0 oy
441 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar evleneli 3 yil.oldu dugunde takılan bilezik altınlar duyuro.hepsi.dugunden sonra kalın bilezik yaptım bide ama sonra hic altin kenara koyamadik alan var mi nasil birikim yapıyor sunuz yapan var mi yada:))

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşim hep bozuklukları bana verir ben de onları toplayıp altın yaparım 
(8,169 puan) tarafından
Valla helal olsun yapiyosan banada veriyor ekmek alıyoruz kumbaramiz var ajdjdjs
tarafından
Aynen kaç ayda yapiyirsunki cnm ben bir kumbarayi bile dolduramiyirum
tarafından
Valla 2 3 ayda oluyor bizde bi gram bazen çeyrek o ay yapılan alışverişe bağlı. Hiç dokunulmazsa öyle bi şaşırıyo ki insan nasıl biriktiğine
tarafından
Maşallah Allah bereket versin
tarafından
Sağol canım
-Reklam-
0 oy
(201 puan) tarafından
Ben de hiç yapamadım ama biz kredi ödüyoruz ondan 
0 oy
tarafından

Hiç yapamadık maalesef

0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ben son ayıma kadar çalıştım yeni bıraktım işi ufak bir birikim vardı zaten şükür parayı eşime verdim yoksa bende kalsa biraz müsrifim diyebilirim:) hesap açtık benim üzerime ama kart onda her ay fazlasını attı hesaba ev için ama altına gelince bozuk paraları kumbara yaptık birikince çeyrek aldık ve eşimin maaşından bana her ay altın ićin 100 tl verir birikince altın yaparım şuan ilk defa aybaşında maaş almıycam kendimi kötü hissediyorum ama sağlıkla gelsin yavrumda artık doğum parası alayım hepsini kızıma altın yapıcaz kısmetse
tarafından
Ne guzel çocuğun geleceği icin cok iyi olur canim bende oglum için istiyorum büyüdükçe masrafda artiyo ozaman hic bisey yapılmaz
0 oy
(80 puan) tarafından
Ben koyuyorum her ay 5 ceyrek canm
tarafından
Hey maşallah esin ne is yapıyor canım: ))çalışıyor musun sen canım
(80 puan) tarafından
Ikimizde memuruz canm benm ek mesaim cok oluyo yoksa sadece maasla birikim yapamam 1 cocugum var.5 ceyrek koyarakta bu pahaliliga gore cokta yeterli bir birikim degil malesef
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Altın koymadık ama bankada altın hesabı var her ay eşimin maaşından oraya 400 lira kesiliyor. Evleneli 1 yıl oldu geçen baktık 25.000 lira birikmiş :)
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Eşimin verdikleri bayram harçlıkları derken olup gitti:) çlleğil ama olsun daha ikinci senemize girmedik olur daha 
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Kendim çalışırken 5 bilezik bir tugra kolye 2 cumhuriyet bir ata lira bir çeyrekli bileklik yaptım. Sonra hepsini bozdurup eşime dükkan açtık. Şimdi evdeyim tekrar işe başlayınca araba almayı düşünüyorum.. 
0 oy
tarafından
ben yaptim cok şükür   ama çalışarak  emegimle tek maasla zor cnm ancak ufak ufak biriktirip yapılır 
0 oy
tarafından
Ben aldım canim biriktirme konusunda zayıfım ne yalan söyleyim hesabımda kaliyor para öyle birikiyor 
0 oy
(4,601 puan) tarafından

Ne altın alması bizde olan da gitti yaaa :(

0 oy
(120,765 puan) tarafından
Esimin tum gelirleri bende kartlari yani evin idaresi falan harciycam kadarini harcar gerisini ayirriyom
0 oy
(44,840 puan) tarafından
Almadı zaten bütün bilezikler bankada duruyo onuda ev alcaz oraya katicaz 
0 oy
(3,227 puan) tarafından
Evet almıştım ama hepsini verip 60 bine araba aldik simdi bida bilezik  yapcam kendim çalışmıyorum 
tarafından
Nasıl birikiyo peki ya bizde hic olmaz birikse bile harcaniyor yine hep bogaz doyurmaya calisiyosun diyorum esime.bol bol yiyoruz sadece okadar
(3,227 puan) tarafından
Istikrarli olup parayi hemen harcamadan  alip çeyrek  yap para koyunca gidiyo ama ceyrege dokunmuyon sıkışırsan  gene bozarsın
0 oy
tarafından

2 ayda 1 yarım veya tam altın yapıp kenera atıyorum   

Eşim hediye alıyor onları  kenara koyuyorum 

(4,069 puan) tarafından
Kız boşver alın arabanızı oda bi yatırım niye vermek istemiyosun aylık kalan paranızı önce altına yatırırsınız zamanla yine birikir şimdi başlasan 3 seneye araba parası birikmez
tarafından
Zaten 90 bin den asagi araba yok valla oda.luks bile sayılmaz zaten 2.eller ucmus araba tekerliği zor aliriz altınları satsam rahat alirim ben ama bidaha altınlar alinmaz ki ilerde ogluma kalsin istiyorum hastalik olur bisey olur allah korusun bilemedim 'ya
(4,069 puan) tarafından
Boşa gitmiyor ki kuzum oğluna daha bir ömür var Allah hastalık vermesin arabayı da satabilirsin valla oda büyük bi ihtiyaç belki ilk evlendiğinde alsaydınız 90 bine iyi bi araba alacaktınız ama şimdi alamıyosun mesela seneye şimdi alabileceğini de alamıycaksın öyle düşün :) bi iki tane kötü gün dostu ayrılıp kalanla alınabilir bence :)
tarafından
Haklisin yillar geçtikçe asla alinmicak bende düşüncem bunu arabasız olmuyo çocukla ya bide kışın hep birine muhtac oluyosun gotursun diye
(4,069 puan) tarafından
Evet kesinlikle bende başta çok karşıydım ama eşim araba hastası evimizi de nişandan sonra krediyle almıştık zaten düğünden gelenlerin bi kısmını ve tazminatımı ona verdim 45 bine araba aldık daha bi sene olmadı arabamızın en kötüsü 65 bin lira oldu. Altın bu kadar koymuyor üstüne eşime güvendim pişman olmadım valla 60 gr altın da sakladım nolur nolmaz diye :)
0 oy
(120 puan) tarafından
Düğün takılarmı sadece 20 gün takabildm eşimle ev aldik

İlgili sorular

0 oy
67 cevap 1,031 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Kralice55 (3,314 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 107 göst.
19 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Nehirrr (841 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 90 göst.