0 oy
802 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Surekli disardan yemek soyluyorum en az 30 lira veriyorum evde tek oldugum icin yemek yapmaya hazirlamaya eriniyorum birisi olunca yemek yaparim hic erinmem ama kendime eriniyorum disardan yemek soylemekte erinmekte istemiyorum ne yapabilirim

25 Cevaplar

+2 oy
(1,850 puan) tarafından
Paran varsa ye bizce sorun yok Allah olmayna yardım etsin
tarafından
Disardan hergun yiyecek kadar yok ama kendimi tutamiyorum aylik 650 lira nafaka aliyorum bazen de abim kardesim annem 100 200 lira veriyor o kadar
(1,850 puan) tarafından
Çalışıp kazanmadiginiz için olabilirmi.
tarafından
Olabilir aslinda bunu hic dusunmemistim
-Reklam-
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Biz eşimle 2 akşam dışarda yeriz ama onun dışında evde yemek yapıyoruz. Öğlen zaten iş yerinde yiyoruz. 

Basit olacak şekilde köfte, salata, haşlanmış brokoli karnabahar vs ile geçiştirebilirsiniz bence.
tarafından
Hem daha saglikli olur
0 oy
tarafından
Her zaman söylemem ama evde pişmesini istemediğim şeyler mesela balık, ciğer, paça, gibi eşimin tükettiği şeyleri söylerim. Kendim dışarıdan yemek pek sevmiyorum. Sende bir gün birkaç çeşit yemek yapıp buzluğa atsan. Edindiğin zaman çıkarıp ısıtıp yersin daha iyi olur aslinda
tarafından
Ben borek doner lahmacun cigkofte gibi seyler soyluyorum
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Bazen öğlen dürüm alırız eşimle ayda 2 3 kerede dışarda yeriz genel olarak ev yenekleri yeriz 
(4,661 puan) tarafından
Neden canım kardesinden söylemiyorsun
tarafından
Getirdiklerinde parasini almiyorlar o yuzden duyunca kiziyorlar :)
(4,661 puan) tarafından
Haklı olarak almazlar canım bizdede eşim yapar almaz ki almasın zaten arada olcak öyle şeyler aileyiz
tarafından
Ben veririm canm bnim icin calismiyorlar sonucta
(4,661 puan) tarafından
Sen bilirsin canım
0 oy
tarafından

Nadiren. Dışardan söylerim  amaa çok şık yemeğe  çıkarız    

tarafından
Ben kucuklugumden berli boyleyim
0 oy
tarafından

Valla bi pazar gunleri oda arada bi yemek soyleriz surekli degil yani kendim yemek yaparim

Kuzum sen alismissin disaridan soylemeye ama hazira dag dayanmaz bence artik yemek yapmaya calis evde bu zaman da yazik kizz o paraya
tarafından
Hergun aksam yemegini ben yapiyorum annem calisiyor evde birisi olunca yine yaparim tek olunca eriniyorum
0 oy
tarafından
7 ay eşim şehir dışında çalıştı bn hergun disardn soyldim şimdi pismnm o kadar psrayla birşey alsaydm diye
(1,786 puan) tarafından
Kilo almadınmı canım
tarafından
Ya hesapliyorum gecen hafta 8 defa soylemisim 210 lira yapiyor az para degil
tarafından
Yok almdim kilo
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Eşim yemeğe çıkarır beni haftada bir kere veya 2 haftada bir kere bazen canımız bisey çekince de söylüyoruz ama tabi her zamsn değil .. 
tarafından
Elinden geldigi kadar alismancanm bagimlilik yapiyir
(3,826 puan) tarafından
Yok canım ben evde yemek yapmayı çok severim eşim işten gelince mis gibi sofra kurarım çok da hoşuna gider ;)
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Dışarıdan aşırı pahalı olur üstelik pek de sağlıklı değil evde yumurta kır ye daha iyi 

