0 oy
225 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar acil bı müdahale de gerektirir hemen korona polikliniğine gidin test yaptırın diyolar müdahale etmiyolar hastalıklı muamelesi yapıp uzak duruyolar adam ölse olur oracıkta ne bileyim bu kadarı da saçma geldi! Dün bebeğimi az öksürüyor diye doktora götürdüm bakmadı korona testi yaptır dedi. 5 aylık bebeğe yaptırmak istemedim çünkü öyle bı şüphem yok. Başka doktora götürdüm ciğerlerini dinledi hiç biseyi yok boğazında balgam var ondan öksürüyor dedi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

12 Cevaplar

+2 oy
(667 puan) tarafından
Korona bahane oldu canım zaten öle öle bakıyorlardı şimdi direk başlarından salıyorlar (haa işini layığıyla yapanlarda var onlara saygım sonsuz)
tarafından
Çok haklısın geneli öyle :/ hamileyken afedersin ishal olup gitmiştim test yapmadan almadılar sıvı kaybetsem bişey olsa Allah korusun bebeğin sıvısı azalsa kimsenin umrunda değil
-Reklam-
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Mantıklı değil bencede, ben ebeye gidiyom aşı için çocuk öksürüyor mu bilmem ne diye sorular soruyorlar. Evet desem teste gönderecekler resmen saçmalık

tarafından
Aynen saçmalık gerçekten :/
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Ablam kulak burun boğazi gitti kulağı için gitmişti ağrısı vardi yani iltihap vardi ama hiç kulağına bile bakmadan damla yazdı gönderdi bide demesin mi kullan ama geçmezse gelme diye ben şok :O Yani demek istediğim birak öksürmeyi hapsirmayi normal şikayette gidenlere bile bakmiyolar

tarafından
Öyle valla, bu dönemde doktorların da psikoloji bozuldu herkese hasta gözüyle bakiyolar
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla onlarda ne yapacaklarını şaşırmış durumda teste göndermeseler de bu defa korona belirtimiz var test yapmıyorlar diyor herkes doktor ve gittiğin hastaneye göre değişiyor o yüzden ben eşim bebeğim aynı şikayetlerle gittik normal muayene ettiler test falan istemediler iki kere eşim iki kere ben acile gittim serum iğne olup geldik kızımın da doktoruna götürdüm normal muayene etti ilaçlarını verdi bitirince kontrole çağırdı hiçbiri test falan demedi
tarafından
Ben hamileyken de ishal sikayetiyle gittim serum bile takmadilar, bebeğin suyu azalacak diye korktum test oldum öyle aldılar hastaneye. Bikac gündür de bebeğe iğne vurdurmaya gidiyorum acile. Gelenlerin yarısını almiyolar teste gonderiyolar
(775 puan) tarafından
İşte bazıları da olması gerektiğini yapıyor bazıları da salgın bakanının dediğini
0 oy
tarafından
tabikide mantikli 28 günlük  bebegim 37 derece ile hastaneye goturdum ne oksuruk ne hapsurma atesi ya 36.8 yada 37 idi yuksek degildi cokta sürüm  testi yapildi kizim kimseyle temas halinde olmamasina ragmen pozitif  cikti hastaligin kimdrn geldigide belli degil 
(775 puan) tarafından
Hem 36 37 normal ateş eyvah size bi de ilaç kulldım bebeğime demeyin nolur
(178 puan) tarafından
Valla şuan çok korktum 21 haftalık hamileyim şimdi doğumda bulasirsa bebeğime diye şimdide buna takicam
tarafından
valla kizlar ilac kullanmadim ama bebegim huzursuzdu hasta oldugu belliydi  durkuyodu çünkü  28 gunluk oldugu icin yatis verdiler tabiki izin vermedim bizde temasli olarak karantinada kaldik bende 4 gun sonra tat koku kaybi oldu eger olmasaydi zaten testin gecerliligi yoktu bebim yanimda umursamazdim ama gercekten kizim covid olmuştu
tarafından
kuzum 36 yenidogan bebeklerde  normal 37 atesin çıktığı  38 ise acil hastaneye gidilmesi gerektiğini  söylemişti  doktorum yenidoğan  tabi icin gecerli yine gotirmezdim ama kizim huzursuzdu sesi cikmiyodu resmen cani yandigi belliydi bide gittigimde demedim atesi var onlar kontrol ettikten sonra atesi var biraz dediklerinde dedim kizim huzursuz dedim  doktorlara
tarafından
caresiz1 korkma cnm bebegine kimseyi temas ettirme esine dahi  benim mutemelen esimden geldi tasiyiciydi galiba cunku o hic dusmedi  allaha sukur bebekler 3 gunde atlatiyolar saglikci oyle demişti  bol bol emzidmrdim ben heo meyve et yedim kizim 2 gun sonra eski haline geldi
0 oy
(775 puan) tarafından
Millete ilaç verip öldürmek için işin kolayını bulmuşlar her yerin bakanı bakamağı gibi salgın bakanı da böyle emir verdi demek ki
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Vala o kadar haklısın ki. Kurban bayramında bronşit oldum. Üşüttüm ama adım gibi eminim. 8 aylık hamileyim. Hava cok sıcaktı bende soğuk suyla duş alıp vantilatör karsısına oturdum. Dayanamadım sıcağa oda iyice Bi çarptı.. Beni öyle Bi öksürük tuttu ki artık karnım yırtılıuordu sanki. Nefes darlığı da cabası.. Acile gittim hani Bi serum Bi bişi netten bakıyorum öksürük vs için ilaç kesinlikle yasak.. Doktor kapının önünü germiş uzaktan dinlemiyor bile.. Neyin var demeye kalmadan bana pcr testi aletini verdi yolladı. Gittim test yaptırdım negatif... 4 5 gün sonra kadın doğuma gittim normal kontrole. Doktor ultrason la bakıyor bende bebeğimi merak ediyorum ayda bir kez gidiyorum. Kafamı cevirip monitöre bakıyım derken doktor basını duvara cevir demesin mi. Öyle gıcık oldu ki doktora korkmayın daha yeni tstim negatif cıktı dedim. Hıı öyle mi dedi doktor.. Sonuçlarıma bile bakmadan yolladı

