0 oy
63 göst.
Diğer kategorisinde (614 puan) tarafından
Farkettim ki Folik asiti aldığım zaman mide bulantısıyla birlikte çıkartmada oluyordu ama almadığım zaman sadece hafif bulantı oluyor. Folik asit kullanmayıp besinlerden onun takviyesini alsak nasıl olur ya. Doktorada soracağım ama beni mahvetti o mide bulantısı

3 Cevaplar

0 oy
(4,089 puan) tarafından
Hangi folik asiti kullanıyorsun sana farklı yan etki yapmış olabilir bence markayı değiştirmelisin
(614 puan) tarafından
Folidoce kullanıyorum normalde gebe olmadan öncede kullanıyordum olmuyordu ama gebelikten sonra başladı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bendede yaptı çok az içtim sonra tamamen bıraktım folik asit tek zengin besinler tükettim mutlaka
(614 puan) tarafından
Hangi besinleri yiyorsunuz acaba?
tarafından
Canım benim 2 sene önceydi. Ama hatırladığım şey bir limonun yarisi günlük folik ihtiyacıni karşılıyordu. Benim tansiyon vs problemim olmadığı için rahatlıkla tükettim. Tabi hamileler olarak günlük ihtiyaçtan fazlası lazım o yüzden bir de avakodu yerdim burda uygundu. Biraz araştır görürsün çok besin var bu şekilde. Yeme düzenini ona göre duzenlersen hiç gerek yok.
(614 puan) tarafından
Avokado yiyemiyorum ya tadı bana kötü geliyor zorladım kendimi ama bende araştırırım olmadı. Doktoruma da soracağım olmadı folic asiti değiştirsin
tarafından
O da olabilir tabi bende yiyemedim valla böyle soslu hale getirip yemeye çalışıyordum.
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Gebelikten ne kadar once kullandn canm 
(614 puan) tarafından
1.5-2 ay kullandım.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 58 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Oziis (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 54 göst.
11 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Havva admir (36 puan) tarafından soruldu