0 oy
327 göst.
Aile kategorisinde (749 puan) tarafından
Bazıları.  3 tane olsun çok kardeşi olsun falan diyorlar ama   yıpranma çok oluyormu iknciye hamilydim korkuyorum acikcasi

32 Cevaplar

+1 oy
(22,070 puan) tarafından
3 çok fazla  smdi  20 yaşında olup 3 çocuğu olan insanlari gördükçe uzuluyom şahsen hayatlarını yaşamadan 3 cocuk bana gore degil
(7,684 puan) tarafından
Aynenn ben 26 yaşındayım bir tane var bazen ben bile zorlanıyorum bi de pespese 3 4 yapan var zor valla
(22,070 puan) tarafından
Aynen 1 taneyle bile hayat bitiyo herseyin kısıtlı gezme zamanın bile uykusuna gore ayarliyoz dusunuyom 3 cocuk olsa büyük konusmayimda heralde kafayı yerdim
(7,684 puan) tarafından
Zor cidden bi de maddi olarakta zor. bez bile gecen sene 100 lü külot bezi 50 tl ye alıyodum bu sene nisan ayinda 98 tl ye aldim en son bezi. Allahtan bezi kestim her şey çok yükseldi kiyafet desen bugün alışveriş yaptım bi takımı 100 tl ye aldım 6 parça şey 300 tl tuttu bir anlamadim valla
(22,070 puan) tarafından
Aynen öyle bez zaten dünyanın parasını tutuyo kıyafeti kısa girerken bide yaza girerken aliyom surekli alamiyom ne yalan soyleyim
(7,684 puan) tarafından
Biz de öyle ama geçen sene hem ben hem annem almıştık bi de biraz büyük almıştık bu seneyi de kurtarıyo diye çok almadım bi de tam anlamıyla almaya kalksam en az 700 800 gider bu fiyatlarla Rabbim herkesin yardımcısı olsun geçim zor bu dönemde
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bende iki tane yeter diyordum daha da doğurmam diyordum allah sen benden iyi mi bileceksin dedi korundugum halde gebe kalıp üçüncüyü doğurdum ")) yani ne dersen de ne yaparsan yap kaderinde varsa onu ne geçemezsin canım o yüzden tedbirini al takdiri allah a bırak o en güzelini en hayırlısını nasip edendir elhamdülillah 
0 oy
tarafından
3 gayet ideal
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Bir kızım bir oğlum var çok şükür yeterli eşimle dusunmuyoruz başkada Allah olmayanlara versin
0 oy
tarafından

Biz 4 tane düşüyoruz:D

0 oy
(4,668 puan) tarafından
1 en ideali bizim için. Ona bile zor yetişiyoruz:(
0 oy
(270 puan) tarafından

Bana 1 yeter :) ekonomik şartlar zor  ve devlet memuruyum . Eşim özel sektörde ve pandemi de  işte yapamadık.  O yüzden 1 tane yeter dedik .Allah olmayana isteyene versin inşallah.  Sonuçta doğurduktan sonra güzel imkanlar tanımak lazım 

0 oy
tarafından

1 az 2 çok bence :D

(25,224 puan) tarafından
Sen 1 bucuk yap kız :D
tarafından
Yaptım yaptım ☺️ şimdilik bir buçuk çocuğum var ☺️ bir kaç ay sonra ikiye tamamlanır o
(25,224 puan) tarafından
Hahaha hadi bakalım
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Rabbim kızımın canına sağlık versin ileride kızım için bir kardeş isterim ama oda kararsızlık var.

Rabbim bilir ya içimi bu devire çocuk yapmak istemem kötü zaman 

0 oy
tarafından
Öncelikle maddiyata göre degisir bir de ben ailelerin eğitim yönünden yeterliliğine göre çocuk sayısına karar vermeli diye düşünüyorum eğitimden kastım diploma değil çocuk sorumluluğunu alıp onu sevgi merhamet bilgi ve ahlakla dolu dolu eğiterek buyutebilecek seviyede olan insanlar çok çocuk yapmalı bence geri kalanı hiç yapmasa da olur
0 oy
(6,859 puan) tarafından
1 yeter suanki şartlarda Cnm :/
0 oy
tarafından
Maddi, manevi gücün varsa 10 tanede olsun ama bu devirde 2 çocuk ideal hayat şartları zor çocuk büyük sorumluluk... 
0 oy
(15,823 puan) tarafından
3 tane var Rabbim bagislarsa ❤️❤️❤️3 cu daha küçük elbette yoruluyosun sonuçta Can buyutuyosun uysukuzluk yorgunluk koşuşturmaca da cabası Rabbim canlarını sag etsinde 
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Hep 3 çocuğum. Olsun diye hayal ederim 2 tane var yeterli diye düşünüyorum ;) 
0 oy
(675 puan) tarafından

Bizim için en az hiç en  fazla 1 :DBir kızım var Allah acısını göstermesin Rabbim isteyen herkese versin kimsenin Kucağı boş kalmasın kızım yeter bize eşimde öyle istiyor zaten :) 

0 oy
(3,147 puan) tarafından

Bu uykusuzluk ve yorgunlukla bir tane yetiyor da artıyor bile :D

0 oy
tarafından

Ya 3 ya hiç :Ddedim ve sonuç 3 tane çocuğum oldu elhamdülillah 

0 oy
(1,438 puan) tarafından
2cocuk hep hayalim 3cocuk hiç düşünmedim ama büyük konuşmamak gerek birde baksın ikiz olmuş:))
0 oy
tarafından

1 tane veya 2 tane  olsun temiz olsun  Türkiye'nin hali belli  açık konuşayım   çocuk yapması kolay 5 dkk kim iş 9 ay sonra Rabbimin izniyle kucağında ama onun okulu geleceği de önemli oğlum 21 günlük ben onun geleceği için neler yapılabilir neler yapabiliriz diye düşünüp  duruyorum  

0 oy
(25,224 puan) tarafından
3 düşünüyoruz biz en güzeli bize göre 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 171 göst.
0 oy
2 cevap 91 göst.
0 oy
13 cevap 271 göst.
3 Aralık 2021 Aile kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy