0 oy
657 göst.
Aile kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Kızlar ben gurbetteyım ailem eşimi senede 1 kez görür oda 10 gün falan. Ama çok severler onu yabancı dıye ilk başta çok korktular bana hep kızdılar nasıl güvendin nasıl durucan bizsiz ya senı üzerlerse kıme gidicen elin memleketinde dıye. Sonra sonra tanıdılar tabı neyse kız kardeşim de yenı evlendı. Eşi başta iyi göründü sonra sapıttı kendıni. kardeşim hamile bu arada babamın yanında kardeşime hatun nasılsın hatun şöyle böyle dıyomuş babam da çok ciddi bi adamdır öyle vıcıklığı hiç sevmez. Başlamış benım eşimden bahsetmeye bı konu bulup işte damadım şöyle efendi böyle terbiyeli dıyomuş annem anlattı onun yanında da bebegın ultrason resimlerini açıp konuşuyormuş damat işte kardeşimi öpüyomuş yanında annem de sogudum ondan dedi aslında hem eşimi örnek gösterdikleri için sevındım hemde kız kardeşim için üzüldüm kulağına gıderse yada anlarsa çok üzülür çünkü oda mutsuz eşinden.Bize mi tuhaf gelıyo sızın eşleriniz bunları yapar mı kayınpederınin yada kaynanasının yanında 

21 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Dovmuyor sovmuyor seviyor karısını demek ki ilgisini eksik etmiyor canim ne güzel bundan sevinmeleri gerekirken niye böyle bisey diyorlar anlamadım benim evladım olsalar benim hoşuma gider valla ,tabi bakış açısı oda var 
-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Öpmesi evet doğru değil biz el elede tutuşmayız ama hitap şekline baban karışamaz hatunda ne varmış
(1,298 puan) tarafından
Hatun bızde bıraz özel bı kelime oluyor kız :))
tarafından
Hatun demek cok normal bence de , usg resmini opmesi de cok normal ama kardesini yanlarinda opmesi pek olmamis. :) efendilik boyle seylerle olculmez yani hatun demeyle falan ya da usg resmini opmeyle kuzu.
tarafından
Ayrica hâtun kelimesi eski zamanlarda kadinlara saygi hitabi olarak kullanilirdi :) mesela arzu hâtun.Bu kelime sana saygi duyuldugu anlamina geliyordu yani eskiden.hâtunun bir anlami da eş demek ;)
(7,768 puan) tarafından
Düşünceleriz bir ama öpmeyi karısını öpmeyi dedim ben kuzu yoksa adamın diğer davranışlarında öpme harici sorun yok
tarafından
Aynen kuzu haklisin .Artiladim zaten seni .Ben arzuya yazdim . Esini herkesin icinde Opmesi disinda digerlerinde sorun yok.
0 oy
tarafından
Canımlı aşkımlı konusurz ama öyle öpme sarılma olmaz
(1,298 puan) tarafından
Sarılma olanlar varmı acaba ya :)
(7,791 puan) tarafından
Ay biz esimle imam+resmi nikahi fln kiydik ama düğün yapmamistik esim farkli sehire gidicekti evlenince yerlescegimiz yere odada tam sarildim ugurluyodum annem girdi ya cok utanmistim bide kizmisti bana sanki baska sey yapiyodum tövbe tövbe..
Aklıma geldi birden :D
tarafından
Ahahaha
tarafından
Kız ilk evlendiğimz zaman annemgile gittik yan yana oturduk diye babam kızmıştı bemim yanımda nasıl oturyosunuz yan yana diye sonradan alıştı sonradan ayıp bişey yapmamıştık
0 oy
tarafından
Yapmaz benim eşim ama hitap eder canım hayatım diye ama biz de yanlış karşılanmaz canım ama öpme ultrosin resmi hoş değil ayıp fakat baban senin eşini overse öbür damat kinlenir bence baban da yapmasın
(1,298 puan) tarafından
İşte bıraz garip gelmiş bızımkılere yanı büyüklerin yanında azcık edep bekliyolar bu konularda :(
tarafından
Herkesin kendi hayatı canım kardeşinin eşini uyarması lazim
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Annemin yaninda aşkım CANIM filan diye konuşuruz ama babamin yaninda isimlerimizle hitap ederiz ben murat diye konuşurm oda Gülşah diye konuşur yan yana oturmayız genel olarak 
(1,298 puan) tarafından
Sızde bızım gibisiniz demekkı eşim dikkat eder babamın yanında ama anneme daha rahattır
(1,763 puan) tarafından
Aynen cnm mesela annem varken yanina otururum yüzüne saci filan düşmüş olsa gel bi saç var yüzünde alayim derim ama babam varken yüzüne sac düşmüş suranda onu al filan derim işte böle:))
0 oy
(687 puan) tarafından
Öpme konusu çok ayıp etmiş.. Bnm eşim o konuda çok saygılı ağır ailem eşimi çok seviyor iki tarafda birbirine karşı hürmetli dilerim hep öyle olur....
(1,298 puan) tarafından
Evet işte bıraz saygıya getiriyorlar meseleyi ondan canım
0 oy
(16,504 puan) tarafından
İsmimi söylemez o derece utanır oda bende 
(1,298 puan) tarafından
Aynı aynı bız :))
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Eşim babamın yanında tam bir İstanbul beyefendisi anası bile taniyamiyor:)) annelerin yanında daha rahatz ama babanın yanında daha dikkatli davraniyoruz. Hatun demesine çok takilmadim ama hitabı belki öyledir. Babamın yanında canm cicimli konuşuyoruz, babam da annemle öyle konuştuğu için bize normal geliyor
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yani kızımı seviyor diye mutlu olmaları lazimken... 

