0 oy
146 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar dis teli takan var mı 

Süreç nasıl geçiyo acısı fln oluyo mu ne zaman teller çıkarlyo vs.

Benm sadece üste 2 dişim çarpaşk düzelsnler dye tel taktrcm 

Yarın gidip doktorla görşcm bakıp tedavi yr başlcz :/

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Zor bir süreç canım çevrem de taktıran çok oldu benim de var sıkıntı ama taktırmak istemiyorum yerine impilant istiyorum
tarafından
Cnm gülmek istemiyorum :/
Hep gülümsyrm
İki üst dişim çarpaşk cok rqhatsz oluyrmm
tarafından
Bende aynı kuzum bir tanesi çapraz ama ben takmıyorum git görüş doktorla tel zorlu bir süreç ama sonuca değer  4 sene kalır dedi bana bu yüzden taktıramadim çünkü 2 sene sonra burda yokum tedavim yarım kalır diye
tarafından
Anldm cnm
İnş bi yıl dan uzun sürmez seneye Bu zqmnlar köy e gidcm
tarafından
1 yıldan fazla sürer canım 2 2 buçuk sene
-Reklam-
0 oy
(4,290 puan) tarafından
4 yıl takılı kaldı benim köpek dislerim yukardaydi
tarafından
Ciddi misn
Cok uzun bi süre
Benm de köpek dişlrm çwrpaşk ve rahqtsz oluyrm
Kaç tl ye yaptrdn
(4,290 puan) tarafından
2008 yılında 2.5 bine yaptirdim ağrılı acili bi surec destan gibi kağıt veriyorlar bi harman şey yasak
0 oy
tarafından
Kız kardeşim takılı şuan 1 dışın üstüne 3 tane daha dış çıkıyordu doktor çeber dar ondan demişti çeneyi genişletti sonra da tel taktı 1 buçuk senedir tel var ilk başka konuşurken yer zorlanıyordu ama artık alıştı 
tarafından
Peki fiyatı ne kadar bilgin var mı
tarafından
Benim kardeşim özelde yaptırdı ama onunkisi sadece tel değil daha bir çok ışlem yapıldı ona 2 senedir hala tedavi görüyor toplamda 7 bin tl  tuttu hepsi damağına tel taktılar vida ile acildi falan sonra disi çekildi hepsi bu ücrete tabi
0 oy
(3,870 puan) tarafından
ben 1.5 yil taktirdim . ilk bir hafta alismak zor oldu konusurken gulerken falan   daha sonrasinda hic zorlugu olmadi 
tarafından
Bi doktor la görüşym 1-1.5 yıldn uzun bi süre derse tedavi yi başlatmm
(3,870 puan) tarafından
oyle dusunme canim , dislerinin inci gibi dizili olacagini dusun , alisiyorsun inanki
tarafından
Ne kadara. Yaptrdn cnm
Cok can acıtymş ya ondan da korkuyrm dayanamyıp gidip hemen çıkartsm dye korkuyrm
Ücretini ilk seansta mı ödüyrz
(3,870 puan) tarafından
ben 4 yil once 5 bine yaptirmistim , 1000 tl pesin . digerleri 300 aylikti . simdi cok daha fazladir tabi fiyatlar
0 oy
(5,313 puan) tarafından
Ben doktoruma sordum 8bin dedi ve dişler çok uzun süre kalırsa rahatsızlık veriyor eyer estetiğe çok önem vermiyorsan takmayalım demişti bende vaz geçtim 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
3 yıl kaldı bende acı değilde sızlama şeklinde oluyor malum dişleri çekiyor yani. Tellerim çıkınca çok uzulmustum ya ben 
tarafından
Üzülmş müydün
Şaka yapysn
Herkes cok can yakıyo fln dyo cevrmde
Sizin ne rahatszlğnz var dı
(9,247 puan) tarafından
Çarpıklık vardı ewet üzüldüm çünkü alışıyorsun onla yaşamaya eksiklik gibi hissediyorsun.
Can yakmıyor sızlama oda sıkma yaptığında doktor.
0 oy
(1,862 puan) tarafından
2sene kullandım, tabi ağrı oluyor korkutmak gibi olmasın ama her ay kontrol sonrası ağrıdan uyuyamıyordum, diş yer değiştiriyor canım ağrısız olur mu, o telleri sıkıyor doktor her ay ve acısı çok başka
0 oy
(7,780 puan) tarafından
Hayır ya ama eşim diyor gidelim yaptıralım diye. Çünkü çok ağrı var çenemde ben de istemiyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 100 göst.
27 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Rabia.4 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 170 göst.
0 oy
7 cevap 98 göst.
0 oy
4 cevap 102 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Rabiae (192 puan) tarafından soruldu

381,125 soru