Bebek kaç kilo olmus boyu nedir hiç söylemedi bile. Allah işini hakkıyla yapmayan kimseye aldığı parayı helal etmesin. 
tarafından
Aynısını yaşadım canım. 33. Haftada çok fena ishal oldum sabah 6 da acile gittim kış günü almadılar acile kovit testi beklettiler dışarda 10 a kadar. Kan aldılar kanların kötü diye kovit sonucu çıkmadan film çekelim koronasin ciğerine inmiştir dediler. Hamileyim diye cektirmedim ve sonucum negatif çıktı. Ben bebeğin suyu azalmasından korktuğumdan gittim neler yasattilar
0 oy
tarafından
Dün bende gittim acile giripim dedim bana öyle demediler canım 37 haftalığım ilaç yazdı
tarafından
Her yer farklı bişey yapiyo demekki, benim 2. Gittiğim doktor da baktı bebeğime ilk gittiğim hastalıklı muamelesi yapti
0 oy
tarafından
Kaynanam yüksek tansiyon hastası başına vurmuştu dayanamıyordu hastaneye gittik asi dönüyor ve çok ağrıyor diyoruz baş ağrısı kovit belirtisi o servise gidin diyor. Oraya giren çıkabiliyor sanki ?
tarafından
Yani Allah korusun kadın ölse umutları da değil
tarafından
Ölse ne olacak koronadan öldü sayılacak
tarafından
Aynen , çok geçmiş olsun
tarafından
Amin canım bizimki eski bi mevzu asıl size çok geçmiş olsun
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Evet mantikline olduğunu bilmekgerek.her şeyin ona göre tedavisi var
0 oy
(4,552 puan) tarafından
Onlara da bakmamak için bahane olmuş
tarafından
Aynen valla dün açılın bekleme salonu bomboştu herkes kovit önünde bekliyodu
0 oy
(42 puan) tarafından
Ayni sekilde benim bebegimde ateslendi gecenin bir yarisi acile gittik 7 aylik kizima hemen pandemi bolumune test yaptirin dedi geri ciktik ozele goturduk bogazlarinda enfeksiyon varmis ilac verdi igne yapti 2 gune gecti ugrasmak istemiyorlar insanlarla
tarafından
Malesef öyle benim bebek de ateşlendi bu muameleyi yapacaklar diye götürmedim evde düşürdüm meğer idrar yollarında enfeksiyon olmuş bikac gün sonra idrarindaki kokudan fark ettik goturmedigime pişman oldum. Ama ateşli diye bebeğime korona testi yapacaklardı :/
tarafından
Dün açılın bekleme salonu bomboştu, herkes korona tarafında bekliyordu. Grip salgını var sanırım hepsi korona değildir herhalde
(42 puan) tarafından
Evet grip var salgini bende yeni gripten kuruldummm herkes bu sene grip oluyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 342 göst.
25 Haziran 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayşegül (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 221 göst.
7 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Ruken kara (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 40 göst.
5 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Meleniko (698 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 62 göst.
9 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umayyyy (3,466 puan) tarafından soruldu

381,715 soru

11,427,605 cevap

34,987 kullanıcı

...