Ben aşkım der dururum eşime kim olursa olsun nikahli kocam ve bunun saygiyla alakasi yok esimden de demesini beklerim hatta demese kızarım yani hitap şekli önemli. 

Ultrason a gelince de ben hamile olduğumu aileme ultrasin fotoğrafimi gosterek acikladim kaynanamlara da öyle hatta her kontrole gittigimde resmi isterlerdi :) 

Öpme kisminda dudagina yapiamistir yanaktan opmustur yani opmese de olurmus ama öpse de ayip değil bence mutkular diye sevinmeleri lazim... 
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Bizde ayni durumu eşim kendi ailesinin yaninda yapar annesi kardesleri varken sarilir  askim cnm öpmeye calisir bende utandigim icin kizarim ona ne var bunda karim degilmisin der ama kendi ailemin yaninda gayet ciddi oturaklidir yanimda bile oturmaz babmin yanindayken .kendi ailesinin yanindaa coşuyo adami tutamiyomm
(1,298 puan) tarafından
Benım kide aynı bızım tarafta utanır kendı ailesinde gövde gösterisi yapar yemegi yedirmeye çalışıyor utanıyorum yapma dememe ragmen bu huyunu bırakmadı bızımkılerın yanında bunları yapsa çok merak ediyorum naparlar:)))
(1,667 puan) tarafından
Valla bi yandan hosuma gidiyo ama utaniyorum o oyle yaptikca kaynanam hop hop annen var burda terbiyesiz diyo .eşimde noldu seni öpmedim diye kiskaniyon miu diyo :) baya bozuluyo oda
0 oy
(568 puan) tarafından
Babam eşimin bana sevgiyle konuşmasından mutlu bile olur hatta ben bebeğin ultrason fotoğraflarını eşimle beraber görüntülü aramada gösterdim babama. Sevinçten annemi öptü dede oluyorum diye. Eşim evdeyken annemle geldiler baktım babam mutfak dolaplarına falan girişti ben temizlerim sen yorulma git eşinle içeride film izleyin annende yemeği yapar dedi.
0 oy
(7,684 puan) tarafından
büyüklerin yanında ayıp bence sarılma, öpme filan
0 oy
(187 puan) tarafından
Bizde tam tersi ailem garip görmez bunları eşimle normal oluruz onun ailesinin yanında mesafeli oluruz ailem bizi öyle görünce mutlu oluyor bana nasıl hitap ettiğiyle bana ilgi göstermesi onları tam tersi mutlu ediyor
(187 puan) tarafından
Ultrason resimlerinde babam benden daha iyi bilir kontrol zamanımı o gğn ben aramazsam babam arar kızımın resimlerini videolarını gönder diye
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Opmesı yanlıs sadece. Hatun demesınden bısey yok. Kırolar gıbı karıııı dıye seslense daha kotu. Ultrason fotografına bakması falan onu bılemedım. Kendı daha rahat bı aılede yetısmıstır. Ondan yapıyodur 
0 oy
tarafından

Hatun kelimesinde bişey yok ama öpmesi falan ayıp 

0 oy
tarafından
Bence aşkım canım demek doğru değil el ele tutuşmak öpmek bunlar cok saygısızca geliyor bana ama hatun diyebilir avrat diyebilir ismiyle tabiki seslenebilir 
(9,227 puan) tarafından
Avrat ne ya kro gbi :D onun yerine aşkım kelimesini yeğlerim. Herkesin yaşantısı da farklı tabu
0 oy
(432 puan) tarafından
Benim eşim Fatma adım fatmişim der :) arada gelir saçımdan öper yemek masası altından filan da elele tutuluruz. Benim ailem karışmaz ama daha sevinir birbirlerini seviyorlar diye balkonda olduklarında eşimin yanına otururum elini omzuma koyar filan yani eniştem de hatun filan diyor bizce de pek hoş bir kelime değil. Ailem de eniştemi hiç sevmez saçma sapan konuşur. Eşimle ailemin arası çok iyi şükürler olsun aileme takım ev aldık :) 
0 oy
tarafından
Esini sevmeleri cok guzel bisey, ama bence hatun kelimesinde ya da usg yi opmesinde hic anormal bisey yok. Aileler kizlarinin kocalari onlari dovup itip kakinca normal kasilar, sevgi gosterilerine saygisizlik derler, ne guzel sevgisini gosteriyor adam benim dusuncem hic anormal bi durum yok aksine cok guzel. He tabi esini anlatmalari benimsemeleri ayri hos o ayri :)
0 oy
(7,720 puan) tarafından
Eşim hatun filan der yani. İşten geldi mi birbirimizi öperiz. Garip karşılanmaz yani. Sonuçta eşim o benim. Ailenin bu şekilde damatları kıyaslaması çok yanlış. İkisini oğulları gibi düşünmeleri gerekiyor bence
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Yani ne güzel işte karısına sevgi sözcükleri konuşuyor sert yapmıyor dövmüyor yermiyor helal olsun 

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 1,194 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 238 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Asabii (212 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 228 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu

380,116 soru

11,379,375 cevap

34,865 kullanıcı

...