0 oy
1,088 göst.
Diğer kategorisinde (1,253 puan) tarafından
Sorum yukarida :( 

23 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Daha oncede açmıştın  boyle post hatirladim seni:((((( RABBIM sana sabırlar  versin insallahhhhhh  cennetteki yoldaşin o senin  RABBIM  sabrını  arttirsın
(1,253 puan) tarafından
Evet aklımdan 1 dk.bile çıkmıyor biri espri yapiyor gülüyorum ayip olmasin diye ama içimden gelmiyor gülmek
-Reklam-
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Allah korusun ya
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Neden böyle bir şey sordun ki 
(1,253 puan) tarafından
Çocuğum öldüğü için
tarafından
Nasıl ne zaman öldü
(302 puan) tarafından
Başın sağ olsun canim:((((((((((((
(1,253 puan) tarafından
Bugun 207 gün oldu sagolun
(4,698 puan) tarafından
Başın sağolsun canım Allaha kavuşmuş diye düşün güvende öyle düşün eski postunu okudum şimdi Allah sana sabır versin diğer evlatlarını sana bağışlasın kendi böyle harap etme
0 oy
tarafından
Tövbe allah korusun 
0 oy
(302 puan) tarafından
Niye böyle bisey soruyosun kiz:(
0 oy
tarafından
Allahım korusun inşallah. Neden böyle bi soru sordun ki
(337 puan) tarafından
Çok kötü oldum kendini anlatmana cektiklerine ağladım resmen tüylerim diken diken oldu rabbim sabrını versin kuzum. Çok kötü bir durum çok zor.allahim kimseyi evlat acısıyla sınamasın. Canı yanmamıştır emin ol melek daha o rabbim melekler onu korumuştur. Açısı olmamıştır. O seni cennetinde bekliyor kuzum sakin canına kıymaya kalkma evet çok sor baya sor bir süreç unutmak elde deil istesende unutamassin acısı azalır mi asla azalmaz evlat çünkü. Ama sen kendine zarar verirsen evladını cennet te yanlız.birakmis olursun. Allahın verdiği canı almak cehenneme kapu açmak sakin kuzum sabret güzel şeyler düşünmeye çalış başka evlatların varsa onlara sarıl kokla. Allahım sana sabir versin.
(1,253 puan) tarafından
Bunlari paylastigimda acim.tazeydi şuan hafifledi fakat geçmiyor canima.kiymayi.dusundum.ama artik daha.mantikli düşünmeye çalışıyorum 2 tane daha evladım var çünkü
(337 puan) tarafından
Allahım sana bagislasin bitanem tırnaklarına taş degmesin rabbim onlara sağlıklı uzun ömürler versin inşallah.
(1,253 puan) tarafından
Allah razı olsun canimmm cumlemizinkini bağışlasın:(
(337 puan) tarafından
AMIN KUZUM
0 oy
(3,903 puan) tarafından
Zumranuru izliyon demi bacım...

