0 oy
248 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (31 puan) tarafından
Sütlaç yaptım Bi kaç saat önce nişasta yok tu vanilya koydum 3 tane 4 kilo süte tekrar kaynatsam un koysam olurmu sizce

15 Cevaplar

0 oy
(937 puan) tarafından
Nişastasız da yapılıyor ama un bozar un koyma bekledikçe koyulaşır o 
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Kız evde ordu mu var 4 kilo süt ne☺

Bekledikce koyulasir baktin koyulasmiyo yarin nişasta al tekrar kaynat
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Un olmaz ya eskiler nisasta koymuduki kaynatip kaseliyolardi olmazmi acaba oyle biraz fazla kaynatsan 
(31 puan) tarafından
Bilmiyorum ki napsam
(2,722 puan) tarafından
Biraz fazla kaynat un koyma canm ya
0 oy
tarafından

Gerek yok una koyma

0 oy
tarafından
Un bozar köyü olur ceviz falan koy 
0 oy
tarafından

Kuzum un bozar rengi koyu oluyor ve kıvamı da bi acayip oluyor denendi test edildi ama begenilmedi:DBekle acelesi yoksa yarın kaynat nişasta al koy içine hatta bi tane de yumurta sarısı koy vee fırına on numara kızarıyor üstü☺❤

0 oy
tarafından
Un veya nisasta koymuyorum . Süt pirinc seker. Vanilya koyacaksam 1 tane tek koyuyorum . Pirincte zaten bisasta var. Kaynadikca koyulasir o canim
0 oy
(827 puan) tarafından
Ben nişasta koymadan yapiyorum kaynadikca koyulaşıyor zaten istersen firina at oylede koyulasiyor 
0 oy
(924 puan) tarafından
Sütlacı kaynat fazla sut buharlaşır koyulaşınca al bekledikçe koyulaşır uzun kaynasın ocakta un olmaz bence canım 
0 oy
tarafından
Ben hiç nişasta kullanmam az fazla kaynat gelir kıvamı ama dikkat et dibine tutturma
0 oy
(47 puan) tarafından
Acelen yoksa yarın nişasta al be tekrar kaynat korkma bişey olmuyor aynısı başıma geldi. Baktım koyulaşmadı tekrar tencereye döküp biraz nişasta katıp kaynattım. Tadı da çok güzel olmuştu :) 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Annem senelerdir sütlaç yapar ne nişasta nede un koyduğunu gördüm 
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Ben nişastaaız yapıyırum bazen 
0 oy
(3,147 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben hep nişastasız yapıyorum pirinci kaynattığım suyuda döküyorum içine mis gibi oluyor süt pirinç şeker vanilya bu dörtlü yetiyor koyu da oluyor pirinç nişastası ve şeker koyulaştırıyor çok da güzel oluyor annemde hep böyle yapardı
0 oy
(45 puan) tarafından
Annem hiç katmaz pirinçle pişirir gayette güzel olur ama ben atarım yoksa koyulaşmiyor

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 98 göst.
9 Mart 2021 Diğer kategorisinde Ecem'in Annesi ☺️♥️ (3,107 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 378 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Seherl (553 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
12 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde 34. (351 puan) tarafından soruldu

379,750 soru

11,368,262 cevap

34,850 kullanıcı

...