0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Gündüz uyuyunca gece geç yatıyor 3 yaşına 2 ayı var kızlar

17 Cevaplar

0 oy
(9,225 puan) tarafından
3 yaşında bıraktı arkadaşımn kızı ama bu sefer de çok mızmızlanıyordu akşam ustu olunca. Saatleriniz nasıl sizin
tarafından
Geç yattığı için 10 gibi kalkıyor öğlen 2 3 gibi uyuyor 2 saat falan gece 12 1 de yatıyor bazen
(9,225 puan) tarafından
Ooo :) .mesela sen duzenleyebilrsin o saatleri. Yarn sabah en geç 8buçukta uyandır oğlen de erken uyur. Gece de en geç 10gbi uyur bu sayede
tarafından
Ha uyandirsam erken kalktığı için miz kız olur mu acep ;) sabah uyuması işime geliyor da bende uyuyorum ama gece geç yatması olmasa;)
(9,225 puan) tarafından
Hahahah ya oyle ya bpyle uzgunum birini seç :D
-Reklam-
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Cocukdan cocuga degisir bu durum bunu cocuk kendi karar vermeli benimki de 3 yasinda ne kadar yatirmicam desemde illa o gunduz uykusunu uyucak eger uyumazsa huysuzlaşiyor sersem tavuk gibi geziyor ortada :D. 
(1,335 puan) tarafından
Denemekden zarar cikmaz ben sütden oyle kesmiştim emzikde de işe yarar umarim. Aktardan alican az birsey 2Tl lik yeter al sabir tasini azcik sulandir emzigin ucuna sür isteyince pis oldu de rengi zaten siyah illa emicem dersede zaten tadida kokusuda kötü daha almaz :D
tarafından
Hahahaa bakalım insallhh ya bir kaç gün canıma okuyacak yapacak bişey yok yarı alicam inslalah ise yarar yawru çok sağol Ilgın alakan için;)) bu arada senin çocuğun konusmasi nasıl normal biz gibi bişey soruyor mu herşeyi söylüyoru
(1,335 puan) tarafından
Oylede okuyolar boylede birakmasi en iyisi. :) Sen sagol canm ne yaptim ki seninkinin cinsiyeti neydi.
Konusmasi anlaşılır derdini anlatir kendini ifade eder ama bazen surekli onu görmeyen kisiler ne dedigini anlamaz bana sorar ne diyor diye. Buda cocukdan cocuga degisuyor ya benim 4 yasinda kardesim var mesela o konusamiyor daha tek tuk yani
tarafından
Olsun canım her cevabıma cevap verdin gorupte yazmayadabilirdin yani Allah razı olsun iyi geldin ;)) erkek benimde kuzum konuşuyor aslında herşeyi ama hani boyle şey değil biz gibi sen sor ben soylim gibi değil o sormuyor fazla ben sorunca söylüyor yada kendi kendine falan
(1,335 puan) tarafından
Senden de Allah razi olsun canm :) sen onnnla bolca konuş baska kardesi varmi benim bide 6 yasinda oglum var ondan alisir genelde herseyi. Birde fazla televizyon tablet gibi seylerde konusmayi geciktirebiliyor dikkat et kuzum.
0 oy
(749 puan) tarafından
Niye biraktrcanki uyusinlar
tarafından
Gece geç yatıyor çok
(749 puan) tarafından
Valla bizimki öğle uyumazsa. 6 da uyuyor  7 8 de uyanıyor  mecbur öğle bı saat olsa uyusun
0 oy
(146 puan) tarafından
Kardeşim 4 yaşında ve hâlâ uyur gündüz uykusu bence sizde bırakmayın en az 5 yaşına kadar zaten zamanla uyumak istemeyecektir
tarafından
Ya oyle mi gece geç yatıyor bende çok yoruluyorum dinlenmek istiyorum ama işte
(146 puan) tarafından
Ne diyeyim gündüz erken uyutmaya çalış ve sabah erken kalksın o zaman düzelir belki
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Uyuyabildigo kadr uyusun valla ;)) benimkiler çok uyudular 6,7yasina kadr bende yatardim onlarla o yüzden uyirlardi ama akşamda geç yatmazlar yine aynı saatte  .
tarafından
Yok ya akşam geç yatıyor kız onuda kandiraeak uyuyor yani kendisi hiç uyumak istemiyor
0 oy
tarafından
Gece gec yatiyor ve bu durum sizi zorlamaya basladiysa artik gunduz uyutmamanin vakti gelmistir canim
tarafından
Öylei diyorsun kuuzzm kimisi uyuması iyi falan diyorsa
tarafından
Yok ya gunduz uyuyacagi kadar aksam erken yatirirsin o zaten ihtiyaci olan uykuyu tamamlar kuzum bosuna stres olmayin yatirin kafa dinleyin:)
tarafından
Hahaa çok tatlisin senin var mı çocuk yaşları kaç;)
tarafından
Benim bir kizim var 3bucuk yasinda, cogu zaman uyumuyor gunduz, ama bazen dayanamayip uyudugu oluyor o zaman gece cok zor yatiriyoruz yaa:)
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Aslında uyumasi onun için daha iyi ama biraz daha erken yatırıp kaldırsan akşam daha erken uyur bu sayede çocuktan çocuğa değişir uyku bazısı hic uyumak istemez bile ama uyuyorsa bırak uyusun huzursuz olup aglamasindan iyidir 
tarafından