Allah korusun . Allah başa vermesin cok zor...
(3,903 puan) tarafından
Kucuk çocuğumla ilgilniyordum arkami dondum yok filan diyor. Bilemiyorum  ayrıntısını  rabbim kimseye yaşatmasın
tarafından
Çocukları gezdirdikten sonra apartmanın önüne getirdim. Diğer çocuğumla ilgilenirken döndüğümde Zümra yoktu. Şüpheli bir durum yoktu, gezdirdim getirdim. Çocuğum köpekle oynuyordu. 2 buçuk yaşında çocuk nereye gidebilir? Diğer kızımın yanına giderken arkamı döndüğümde yoktu. 2 dakika içerisinde kayboldu" diye konuştu. ifadesi böyleymiş..ben nereye gitsem 2 çocuğum da yanımda ayırmam yani.biri alıp götürmüş de olabilir o inşaata nasıl girmiş olabilir ki.kimse mi görmemiş anlayamadım
(3,903 puan) tarafından
Aynennn öyle  supheli durumlar var. Çıkar  yakında .
Ben de valla canta gibi ikisi de yanımda ne kadar zorlansam da... Allah başa  vermesin cok zor bi durum
tarafından
amin cnm
(1,253 puan) tarafından
O annesinin cigeri kopuyordur şimdi ben yaşadım vallahi cok zor hayattaki en büyük acı rabbm dusmanima yaşatmasın hergun agliyorum cigerim gitti mezarda yatiyo bense burda yemek yiyorum bogazimda kalsada ölsem diye dua ediyorum inanki bak yemin ederim cok zor
0 oy
tarafından
Allah korusun canm ne olduki canm evladina biseymi oldu
(1,253 puan) tarafından
Öldü oğlum
tarafından
Basin saolsn canm bi hastaligimi vardi rabbim sabır versin
(1,253 puan) tarafından
Yok kaza yaptim kizimla ben kurtulduk kurtulmaz olaydik
(3,730 puan) tarafından
Öyle deme isyan etme veren de Allah alan da Allah. Allah korusun diğer evladına da bişey olsa çok zor çok kötü bi durum evlat acısı hiç bişeye benzemez ama sana yazılan bi ömür var buda bi imtihan Allah'a sığın ve dua et Rabbim neylerse güzel eyler inşallah sana bir evlat daha nasip etsin kardeşim dualarım seninle ❤️
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Neden vefat etti canım Rabbim yattığı yerde dinlendirsin ya çok zor allahım sabır versin 
(1,253 puan) tarafından
Kaza yaptım kollarimda öldü
(1,586 puan) tarafından
Kıyamam ya of allahım kimseye vermesin çok zor sanada sabir versin inşallah
0 oy
tarafından
Amcamin 3 tane çocuğun 2 3 yaşlarına gelince öldüler hastaydilar Rabbim kimseye göstermesin çok zor aci senin bebeğin niye öldü başın sağolsun 
(1,253 puan) tarafından
Nasil dayanmislar bu aciya ben dayanamiyorum. Benimki sapasaglamdi taş gbi çocuktu kaza yaptim ben kucağımda öldü
tarafından
Çok zor dayandilar hele son bebeği öldügunde bende hastanede yengemle beraber refakat ediyordum bebek öldü yengemin kucağında eve gelcektik amcam bebeğinin yeşil kartını doktorun masasına öyle bir bıraktı ki asla unutamadim o ani
tarafından
Amcamın sadece bir oğlu var o kadar psikolojisi bozuldu ki Hala da toparlanamadi garibim
tarafından
Rabbim sanada sabır versin
(1,253 puan) tarafından
Allah razi olsun. Dayanabilcek bi acı degil bu ya. Bende pskolojimi sağlam tutmaya çalışıyorum destek almiyorum
0 oy
(4,584 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Başın sağolsun Allah sabır versin. Allah cennetinde kavuştursun sizi. 

Bak, bunu oku, bir siteden aldım, inşâAllah sana iyi gelir. 

Çocuk Taziyenamesi

بِاسْمِهٖ وَ اِنْ مِنْ شَىْءٍ اِلَّا يُسَبِّحُ بِحَمْدِهٖ

Aziz âhiret kardeşim Hâfız Hâlid Efendi!

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحٖيمِ

وَبَشِّرِ الصَّابِرٖينَ الَّذٖينَ اِذَٓا اَصَابَتْهُمْ مُصٖيبَةٌ قَالُٓوا اِنَّا لِلّٰهِ وَاِنَّٓا اِلَيْهِ رَاجِعُونَ

Kardeşim, çocuğun vefatı beni müteessir etti. Fakat اَلْحُكْمُ لِلّٰهِ kazaya rıza, kadere teslim İslâmiyet’in bir şiarıdır. Cenab-ı Hak sizlere sabr-ı cemil versin. Merhumu da size zahîre-i âhiret ve şefaatçi yapsın. Size ve sizin gibi müttaki mü’minlere büyük bir müjde ve hakiki bir teselli gösterecek beş noktayı beyan ederiz:

Birinci Nokta: Kur’an-ı Hakîm’de وِلْدَانٌ مُخَلَّدُونَ sırrı ve meali şudur ki: Mü’minlerin kable’l-büluğ vefat eden evlatları; cennette ebedî, sevimli, cennete lâyık bir surette daimî çocuk kalacaklarını ve cennete giden peder ve validelerinin kucaklarında ebedî medar-ı sürurları olacaklarını ve çocuk sevmek ve evlat okşamak gibi en latîf bir zevki, ebeveynine temine medar olacaklarını ve her bir lezzetli şeyin cennette bulunduğunu “Cennet, tenasül yeri olmadığından evlat muhabbeti ve okşaması olmadığı”nı diyenlerin hükümleri hakikat olmadığını hem dünyada on senelik kısa bir zamanda teellümatla karışık evlat sevmesine ve okşamasına bedel safi, elemsiz, milyonlar sene ebedî evlat sevmesini ve okşamasını kazanmak, ehl-i imanın en büyük bir medar-ı saadeti olduğunu şu âyet-i kerîme وِلْدَانٌ مُخَلَّدُونَ cümlesiyle işaret ediyor ve müjde veriyor.

