0 oy
371 göst.
Aile kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kızlar eşim gorumcemgilin oraya gitti  telefonda eslemide getiriyimmi dedi görümcem hemen getir diyor ama sadece kızım gitcekmis ben gidemezmisim dün bazlama yaptılar kapıda çay içip biseyler yiyecekler eşimi cagiriyorlar bitek kaynanamgil yemek yiyo çay iciyo eşimi çağırıyorlar eslemide goturcekmiste oda yiycekmis orda bende bidahakine diycem ahtım var eslemi cagirdiklarinda esleme Hamileyken aç soğukta bıraktınız şimdi kızım sizin bı lokmanizi yiyemez diye sürekli bunu yapıyorlar eşimi çağırıyorlar bana geldimi yok eşimde diplerinden ayrilmiyo biz insan degilmiyiz şimdi gitti gorumcemgilin oraya kendimi çok eziliyomus gibi hissediyorum eve geliyo dakka başı bı bahane uyduruyo bı saat gelmiyo aşağıdan 

17 Cevaplar

0 oy
(4,759 puan) tarafından
Ay pislikler eslemin annesini de nlye çağırmıyorlar yüzsüzler eşin nasıl bir şey demiyor bu ayrımcılığa kuzum boşver sıkma canını gitme öyle insanların yanına zaten tatlım 
(3,099 puan) tarafından
Gitmiyorum canım ben onlara iyilik yapmaya çalıştıkça kötü ben oluyorum
(4,759 puan) tarafından
Aynen canım ne yapsan da yaranamazsın
-Reklam-
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Kocan da hata ne işi varmış senın olmadıgın yerde ve resmen istemıyolar seni nasıl gider onların sofrasına oturur. Kızını da yollama sakın gitsin ne halt yerde yesin eşin haddini bildir bıraz bacım 
(3,099 puan) tarafından
Dedim zaten gitmeden önce adam olsan eşimin istenmediği yerde benim ne işim var diye söylersin dedim gene gitti hiç utanmadan
(7,768 puan) tarafından
Canım herşeyde haklısın ama eşine adam olsan dersen çok kaybedersn o kilit cümle
(3,099 puan) tarafından
Artık hakediyor canım
0 oy
(10,384 puan) tarafından
Her gün daha da şok oluyorum burada. Beni dışlayan insanlar ile benim nikahlı eşim yan yana olamaz. Beni istemıyorlarsa karnını doyurmaya gidemez ya lamı cimi yok bunun. Anası danası fark etmez ailesi benim artık onun 
(3,099 puan) tarafından
Yemek yiyormu orda hiç görmedim ama bizimle ilgilenmek yerine sürekli yok aşağıya şunu diyim yok asagidan şunu aliyim diye iniyor bı saat çıkmıyor yukari
0 oy
tarafından
Eşin niye senide götürmüyor onlar hadi çağırmıyor da eşin tek gitmesin eşin böyle yaptıkça onlar da önemsemez işte canımm 
(3,099 puan) tarafından
Böyle yapmaya devam etsin soğutuyor kendinden
0 oy
tarafından
Beni çağırmayan insanlara çocuğumu da göndermem 
(3,099 puan) tarafından
Esimede dedim zaten beni istemiyorlarsa çocuğumun yuzunude gormuycekler diye
tarafından
En doğrusu demişsin
0 oy
(4,961 puan) tarafından
İstenmedigim yerde bebeğimde duramaz kendi dogurduklarini sevsinler
(3,099 puan) tarafından
Aynen canım bide şimdi kıymete bindi kızım hamileyken nerdelerdi
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Kırılırdım ama gitme de demezdim.. Çocuğumu da göndermezdim.. Beni istemeyen benden doğanı da istemesin :P

(3,099 puan) tarafından
Aynen öyle canım ki ben kızıma hamileyken bana bı faydaları dokunmamış şimdide kıymete binmesin
(1,552 puan) tarafından
Benim kaynanam da bana küs.. Telefonda beni hiç sormuyor, bebek nasıl diye soruyor eşime.. Bebek kimin karnında, kim doğuracak demiyor.. Çoğu böyle sinir kaynanaların
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Sıkıntı olmasın bence sana.

Sonucta onların oğlu bak ben de görüşmüyorm ama evlat olarak onların görüşmesine de karisamam çocuklarımida götürür sesimi etmem

Ama uyarım da da bulandm bir gün çocuklarımın yanind ABD'nin hakkımda konuşurlarsa bir daha çocuğumu göremezler diye.

Eşim hakkında da yanlarında ne konuşurlarsa konuşsunlar o da eşim ve karakter ine kalmış