Kuzu kendisi hiç uyumak istemiyor ben hani zamanı gelince geç olmadan zorla kandiraeak uyitiyorum hep
0 oy
(4,290 puan) tarafından
2.5 yasinda kizim hic bir zaman gündüz uyumamazlik yapmaz hatta gündüz 2 kere bile uyurdu 2 yaşından sonra tek gündüz uyumaya başladı oglen mutlaka yatar en az 2 saat uyur
(4,290 puan) tarafından
Hukuk burosunda calisiyorum kuzum ben duruya annem bakiyor allah razı olsun ama cinnet gecirtecek avukatlar :D
tarafından
Hahaa güzel işmiş aslında kardesimde yarın bir avukatın yanında çalışmak için görüşmeye gidecek zorluklari ne ;)) sinirli stresli ortam davalar falan tabi;Ddd
(4,290 puan) tarafından
Katip mi olacak sekreter mi bu ikisinin arasında dağlar kadar fark var ama ben ***** her işin altına gircem diye suan hem sekreterlik hem katiplik yapıyorum normalde sekreterlik yapmam lazımken
tarafından
Katiplik sınavlarına da görmek istiyor canım şimdi para lazm bana diyor boşta klmiyom hem iş ogrmeiyom diyor adalet mezunu daha çok ayak işlerini yaptırırlar sanieim şuan isi bilmiyor diyo herşeyi yapar sanirm tabi ise alirlarsa;) katiplik sınavına girdin mi 10 parmak biliyor musun kuzum
(4,290 puan) tarafından
Yok kuzum ben hep sekreterlik yaptim ama esim katip icra konusunda bilgim var icra özellikle kamu da yapacaksa sınavlara falan giriyorlar ama ne esim ne ben sınava girmedik normal avukatların yanında calisiyoruz
0 oy
tarafından
şu an 7 yaşındaki kızım 3 yaşına gelince bırakmıştı 9 gibi kalkardı akşam da 9-10 arası yatardı.şimdi 2 yaşındaki kızım gündüz yyumazsa akşamüstü mımızlanıyor uykusu olduğu için.gündüz 1 kere uyur öğlende bir de gece uyur
tarafından
Gece kaçta uyur birde kendisi uyumak istiyor mu benimki zorlama uyuyor
tarafından
2 yaşındakini halen ayakta sallarım..sabah 7-8 arası kalkıyor eşime kahvaltı hazırlıyorum o sese kalkıyor..öğlen 1den sonra uyuturum 2 saate yakın uyur.eğer 1 saat falan uyursa tekrar sallarım geri uyur..uykusunu alsın yeter ki.akşam da 10 gibi uyuturum yine ayakta sallarım..daha kendi kendine uyumayı bilmiyor
tarafından
Anladım canım bizimki de hala ben ayakta salliyorum kendi kendine uyuduğunu nasır gormusumdue
tarafından
hazır değil demek ki çok nadir kendi kendine uyur o da gündüz uyutmazsam uyur
tarafından
Benimkide öyle kuzum aşırı uykusu gelmesi lazım her çocuğun yapısı farklı iste
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Normalde 5-6 yaşına kadar öğlen uykusu yapması gerekiyor fakat her çocuk farklı. Benim oğlum hiçbir zaman uykuya düşkün bir çocuk olmadı 3 yaşındayken bıraktı gündüz uykusunu
tarafından
Anladım kzuum bir düzen olustirmaya caliaicam olmadı yarın dneicem uyutmadan ona göre ayarlicam gece yatmıyor benim için sıkıntı oluyor iş güç yemek aksama kadar zaten pwrtim çıkıyor yaymak istiyoeum
(3,729 puan) tarafından
Gece erken yatması için sabah erken kalkması lazım sabah saatini biraz öne cek bakalım
tarafından
Öyle denicem bebeğim sagol
0 oy
(780 puan) tarafından
Oğlum 4.5 yaşında hala gündüz uykusu var bence 6 yaşına kadar da olmalı 
(780 puan) tarafından
Sabah 8 de uyaniyo canm saat 2 gibi süt veriyorum yatağına yatıyor kendisi uyuyor 4 en geç 5 kadar saat 10.30 en geç 11 gibi de tekrar sütünü veriyorum kendisi uyuyor gündüz uyumazsa çok nadir aksam 8 de yatar ama gündüz uykusu onun için de benim de içinde daha iyi oluyo
tarafından
Masllah yaa kemdinkendine uyumayı ne zaman öğrendi alıştı ya ben hala salliyoeum
(780 puan) tarafından
3 yasinda birakti canm yanına yatıp elini tutarak uyutmayi deneyebilirsin ilk zamanlar baya uzun suruyo ama sonra zaman git gide kisaliyo zamanla da kendi kendine uyumaya basliyo saatini biliyo
tarafından
Ay cesaretim yok hiç yaaa ben çok sabırsızm ;)) tuvalete ne zaman alıştı canım ben iki gün denedim bıraktık hiç istekli değildi ;)
(780 puan) tarafından
2.5 yaşına gelmeden 1 haftada hem gece hem gunduz tamamen bıraktık canm 1 ay sonra da gece hiç tuvalete uyanmadan uyumaya başladı
0 oy
(265 puan) tarafından
Sabah 10'da kalkan çocuğun uykusu düzenli olmaz ki, en geç 7 de kendisi kalkmıyor sa senin kaldırmam lazım. Akşam da en geç 9da uyuması lazım. Sabah erken kalkarsa gündüz uykusu da gece uykusu da düzene girer
0 oy
(12,777 puan) tarafından
31 aylik kizim bazen gec kalkiyor 10 gibi oglen uyutmuyorum daha erken kalkar ise uyuyo 
0 oy
tarafından