İkinci Nokta: Bir zaman bir zat, bir zindanda bulunuyor. Sevimli bir çocuğu yanına gönderilmiş. O bîçare mahpus hem kendi elemini çekiyor hem veledinin istirahatini temin edemediği için onun zahmetiyle müteellim oluyordu. Sonra merhametkâr hâkim ona bir adam gönderir, der ki: “Şu çocuk çendan senin evladındır fakat benim raiyetim ve milletimdir. Onu ben alacağım, güzel bir sarayda beslettireceğim.” O adam ağlar, sızlar “Benim medar-ı tesellim olan evladımı vermeyeceğim.” der. Ona arkadaşları der ki: “Senin teessüratın manasızdır. Eğer sen çocuğa acıyorsan çocuk şu mülevves, ufunetli, sıkıntılı zindana bedel; ferahlı, saadetli bir saraya gidecek. Eğer sen nefsin için müteessir oluyorsan, menfaatini arıyorsan; çocuk burada kalsa muvakkaten şüpheli bir menfaatinle beraber, çocuğun meşakkatlerinden çok sıkıntı ve elem çekmek var. Eğer oraya gitse sana bin menfaati var. Çünkü padişahın merhametini celbe sebep olur, sana şefaatçi hükmüne geçer. Padişah, onu seninle görüştürmek arzu edecek. Elbette görüşmek için onu zindana göndermeyecek, belki seni zindandan çıkarıp o saraya celbedecek, çocukla görüştürecek. Şu şartla ki padişaha emniyetin ve itaatin varsa…”

İşte şu temsil gibi aziz kardeşim, senin gibi mü’minlerin evladı vefat ettikleri vakit şöyle düşünmeli: Şu veled masumdur, onun Hâlık’ı dahi Rahîm ve Kerîm’dir. Benim nâkıs terbiye ve şefkatime bedel, gayet kâmil olan inayet ve rahmetine aldı. Dünyanın elemli, musibetli, meşakkatli zindanından çıkarıp cennetü’l-firdevsine gönderdi. O çocuğa ne mutlu! Şu dünyada kalsaydı kim bilir ne şekle girerdi? Onun için ben ona acımıyorum, bahtiyar biliyorum. Kaldı kendi nefsime ait menfaati için kendime dahi acımıyorum, elîm müteessir olmuyorum.

Çünkü dünyada kalsaydı on senelik, muvakkat, elemle karışık bir evlat muhabbeti temin edecekti. Eğer salih olsaydı, dünya işinde muktedir olsaydı belki bana yardım edecekti. Fakat vefatıyla, ebedî cennette on milyon sene bana evlat muhabbetine medar ve saadet-i ebediyeye vesile bir şefaatçi hükmüne geçer. Elbette ve elbette meşkuk, muaccel bir menfaati kaybeden, muhakkak ve müeccel bin menfaati kazanan; elîm teessürat göstermez, meyusane feryat etmez.

Üçüncü Nokta: Vefat eden çocuk, bir Hâlık-ı Rahîm’in mahluku, memlûkü, abdi ve bütün heyetiyle onun masnûu ve ona ait olarak ebeveyninin bir arkadaşı idi ki muvakkaten ebeveyninin nezaretine verilmiş. Peder ve valideyi ona hizmetkâr etmiş. Ebeveyninin o hizmetlerine mukabil, muaccel bir ücret olarak lezzetli bir şefkat vermiş. Şimdi binden dokuz yüz doksan dokuz hisse sahibi olan o Hâlık-ı Rahîm, mukteza-yı rahmet ve hikmet olarak o çocuğu senin elinden alsa, hizmetine hâtime verse surî bir hisse ile hakiki bin hisse sahibine karşı şekvayı andıracak bir tarzda meyusane hüzün ve feryat etmek ehl-i imana yakışmaz, belki ehl-i gaflet ve dalalete yakışıyor.