Ki benim hakkımda konuşuyorlar da biliyorum ama tinlamayarak daha da kudurmalarini izliyorm
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Suç onlarda değil benim kocamı istemeyen insanın yanında benim ne işim var eşinin ailesi artık sensin ve sana saygısı yok ayıp yani 
(3,099 puan) tarafından
Esimde hiç bişey demiyor en çokta bu ağrıma gidiyo
(4,698 puan) tarafından
Algılayamıyor ki başına kalkman lazım illa
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Senin ailen eşini istemese ailenin kapısını hiç çalmıcak mısın?Çok mu büyük sorunlar yaşadınız canım
(3,099 puan) tarafından
Ben onların ailesinin yanına gitmesine sözüm yok ama bana çektirdikleri o görmüyor ben esleme hamileyken kendi sıcak evlerinde yattılar beni inşaat halinde daha bir göz odasının cami penceresi takiliydi öyle yaşattılar soğukta elim ayağım buz tutuyordu eşim bunlari görmüyor
(12,856 puan) tarafından
Allah hesabını sorar elbet sen hiç canını sıkma
Eeee kuzum burada suç tamamen eşinin ki neden öyle bı yerde yaşattı seni senin ailene gidebilirdiniz belki kayınvalden o evin durumunu bilmiyordur eşin eksik bilgi vermiştir
(3,099 puan) tarafından
Üst katlarında canım o ev şuan daha yeni yaptirabildik kendileri atmislardi beni buraya
0 oy
tarafından
Takma bile senin yerinde olsam bende gezmeye giderim sende onlara inat davran 
(3,099 puan) tarafından
Gitsem nereye gidiyim canım köy yerindeyim koyde olmasam çıkıp gidicem bizde insanız onlarla ilgilendiği gibi ilgilenmiyor bizimle kaç aydır 40 defa dedim bizi pikniğe götür diye götürmedi tamam para sıkıntımız var ama köyde heryer ağac otluk yer götürse bı çay yapsa temiz hava çeksek gene kâfi çaya bile gerek yok
tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Hata esinde, yuz verirsen deliye gelir eder kapiya diye bi deyim vardir. 
(3,099 puan) tarafından
Ne diyim canım artk soyliye soyliye dilimde tüy bitti beni takmamakta ısrar ediyor
0 oy
(780 puan) tarafından
Öyle bişeyde benim eşim asla gitmez ben olmadan sofraya bile oturmaz onlar çağırmaz gelinsinya ondan burda suç eşinde gitmeyecek eşim olmadan gelmem diyecek tavrını koyacak yoksa esin tutmazsa gelini bişeyden saymazlar 
(3,099 puan) tarafından
Eşim gurbetçi eşim yokken bişey getirmezler getirseler bile esleme göre Eslem yesin diye verirler eşim burdayken tabak tabak yemek ekmek gönderiyorlar
(3,099 puan) tarafından
Dün mesela söylemeden edemiycem bazlama yaptılar bide börek bı tane göndermişler onuda esime verdiler sonra baktılar benim suratım düştü banada göndermişler
(780 puan) tarafından
Ayy onlarla fazla muhatap olma söylediği laflar ve hareketleri hep kafana takılır sonra kendini benimgibi iş yaparken hep kendi kendine konuşursun ve içinde bi kavga halinde olursun işte ben öyleyim boş ver takma onlar yaptığından utanmıyorlar belli
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Hanımımın olmadığı yerde benim de işim olümüz deseydi ki bir kere demesi yeterliydi. Asla böyle bir şey olmazdı.

Erkek de kadın da kendi ailesiyle eşi arasındaki dengeyi koruyacak.

Neden damat-kayınvalide polemiği yok denecek kadar az. Çünkü hem eşler hem de kadınların anneleri daha duyarlılar. 
(3,099 puan) tarafından
Aynen benim kaynanamda öyle damadına geldimi bir numara davranır damadı kızına yaninda hakaret etsin ağzını açmaz ben eşime bı kere şakasına deli dedimde demedik birakmadi
(3,378 puan) tarafından
Damadı kızına hakaret etse bişey demez mi!
Erkek ne yapsa haklıdır mantığı var sanırım. Ahh şu ataerkil sistem
Ama suç eşinizde, annesinde değil
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Gönderme kızını seni istemeyen kızını da istemesin bi zahmet zıkkim yesinler onların iki lokmasına kalmadı senin kızın kocanda gitsin anasıyla babasının arasında yatsın bari geceleri 
(3,099 puan) tarafından
Bu gidişle almiycam zaten eve
0 oy
(4,179 puan) tarafından
Benm gitmediğim yere esım gitmz eger beni cagırmıyorlarsa esımde gitmez. Aynı sekilde bende oyleyım esımn ıstenmedıgı bir ortama bende gıtmm
(3,099 puan) tarafından
Maşallah canım en iyisi
(4,179 puan) tarafından
Hersey este bitiyor cnm. Gıttıgım bı yerden memnun olmayım bıdaha yalvarsalar bıle benı göturmez o eve
(3,099 puan) tarafından
Keşke benim eşimde öyle olsa etmedik bırakmadılar bı iş yaparlar aman hatırlari kırılmasın yardım et küslük olmaz git konuş diye diye ömrümü yedi
(4,179 puan) tarafından
Valla kımsenın kırılmasın diye ben kırılıyorum benı dusunen kim. Varsın onlar üzülsün kimse ıcın degmez once bnm huzurum rahatlıgım derım esımde boyle dusunur kim kuserse kussun bosver herkesi der
0 oy
tarafından
Kocan afedersin ama defolsun gitsin, sen yollama kızını
(3,099 puan) tarafından
Zaten yollamam indirmeye çalıştığında ben nereye kızım oraya diyorum
tarafından
Bencede

İlgili sorular

+1 oy
44 cevap 1,204 göst.
8 Haziran 2022 Aile kategorisinde Hacer Bayram (345 puan) tarafından soruldu
0 oy