Benm kızm 6 yaşında. Hala babasiyla sarılıp öğlenleri uyurlar 1 saat :D

0 oy
(1,787 puan) tarafından
Kreşe başladıktan sonra bıraktı 4 yaşında yani.
0 oy
(749 puan) tarafından
 Bide 9 buçukta. Uyandir  öğlen 12 1 de uyusun bı saat iki saat snra uyanır saat 9 buçuk 10 kadar yorulp yatr
tarafından
Dün uyutmamayi denedim ağzıma etti valla Azra olsa uyaumasi lazim
0 oy
(2,593 puan) tarafından
geç kalkıp öğle uykusuna geç yatıyorsa da akşam uykusu geçe sarkıyor olabilir bir kaç gün uyutmadan deneyebilirsin çünkü gece uykusu gibi gündüz uykusu olmuyor gece daha fazla besleniyor beyin ve vucüt
tarafından
Dün uyutmadim ağzıma etti cnm uyutcam mecbur
(2,593 puan) tarafından
siz annesisiniz daha iyisini bilirsiniz tabi ki uyumayınca daha mı erken yattı yoksa aynı saatini bekledi mi
tarafından
Daha yatti ama gene kendi uyumadı arabada uyuyakaldı canım 10 gibi ama o bir iki saat öncesi aşırı mizmizdi yani
(2,593 puan) tarafından
uyku problemi gerçekten çok zor benimde oğlum 14 aylık tek uykuya düştü sabah 6-6.30 da uyanıyor 9.30-10 gibi uyuyor bidaha 8 9 saat sonra akşam uykusuna geçiyor çok uyanık kalıyor zorla uyutuyorum daha çok küçük çünkü

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 109 göst.
24 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 150 göst.
15 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 132 göst.
15 Mart 2022 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 132 göst.