmasa takacam ama ❤️

tarafından
Aayy kıyamam kiizz
tarafından
Valla öyle teyzesi ❤️
0 oy
(84 puan) tarafından
korona şuan sezon finalinde eylül - ekim ayı gibi yine başlicak tıkcakkar bizi yine eve .. maskeye mesafeye temizliğe aynen devam .. :/
tarafından
Evet haklısın yaz tatili yapıyo suan
0 oy
(121,149 puan) tarafından
Kisa dahada kisitlamalar olcakmis
tarafından
Olmaz olur mu. Şuan tatil yapıyo para harcasn ondan sonra yeni bastan
0 oy
tarafından
Benlik sıkıntı yok zaten 7 8 senedir çarşaf giyiyorum çarşafım burnumun üstünde ağzım burnum zaten kapalıydı yani 
tarafından
Aliskinsin ❤️❤️
tarafından
Aynen :))
0 oy
(49,894 puan) tarafından
bende alerjik astim var yinede takiyorum millet takmiyo. aksam dugundeydim bende birde iki uc kiside vardi kimse umursamiyoki
tarafından
Evet bende takıyorum sürekli ama artık illallah etti valla
(49,894 puan) tarafından
aynen oyle canim
0 oy
tarafından
Dun disardakdik hic kimsede maske yoktu . Markettede kimse takmiyor 
tarafından
Ankara'da hala mecbur takılıyor
tarafından
Evet ankaraya geldigimizde dışarda kimse yoktu pazar gunu ama bizim  burda herkes disardaydi
0 oy
(313 puan) tarafından
Benimde panik atagim var takınca nefesim kesiliyor gibi hissediyorum nefes alamıyorum o yüzden bir yere gitmek istemiyorum
tarafından
Al benden de o kadar
0 oy
(13,316 puan) tarafından
Herkes aşı olunca. Geçmiş olsun sen astım hastasıymışsın Allah şifa versin yakında biz de olacağız maskeler yüzünden dünyanın elyafını ve dolayısıyla naylon yani bildiğin Pet şişe petrol yutuyoruz. Maskenin ne olduğunu bilmeyenler için diyorum belki farkındalık olur 
tarafından
Evet biliyorum çok da farkındayım astım olunca insan mecbur bir araştırma içerisine giriyor. Çok sağlıklı sandığımız şeyler bazen daha kötü rahatsızliklar açabiliyor :(
(13,316 puan) tarafından
Öyle kuzum dünya ülkeleri çoktan attı maskeyi darısı başımıza diyeyim
tarafından
Aminn
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Maske halka yasak günlerden beri haberlerde başkanlar bakanlar muhabirler iç içe kimsede maske yok geçen gün dikkatimi çekti bende çok sıkılıyorum yaa nefes alamiyorum
tarafından
Ay evet yaa
(13,316 puan) tarafından
Hepsi mesleklerinden dolayı aşılı olduğu için olabilir mi ki
(3,274 puan) tarafından
Aşıları tam olanlara maske yasağı yok mu ki
tarafından
Hayır. Aşılarımiz tam ve yasak yine de var
(13,316 puan) tarafından
Yok hep takıyoruz maske aşımız tam da onların ortamında aşısız yok ya çekim sırasında takmıyorlar
0 oy
tarafından
Maske takmyorum diye gidip valla aşı oldum yoksa olmuycaktim bende daralıyorum sigara da içiyorum nefes nefes kalıyorum.  Allahim affetsin
tarafından
Bende asi oldum sırf bu sebeplerden. Birde okula da almıyorlar
0 oy
(2,851 puan) tarafından
Benim kız bırakmıyor takaym kaç kere kopardı yüzümde o yüzden bez kullanıyorum o da kirli olunca mecbur cerrahi maske kullanıyorum
tarafından
Oyy kiyamam
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Astimin varsa kalksada takman lazm canim.allah korusun bi yakalanrsan daha beter olur.
tarafından
Kız asi falan olduk ama işte taksan dert takmadan dert. Öyle fildir fildir gezen biri de değilim
0 oy
(9,625 puan) tarafından
Ben cok kalabalık olmayan yerde takmıyorum kaldı ki burda ne polis ne zabıta kimse takmiyo
tarafından
Burda herkes takıyor hala
0 oy
tarafından
Bende de astım var kardeşim suam yeni inşaatı bitmiş binaya taşındım 8. Kattayiz asansör faaliyet e acik degil ahh birde beni düşün 21 aylik kizim kucagimda cikariyorum birde vay ben öleemmmmm öleeemm 
tarafından
Ooooff çok çok daha kötü coookk. Allah yardımcin olsunn
tarafından
Amin Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 149 göst.
5 Kasım 2022 Aile kategorisinde 12345678 (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Ashshhshs (996 puan) tarafından soruldu
0 oy