0 oy
427 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar az önce aramış aşure malzemesi aldım annemi de aradım berbaer yapın diyor ben ilk defa yapacağım yardım etsin diye dedi biliyorum ama belki kendim tek başıma bir şeyleri başarmak istiyorum her şeyde annesine deniliyor hastaneye gidiyroz annemi ara oda gelsin Tamma. Kyanbabam vefat etmiş olabilir ** aher dakikada yanımda olmak zorunda değil ki sizce haksız mıyım kızlar kaynvalidem iyi kötülüğünü görmedim ama eşim hep her şeyde annem olsun diyor ben aşureyi ilk defa yapacaktım ona supriz yapacaktım kendim yaptım diye ama annemgile gidelim akşam orda çay içelim her şey ya nasıl söyleyeceğim bilmiyorum Tammam benim annemi ayırt etmiyor onu da svveiyor ama bilmiyroum ya 

17 Cevaplar

+1 oy
(3,052 puan) tarafından
Eşine bu durumu güzelce anlatmalısın bence. Mesele aşure de değil sanırım sürekli bir emrivaki yapılıyor. Eşine onu kirmadan anlatabilirsin. Anneni bende seviyorum benimde annem yani onunla vakit geçirmek istemediğimden değil. Sadece bana sormadan benimle ilgili konuları kimseye danışma. Bırak kiminle ne yapacağıma ben karar vereyim de. Sen böyle bana sormadan yapınca. Bana zararı olmayan melek gibi kadına(kaynanana) da  karşı soğukluk giriyor icime. Sırf sen böyle yaptığın için yoksa annenle alakası yok. Ben emrivaki sevmiyorm yapacağım varsa yapmak istemiyorum modum düşüyor de. Senin yüzünden annenle aram bozulacak böyle giderse de. Bana da sor fikrimi al bende bir bireyim. Yeri gelir sen istemezsjn ben isterim. Yeri gelir keyfim olmaz ben istemem. Bunlar hayatın doğal akışı de. 
tarafından
Ya zaten kaynvalidem saolsun aradı kızım benim işim var dedi ama yardım istersen gelirim dedi
(3,052 puan) tarafından
Bak kadın da düşünceli belli ki. Anlayışsız olan eşin belli ki. Yok yere kendi annesinden soğutacak seni haberi yok. Bunu ona anlayacağı dilden anlat bence. Annesinin de suçu yok sonuçta boş yere aranıza soğukluk girmesin.
-Reklam-
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Aynı benim eşim valla. Oda böyle maalesef kayınvalidem iyidir ama sürekli içimizde olması beni bunaltiyo haklısın bişey diyemiyorum canm bu konuda 
tarafından
Ya zararı yok kadının ama çarşıya pazara gdiyrouz annemgil de gelsin ya rahat edemiyorum
(2,165 puan) tarafından
Bence eşin yanlış yapıyor seni bunaltmasin zararı yoktur illaki ama insan biraz yalnız takılmak isteyebilir. Şahsen ben bazen kavga ediyorum beni sıkma diyorum biraz bıraksa Mesela kendi halime inan ben isteyecem kaynanama gidip gelmeyi ama işte kendisi sürekli annemde gelsin annemide alalım özel basbasa biyere çıkacağız bana sormadan annesini arıyor inan bende artık.ne yapacağımı şaşırdım
0 oy
tarafından
Aman bosver git takma kafana kaynanana soylersin anne ben ilk defa kendim yapaip sana supriz yapcaktim ben yaptim diye ama oglun bozdu suprizi dersin sorun edilcek bisi degil 
tarafından
Yok malzeme ordda oraya gidecem öğrenmeye
tarafından
Aman bisi deme kız bu seferlikte boyle olsun bakalim bidahakine supriz yaparsin :)
0 oy
tarafından
Kelin ilacı olsa başına sürer seni çok iyi anlıyorum benim eşimde öyle bir misafirim.gelecek olur ben söylemeden kaynanam arar eşim çoktan söylemiş bir markete gidicez ona bile izahat verir söyler bende çok bunaldım çok
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Yani neden eslerinize içinizden geleni söylemiyorsunuz açık açık söyle ben kendim yapicam herşeyi birlite yapmak zorunda değiliz ya ölüm yok ucunda benim eşim bir kez bana annemle kışlık melemen yapın dedi ben kendim yaparım gerek yok dedim birdaha öyle bir konu geçmedi bence içinde tutucana ne yapmak istediğini eşine söyle
0 oy
(644 puan) tarafından
Gerdegede girdimi annesi tövbe tövbe kiz ayni.esim öylrydi.eskiden ams simdi.oylr degil.sukur 
0 oy
(301 puan) tarafından
Benim eşimde böyle hastaneye bile bebeğimi tek götüremıyorum annesi de bızle gelecek sanki biz bisey bilmiyoz sinir oluyorum yok gelmesin etmesin desek biz suçlu oluyoruz Allah bize sabır versin 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Kayın validenide götür annenlere demekki kaynanan yalnız diye eşinin içi rahat etmiyor 
0 oy
tarafından
Bende cok cektim atisa atisa duzeliyor
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Allahtan benim kaynana yemek yapmıyo :))eşim hep der evlendikten sonra düzgün yemek yemeye başladım diye şanslıyım birde biz kavgata etsek ne eşim nede ben ailelere asla söylemeyiz 
0 oy
tarafından
Benim eski eşimde öyleydi herşeyi annesine söylerdi bir bakardım annesi siz böyle yapmışsın derdi şok olurdum tartisirdik iki dakika geçmez annesi gil gelirdi araya girerdi olay daha çok büyürdu afedersin hamileliğim ilk aylarında ilişkiye girmekten korkuyordum gidip annesine bana karilik yapmıyor demişti anneside seni sevmiyor falan demişti aramız iyice bozuldu 6aydur ayrıyim çocuğum olduktan sonra bosanacagiz inşallah
0 oy
(336 puan) tarafından
Bnm eşimde oyle ewe ne alcksak annesının bnden once Haberı oluyo 
0 oy
(347 puan) tarafından
eşine deki keşke annenin içinde kalaydın . 
0 oy
(863 puan) tarafından

Eşim görse sen mi yazdin diye sorar valla :D kız benim eşim aynen öyle dün tartıştık artık dayamadım patladım evle ilgili biz filan ne olsa hemen anlatıyor anne babasına herşeyde yorumları her konuda bilgileri var günde 5 kez arıyorlar herşeyden haberdar olmak istiyorlar yeter dedim artık anlatma söyleme bence sende içini eşine dok yoksa en son benim gibi bağır çağır olursun en iyisi sakin sakin güzelce anlatmak sonuçta biz bireyiz aileyiz onlar büyük diye her şeyi anlatmak ve akıl almak zorunda degiliz 

0 oy
(3,832 puan) tarafından
Kaynanalar hakkında söyleyecek söz bulamıyorum artık ben eşimi çok seviyorum ama kaynanamla görümcemi bi torbaya koyup dünyanın öteki ucuna postalamak istiyorum esine söyle de zahmet olmazsa biseyleride sadece ikiniz olarak başbaşa yapın anası da yırtık dondan çıkar gibi çıkmasın her yerden

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 464 göst.
0 oy
27 cevap 359 göst.
19 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 1,229 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 372 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu