0 oy
269 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
O kadar zorlanıyorum ki cok şükür sağlıklar elhamdülillah ama cok zorlaniyorm en son ne zaman bi arkadaşmla kahve içtim bilmiyorum bi cafede ne zamn oturdum esimle bilmiyorum her sene kışın sıkıntı çekiyoruz gecim derdi bitmiyor ve gercekten esimlede kötüyüz zaten bunalmış durumdayım kayinvalidemle aram bozuk konuşmuyoruz yoksa ona gdicektm anneme azcik dert yanıyorum napcaksn senin çocukların diyor geceleri 14 aylik olan oglum surekli kalkip duruyor sinirim tepeme çıkıyor artik cocukla herşey o kadar zor ki peşpeşe büyütmek ağlıyorum stresten herkes bna allah yardım etsin sna flan diyor küçük oğlum hic duran bi çocuk değil kan değeri düşük cok sık hasta oluyor üzgünüm işte neden bunlar başıma geliyor diye düşünmekten edemiyorum uzun oldu kusurumayn

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Başına gelen şeylere şükret benim bir arkadaşım var kızı sma hastası her Allah'ın gunu hastanedeler oda sürekli uyuyor diye dert yanıyor ve her sabah öldü mü acaba diye kalkıyor. Şükret haline bebek bu senin gibi put gibi oturamaz illaki ağlayacak yaramazlık yapacak edecek. Şimdi biz onlara bakicaz ki yaşlanınca da onlar bize baksın Allah'ın emaneti onlar bize 
(3,551 puan) tarafından
Ay kuzum yaşlanınca bize baksın diye büyütmüuorız ki sonuçta onlar demiyor bize beni doğur diye. 3. Bebm 2 aylık 2 de ablası var okula gidiyorlar. Vallahi evde yetişemiyorum işlere kızlara ona. Hem kolik hem reflüsü var. Çok aglak mızmız. Ne yapayım bile isteye kendim doğurdum. Arkadaş ortamını zaten sevmem gidiyim kahve çay içeyim demem zaten. Kaynana var anem var hiç evden çıkmayı canım istemiyor. Ama arkadaşın asıl sorunu maddiyat bence. Maddi açıdan dara düşünce herşeyi dert ediyoruz. Allah herkese bereket bol rızk versin. İnsanlar çok zor durumda.
tarafından
Sma hastası bebeklere ve ailelerine o kadar üzülüyorum ki .. Hele o bebekler minik bedenleri ile öyle büyük bir savaşın içindeler ki, çok acı çekiyorlar. Elimden geldigince yardım  etmeye çalışıyorum ama yetemiyoruz maalesef :( Allah hepsinin yardımcısı olsun çok zor..
tarafından
Yaşlanınca baksınlar diye buyutmuyoruz ama hayırlı evlat olmaları için cabalamamiz lazım onu kastettim. Benim oğlum da ahlak mızmız iki yaşında . Bebekken kolikti misafir gelince yatak odasından cikamazdim ağla ağla asla durmazdi kalabalik sevmezdi. Şimdi bile biryere gitmiyorum gitsem de saatlik gidip geliyorum sıkılan bir çocuk yapicak bişey yok yani doğurdu isek bakicaz bazı şeylerden mahrum kalicaz
-Reklam-
+1 oy
(683 puan) tarafından
İnsan bunalıyor grrçekden benmde ikiz bebeklerm var bde otizmli oğlum var bazen çok daralıyor kalbim hemen namaz kılıyorum rabbime anlatıyorum derdimi içim ferahlıyor. Geçecek bu günler büyüyecek ler elbet canm kendi kendini motive etmeye çalış bu hayatta kendi kendine yetmeyi öğrenmek zorundayız beklentiye girdkce daha çok üzülüyoruz çnkü 
0 oy
tarafından
Çünkü iki çocukla bhayat cidden zor
0 oy
(12,955 puan) tarafından
Ah şu para ☹️
(886 puan) tarafından
Yemin ederim ya geçim sıkıntısı hiç bitmiyor
(12,955 puan) tarafından
İki tane olunca daha zor
(886 puan) tarafından
Sende birtaneydi herlade dmi canim
(12,955 puan) tarafından
Evet kuzum 1 tane
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Ay walla öyle sadece gezmek için cikarim yemek oturma vs asla durmaz ama bu günler de geçici öyle düşün bi kaç seneye anne hadi gidelim kahve keyfi yapalım derler umarim:D
0 oy
(9,536 puan) tarafından
Canım büyüdüklerinde ise sen rahat edeceksin iyiki peş peşe olmuş diceksin bu günler geçici 
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Kuzum sen bunalmışsın. Bu sürecin geçici oldugunu düşün. Kendini biraz öyle rahatlat. Belki yaşadığın sorunları da bu stresli döneminden yorgunluğundan yasıyorsun. Zaman su gibi az sabret bir bakmışsın büyümüşler işler yoluna girmeye başlamış verirsin kreşe 
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Bunada şükret kız beterin beteri var valla bizimde tek çocuk sosyal hayatımıza ara verdik :-)
0 oy
tarafından
Arka arkaya doğurdum oğlum doğduğunda inan ki kızımin yaşına girmesine 3 gün vardı. Annem yok kimsem yok. Tek başıma akşama kadar evin içinde çocuklara bakıyorum hele bir kızım var ağlaması dünyaya bedel 25 aylık istediğini yaptıramazsa çatlayana kadar ağlıyor 5 saat ağladığıni biliyorum. Oğlum şükür çok akili bir bebekti beni hiç üzmedi nasıl büyüdü inan bilmiyoruz. Yemeği çamaşırı bulaşığı tozu vs derken  26 aylık ve 14 aylık olmak üzereler. Zaman geçiyor ama bende yipraniyorum yapacak bir şey yok cidden 
0 oy
tarafından
Digeride çok küçük olduğu için zorlaniyorsun. Lütfen ona kızma gece uyanıyor diye sinirlenme oda daha çok küçük gece uyanıp ağlayacak yaşta. Benimde 2 bebegim var oğlum 2 buçuk yaşında kızım 2 aylık. Ama arkadaşımla kahve içemiyorum yada cafe ye gidemiyorum diye hiç kafama takmadım. Bu zor günlerde geçecek inşallah sadece sabredelim.
0 oy
tarafından

Tabi zordurda cokmu abartiyorsunuz evdesin zaten :)

Simdi benim ablisko 44 yasinda 6yasinda kiz 3 yasinda oglu

Bunlari hersabah giydirip arabaya indirip ta anama götürüp ordan işe geçip geçerken alip eve gidip yemek yapıp çocuklarının banyosu o su busunu yapip birde kendine bakmak zorunda kalıp sonucta isyeinde mevki sahibi 

Sikayet etmeyip o yastada siz çocuklar niye sikayet ediyorsunuz evde amma salıyorsunuz kendinizi..

0 oy
(1,664 puan) tarafından
Canim zor gerçekten ama jnna  i zorlanan sen değilsin beterin beteri var...

Kan değerleri bizimde düşüktü ilaçkullaniyoruz size verilmedi mi? Pekmez vs elma falan yedir bol bol
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Canm pardonda sen o çocukları isteyerek ve bilerek yaptınız onlar doğmayı seçmedi esinlede kafeye gitmeyiver ne olacak zaten 5 yasina falan geldilermi artik rahatlarsin yani bukadar şikayetci olma ne durumda olan insanlar var 1 bebe icin servet harciyanlar var 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 587 göst.
0 oy
6 cevap 259 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 920 göst.
0 oy
9 cevap 266 göst.

378,862 soru

11,339,936 cevap