Dördüncü Nokta: Eğer dünya ebedî olsaydı, insan içinde ebedî kalsaydı ve firak ebedî olsaydı elîmane teessürat ve meyusane teellümatın bir manası olurdu. Fakat madem dünya bir misafirhanedir, vefat eden çocuk nereye gitmişse siz de biz de oraya gideceğiz. Ve hem bu vefat ona mahsus değil, umumî bir caddedir. Hem madem müfarakat dahi ebedî değil; ileride hem berzahta hem cennette görüşülecektir. اَلْحُكْمُ لِلّٰهِ demeli. O verdi, o aldı. اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ عَلٰى كُلِّ حَالٍ‌ sabır ile şükretmeli.

Beşinci Nokta: Rahmet-i İlahiyenin en latîf, en güzel, en hoş, en şirin cilvelerinden olan şefkat; bir iksir-i nuranidir. Aşktan çok keskindir. Çabuk Cenab-ı Hakk’a vusule vesile olur. Nasıl aşk-ı mecazî ve aşk-ı dünyevî pek çok müşkülatla aşk-ı hakikiye inkılab eder, Cenab-ı Hakk’ı bulur. Öyle de şefkat –fakat müşkülatsız– daha kısa, daha safi bir tarzda kalbi Cenab-ı Hakk’a rabteder.

Gerek peder ve gerek valide, veledini bütün dünya gibi severler. Veledi elinden alındığı vakit, eğer bahtiyar ise hakiki ehl-i iman ise dünyadan yüzünü çevirir, Mün’im-i Hakiki’yi bulur. Der ki: “Dünya madem fânidir, değmiyor alâka-i kalbe.” Veledi nereye gitmişse oraya karşı bir alâka peyda eder, büyük manevî bir hal kazanır.

Ehl-i gaflet ve dalalet, şu beş hakikatteki saadet ve müjdeden mahrumdurlar. Onların hali ne kadar elîm olduğunu şununla kıyas ediniz ki bir ihtiyar hanım, gayet sevdiği sevimli tek bir çocuğunu sekeratta görüp –dünyada tevehhüm-ü ebediyet hükmünce gaflet veya dalalet neticesinde; mevti, adem ve firak-ı ebedî tasavvur ettiğinden– yumuşak döşeğine bedel kabrin toprağını düşünüp gaflet veya dalalet cihetiyle, Erhamü’r-Râhimîn’in cennet-i rahmetini, firdevs-i nimetini düşünmediğinden ne kadar meyusane bir hüzün ve elem çektiğini kıyas edebilirsin.

Fakat vesile-i saadet-i dâreyn olan iman ve İslâmiyet, mü’mine der ki: Şu sekeratta olan çocuğun Hâlık-ı Rahîm’i, onu bu fâni dünyadan çıkarıp cennetine götürecek. Hem sana şefaatçi hem ebedî bir evlat yapacak. Müfarakat muvakkattır, merak etme اَلْحُكْمُ لِلّٰهِ ۞ اِنَّا لِلّٰهِ وَاِنَّٓا اِلَيْهِ رَاجِعُونَ de, sabret.
(1,253 puan) tarafından
Bunu ezberledim artik teşekkürler
(4,584 puan) tarafından
:( iyi gelir belki diye paylaşmıştım Allah sabır versin...
(1,253 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Rabb'im düşman başına vermesin sana da sabr versin hasta falan miydi neden Vefat etti ..

