0 oy
162 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (689 puan) tarafından
Ya canim kiymali.makarna cekiyo ama bi türlü aradigim tadi bulamiyorum bi kere komsum.getirmusti brn buraya ilk tasindigimda hâlâ tadi damagimda cekinip soramiyorum da sizin kesinlikle nefis dediginiz bi kiymali.makarna tarifi var mi

11 Cevaplar

0 oy
(92 puan) tarafından
Valla kuzum ben makarna haşlanırlen ayro tavada soğanı yakıuorum kıymayı koyup kavuruyorum biberleri atıyprm az salça sonra bolda domates suduyka pişiyo sonra makarnayla birleştiriyprm çok güzel oluyo 
(689 puan) tarafından
Deniyim bende o sekilde
-Reklam-
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Bolonez soslu makarna çok seviyorum :)
tarafından
O hazır bir sos mu tadı nasıl bişey acaba
(3,729 puan) tarafından
Hayır kendin hazırlıyorsun nefis yemek tariflerinden bakabilirsin yapılışına
tarafından
Öyle mi bir bakayım nasılmış :)
(3,729 puan) tarafından
Bak bakalım :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Tereyağ sıvıyağ kıyma soğan domates bikaç tane kıl biber küçük doğranmış, az bişey salça kekik pul biber hepsini kavuruyorum az su ekliyorum iyice pişince makarnayı koyuyorum harika oluyo. Bide fırında kıymalı makarna yapıyorum beşamel soslu oda güzel 
0 oy
tarafından
Valla ben genelde tariflerden bakar yaparım ama kıymalı makarnada iki kez falan yaptım geçen.sadece kıymayı salcayla kavurdum üstüne biraz su ekledim salçalı soslu kıyma oldu onu da makarnaya dôktum.normalde makarnayı da pek sevmem hele ki salçalı.ama bu güzel olmuştu.icine baharat vs katsarsan daha güzel olur belki 
0 oy
(10,474 puan) tarafından
Ben tam bolonez yapıyorum. Kıymayı kavurup içine bir havuç rendeliyorum o da kavruluyor onla bir kaşık salça 1 kaşık ketçap 2 rende domates 1 defne yaprağı 1 bardak da su ile iyice pişiriyorum. Daha sonra isteğe bağlı baharat eklıyorum. Sosu sulu bırakırım makarnayı hafif diri. Makarnayı sos ekler suyunu çektiririm
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Kıymayı kavuruyorum sonra bol soğan ekliyorum, küçük küçük doğranmış kıl biber ekliyorum sonra da rendelenmiş domates. Kavuruyorum. Tuz karabiber ve sonunda biraz fesleğen. Güzel oluyor. 
0 oy
(44,763 puan) tarafından
Kıymalı makarnayi bı ben sevemdim heralde:D eşim felan sever de ben sevmedim ya
0 oy
(4,698 puan) tarafından

Canım kıymalı harcın tarifini vereyim ben sana çok lezzetli yaparım bu tarifle 

350 gram kıyma

1, 5 yemek kaşığı tereyağ 

1 baş soğan 

2 kırmızı kapta biber 

10 dal maydanoz 

1 yemek kaşığı salça 

Yarım çay kaşığı kadar Karabiber Pulbiber tuz 

İlk kıymayı kavurup yemeklik doğranmış soğanları ekle ardından kapıya biberi küçük yemeklik doğrayıp ekle baharatını salçasını at 1 çay bardağında su ekle maydanozuda ince kıyıp kat suyunu çekene kadar ağzı kapalı pişsin haşlanan makarnayı da üzerine dök Bi güzel karıştır altını kapat 5 dkk dinlendir 
(689 puan) tarafından
Canim cekti okurken :D
(4,698 puan) tarafından
Çok beğenir herkes benim bu tarifimi
0 oy
tarafından
Ben soğan sevmiyorum tavaya yağ koyup salça koyuyorum sonra kıyma güzelce kavruluyor sonra baharat istediğini köy biraz maydanoz sonra da makarnanı hasladigin sudan 2 kepçe koy ben öyle yapıyorum 
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Canım gidip sorsana çekinme bende hiç kısır yapamam canım istedikçe iki komşum var birine söylerim yapar getirir :)
(689 puan) tarafından
Ya ben biraz uzak.duruyorum aslinda sorsam tuhaf gelmez onlara ama ben biraz daha sogugum onlara gore o yüzden cekiniyorum valla  :)
(12,861 puan) tarafından
Kız çal kapıyı sor :)
(689 puan) tarafından
Yok gaza getirme beni :D
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm esim yapar bizde kiymaliyi.

Kiymayi kavur suyunu ceksin az yag ekle sonra sadece biber salcasi.karabiber.biraz ez salcayi yedir az kavrlsun az ama yanmasin.snra makarnayi ekle karistr.harika oluyor.

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 818 göst.
10 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 62 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
29 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Neslis (745 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 105 göst.