tarafından
Bi pakete en az 30 lira veriyorum
0 oy
tarafından
Kendine 1 2 gün ayır ve buzluğa börek, poğaça, içli köfte, normal köfte, karnıyarık harcı, kızarmış ya da köz patlıcan biber, mantı falan at. İstediğinde 10 15 dkda hazır olur. Sulu yemekleri de uğraşmak istemiyorsan konserveden yapabilirsin küçük boy. Ayrıca sebzeleri ve tavuğu baharatla at fırına 5dklık iş. Haşlama yapabilirsin yoğurtlayıp pratiğinden.
tarafından
Denicem tesekkur ederim
0 oy
(140 puan) tarafından
Rahatsız oluyosan verme kalkıp yap. İlk hafta belki iki hafta belki 1 ay erinirsin ama eninde sonunda alışırsın da yani yazık değil mi hergün hergün o paralara 
tarafından
Evde birisi oldugunda yapiyorum sadece kendime eriniyorum
(140 puan) tarafından
Kendine eriniyo olmandan bahsediyorum bende zaten canım
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Hasta olduğum zaman bazen canımız ister ama ayda Bi çok kez verdiğimiz olur canım 
tarafından
O kadarlikta herkes soyler herhalde canm
(4,061 puan) tarafından
Aynen canım ben zTn gündüz yemiyorum eşim gelene kadar tüm öğünü gece yapıyorum bide sabh kahvaltı yapıyorum
tarafından
ben emzirdigim icin yiyorum
(4,061 puan) tarafından
Tabikide emzirdigim zamanlarda dakika başı yuyirdumbende aç kalmamak için çok söyledim dışarıdan normal
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Sürekli değil tabiki 
tarafından
Keske bnde oyle olabilsem
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Hayır söylemem süreklisi israf.

Evinde hazırla sevdiğin yemeği ye onda zor bir şey yok 

tarafından
19 yasindayim ama her yemegi yapabilirim evde tek olunca eriniyorum sadece
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Evlendiğimden beri evimde sıcak yemek olur 9 ay eşim yoktu yine kendime sıcak yemek yaptım şimdi yine eşim yok ama kızım var hergun öğlen sıcak çorba sulu yemek yaparım hiç eksik olmaz dışardan çok nadir tüketirim 
tarafından
Aksamlari bnde sulu yemek yaparim oglum icin
0 oy
(9,009 puan) tarafından
Çok nadir dışardan söyledigim.bazen  dışarda yeriz eşimle.birlikte. eğer hastaysam yemek yapamadiysam yada yirgunsam dışardan soylemisimdir oda 3 yılda taş çatlasa 5 kez :D
tarafından
Ev yemekleri daha doyurucu oluyor
(9,009 puan) tarafından
Öyle birde dışardan yemek yiyince hepsi değil ama bazıları midemi acaip yakıyor farklı yag salça kullanimindan sanirsam
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Zenginliğin gözü kör olsun :D 
tarafından
Hersey var evde ama eriniyorum sabah borek siparis verdim 30 lira simdi doner siparis verdim 20 lira icim yaniyor ya
tarafından
Ayranı yok içmeye .........  Devamını getirmeyecem   neyse susuyorum ve uzaklaşıyorum   

Ama şuna eminim  lütfen üzerine alinma  yok diye ağlayan lar bizden  daha güzel yaşıyor hatayı   

Sabah banka larda işim vardı gittim aç Kurt eve geldim   yokmu var  ama kıyamadım  oğluma gelecek kurmam lazım bunun için de Birikim yapmam lazım
tarafından
1 kurus param olmasa bile param yok diyip aglamam allah verir oglumun benim rizkimi
tarafından
Senin için demedim  genel konuştum    sen bu şekilde  har vurup harman savurup  Allah verir demeyle olmuyor  iyi herkes yatsın  Allah verir desin  öyle bir dün ya
(25,224 puan) tarafından
Yok artık daha neler ya sen bence zorluk görmemişsin yokluk çekmemişsin. Arkadaşın dediği gibi o zaman herkes yatsın Allah verir rızkını desin.
0 oy
(2 puan) tarafından
Soylemem cok nadir olur
tarafından
Hicbi zman oyle olamadim
0 oy
tarafından
En son evlendiğimde gittik yemeğe biz 8kidilik bir aileyiz birde bu yıl yer ayirtmis ona gideceğiz 
tarafından
En az 200 lira hesap cikar kaynanangille birlikte mi kaliyosunuz
0 oy
tarafından
Çok nadir söylerim canm evinde yaparım yemeğimi
tarafından
Evde daha az masrafli oluyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 165 göst.
18 Mayıs 2023 Aile kategorisinde El1997 (1,914 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 342 göst.
2 Mayıs 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Bags Bunnuy (1,126 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 162 göst.
16 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (684 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 838 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Laplusbelle (2,475 puan) tarafından soruldu

380,300 soru

11,386,599 cevap

34,887 kullanıcı

...