Keşke böyle sormak yerine onu yazsaydın görenler girenler bir Fatiha okurduk
0 oy
tarafından
Hayatta ki en büyük sınav bu olsa gerek rabbim sabrını gücünü artırsın inşallah çok zor
0 oy
(552 puan) tarafından
2 3 yaşında değildi ama o acıyı bende yaşadım keşke böyle bir soru sormasaydin acını anlıyorum hatta en iyi ben anlarım ama ...
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Allah korusun dayanamam sanırım
0 oy
(1,306 puan) tarafından
Allahım korusun ama sanada rabbim dayanma gücü versin canım bende çok korkuyorum başıma gelir diye 23yaşında halamın oğlu vefat etti daha çok yeni kafayı sıyırma aşamasına geldiler çok zor çok rabbim dayanma gücü versin evlat çok zor oluyor ya 
(1,253 puan) tarafından
23 yaşında o dahada zor olmuştur heralde .. allah sabir versin destek aldilarmi peki
(1,306 puan) tarafından
Israrla destek almıyorlar cahil biraz onlar biz delimi yiz diyor birde aksama kadar uyutur onlar ilaç verir bize diyorlar milletin yanında gelene ağlıyor gidene ağlıyor halam kafayı yemek üzere
(1,253 puan) tarafından
Bende destek almiyorum ama alicam. Acımı yaşamak istedim uyuşmak istemedim benim durumum farkli. Sana şöyle soyleyim benim oğlum öldü ve aradan 5 ay gecti yan komşunun oglu tüfekle kafasina sıktı annesi bana cok üzülüyordu üzülme dedim bak aci acıyı getirir. Sonrasinda kadın akıl sağlığını yitirecekti pskolojik tedavi görmeye basladi. Şunu anladim benim pskolojim daha saglammis bu zamana kadar iyi dayanmisim
(1,306 puan) tarafından
Allah sabir versin canım çok twtjdtm üzüldüm ikinize de halamın oğlunun arkasında oturan amcasının oğlu vardı o çocukla beraber vefat ettiler bizimde diğer ölen oğlanın babası da çok yeni vefat etti kadın hem eşini hem oğlunu kaybetti o bile daha metanetli durdu bu olay karşısında rabbim sabır versin
(1,306 puan) tarafından
Ama destek almak en doğrusu canım hayat eksik de olsa devam ediyor insanın yaşayası gelmiyor sevdiği gidince bir şekilde düzelmeye çalışmak gerek halam in saçları 8ayda bembeyaz oldu
0 oy
(1,489 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Bu nasıl soru ya soru sormak için sormayın ya 
(5,272 puan) tarafından
Bilip bilmeden niye tepki veriyorsun bi sor öncd
(1,253 puan) tarafından
Bu soruyu sormamda ki amaç destek aldilarmi veya nasıl aştılar bu sureci .
(12,264 puan) tarafından
Ya valla günah ya iki bari önce üstte yazmış kadın
(1,253 puan) tarafından
Bu bayanla daha önce tartismistik herkese kötü yorumlar atıyor şimdi hatirladim allah islah etsin yinede benim yaşadığımı yaşama sen allaha havale ediyorum
(1,489 puan) tarafından
Bebeğine allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Ama bunu başta söylemelisin

Ve beni bilip bilmeden konuşmayın benim hakkımda nasıl bir durumda olduğumu bilmiyorsunuz sizin nasıl olduğunuz belli oldu

Yorumumum altına post sahibi hariç başkaları nden atlıyor size ne yorumum dan
0 oy
(2,618 puan) tarafından
Arkadaşımın yegeni oldu 2 yaşındaydı dedesi gormemis arabayla geri geri gelmiş ezmiş bebegi 
(1,253 puan) tarafından
İcim acıdi annesi ne yapti peki
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Canm rabbim sana sabır versin inşAllah başka çocugun var mi canm
(1,253 puan) tarafından
Var ama o aklimdan çıkmıyor
(5,272 puan) tarafından
Canm seni üzmek için sormuyor arbayi sen mi kullaniyordun
(1,253 puan) tarafından
Evet ben kullaniyodum ve vicdan azabindan kurtulamiyorum en sonunda canıma kiyacam.
(2,620 puan) tarafından
Cnm sakin oyle birsey dusunme bak intihar edenler sorgu sualsiz cehenneme giderler
Oglun bunu hiç istemez o simdi seni bekliyor cennrte girmen için sana şefaatçi olucak rabbim annem benimle cennete gelsin diycek bu dunyada sadece imtihan için variz aslinda olup yeniden gervek dunyaya doguyoruz ki orda sadece mutluluk var sonsuz mutluluk tek yapmamiz gereken sabretmek sen o kaadar şanslisinki bir seni bekleyen bir melegin var
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Soruyu bu şekilde sormamdaki amaç destek aldilarmi nasıl aştılar bu süreci. 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 569 göst.
11 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde ❤sevgi seli❤ (667 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 710 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 74 göst.