0 oy
200 göst.
Diğer kategorisinde (660 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar 2 tane çocuğum var Allah nasip ederse ikisi için kesmeyi düşünüyoruz o etten biz yiyemiyoruz diye biliyorum cok şükür bayramda kesmiştik zaten o yüzden direk Bi yurda yada bakım evine falan vermek istiyoruz nasıl oluyo kesen arkadaşlar siz nasıl yaptınız bursada yaşıyorum nerelere verebilirim 

16 Cevaplar

0 oy
(10 puan) tarafından
Kuran kursuna durumu soyleyin zaten kabul edip aliyorlar ben kursta kalirken bize hep bagis yaparlardi
(660 puan) tarafından
Anladım cnm teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Canım öncelikle sizde yiyebilirsiniz hani eve ayırmak istersen ayirabilirisn. Ama bulunduğunuz yerde sosyal hizmetler varsa onlardan bilgi alıp getekli yerlere ulaşmasını saglayabilirsiniz
(660 puan) tarafından
Çok şükür bayramda kestik cnm o yüzden eve ayırmak istemiyoruz bulunduğum yerde de Bi yer bulamadım ya İnternete yazıyorum farklı şeyler cikiyo
0 oy
(265 puan) tarafından
Siz de yiyebiliyorsunuz o etten. YouTube'a akika kurbanı yazın orda birçok din görevlisi yiyebileceginizi söylüyor.
(660 puan) tarafından
Eve ayırmak istemiyorz cnm çok şükür bayramda kestik akikanin da hepsini verelim istedik
0 oy
tarafından
Akikadan kesen yiyebilir canım o adaklık senin dedigin. Ama bağışlamak istiyorsan afrikaya falan gönder ihh gibi kurumlarla
(660 puan) tarafından
Bursada varımdır ki cnm Bi araştırayım teşekkür ederim
tarafından
Vardır canım kesin
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Akika yiyebiliyorsunu adak yiuemiyotsun cnm bende oğluma krstim 1 sy önce
(5,311 puan) tarafından
Bir yere vermedim zaten akikada hayvanın eklem yerleri parçalanmayacak diye kasapta kestim  eklem yerlerindeki eti sıyırıp topraga gömdüm  cnm
(660 puan) tarafından
Onu bilmiyodum cnm bana net bilgi verebilirmisin nasıl yaptiniz
(5,311 puan) tarafından
Kuzum bir kasaba git ben akika kurbanı kesecem de  zaten kasaplar bilir genwlde hayvanı ona göre  kesiyorlar akikadada kesildikten sonra eklem yerlerini toprağa gömüyorsun
(660 puan) tarafından
(5,311 puan) tarafından
Rica ederim Allah kabul etsin şimdiden
0 oy
tarafından
Benim arkadaşım yeni kestirdi akika kurbanını afrikada kestirdi hem daha uyguna geldi hem de gercek ihtiyaç sahiplerine ulaştı Rabbim kabul etsin inşaallah 
(660 puan) tarafından
Nasil yaptılar cnm
tarafından
Yardım kuruluşları var canım  İHH, umuda koşanlar, insanî hak yardım gibi arkadaşım insanî hak yardım kurumuna bağışlamıştı
(660 puan) tarafından
Anladım cnm teşekkür ederim bakayım Bi oralara hiç aklıma gelmemisti
0 oy
(807 puan) tarafından
Ben akika yeniliyor diye biliyorum 

Adak yenilmiyor sanirsam
0 oy
tarafından

image

siz de yiyebiliyırsunuz cnm

(660 puan) tarafından
0 oy
(607 puan) tarafından
Akikayi yiyebiliyorsunuz
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Yiyebiliyorsunuz o etten diye hatırlıyorum. Sorularla İslamiyet sitesinden detaylı bakabilirsin. Güvenilir bir site
(660 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım  bakarim
0 oy
tarafından
Akika kurbanıni kesen kişi yiyebilir. Adak yenilmiyor
0 oy
(4,875 puan) tarafından

Akika yeniyor. Adak yenilmez. 

Ben yurtdışı kesim yaptırdım. Afrika'da ailesi olmayan çocuklar nasipleniyor. Çok güzel dua edip bize hem kesim hemde dua videosu atıldı 
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Kızım için kestim kurban bayramından sonra kestim bilerek kurban kesemeyip durumu olmayanlara dağıtmak için 10 eve dağıttık Allah'ım kabul etsin 
0 oy
tarafından

Belediye as evleri oluyor yetkilisine deseniz alır Allahım kabul etsin şimdiden <3

0 oy
tarafından
Yani tam olarak nereye verebilirsin bir bilgim yok ama geçen benim bir adağım vardı yurtdışına gönderdim videosu falan geldi aklında bulunsun canım 
(660 puan) tarafından
Nasıl gönderdiniz cnm
tarafından
İnternet üzerinden bir vakıfla gönderdik canım
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Ben iki kızım için akika kestim 7 kişiye verdim.. Kendimiz yemedik. Şimdi oğlum doğacak adağım var. Onuda kesitirp dağıtırıım canım. Benim arkadaşım kendi hayvanların dan seçiyor kesiyor bizden niyet alıp etini hazırlayıp poşetle getiriyor. Bana sadece dağıtması kalıyor. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 208 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Poyrazsmom (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 135 göst.
24 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 221 göst.
25 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Fisela (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 725 göst.
10 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde ♥️Berat Seha'm♥️ (6,722 puan) tarafından soruldu

379,246 soru

11,352,063 cevap

34,822 kullanıcı

...