0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kızlar daha 5 dk önce çektirdim topladım şimdi gene dağıldı canım çıkıyor ya karnımın belimin ağrısından duramıyorum zaten bide temizlik derdi dakka başı sabahtan beri 2 defa süpürge çalıştırdım kekleri her tarafa dağıtmış kızım sağolsun yatak yorgan ne varsa indiriyo yatak odasına gidiyo ne var ne yok odalara taşıyor 33 haftalık olcam pazartesi agirligimi siz düşünün ..

25 Cevaplar

0 oy
(855 puan) tarafından
Kaç yasinda kızın 
(3,099 puan) tarafından
2 canım
-Reklam-
0 oy
(15,905 puan) tarafından
Bu saatlerde isimi yaparım sonra giyinip kaynanama giderim orda kalirim yemegimizi yer eve geliriz. Bu saate kadar ev daginik iste
(3,099 puan) tarafından
Evden çıkamıyorum ki ben ya gidecek bı yerim yok kaynanamgille aram limoni
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Dağılsın boşver çocukları bunaltma be
(3,099 puan) tarafından
Çocuğu bunaltan kim bacım bunalttigimi nerden biliyon
(1,352 puan) tarafından
Çocuğu bunaltmıyosan kendini bunaltıyon temizliyorum hemen kirleniyor diye
(295 puan) tarafından
Doğru söylüyor kendini bunaltma herkes öyle :D
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benimkiler büyüdüler şükür ama yine de dağıtıyorlar çocuklu ev temiz kalır mı hiç bende hep peşlerindeyim Vallahi şimdi de misafirim gelicek oğlanı yatırcam markete gidicem
(3,099 puan) tarafından
Benim eve bı misafir gelse evi hiç toplamiyorum zanneder
(1,601 puan) tarafından
Ya çocuk olunca öyle sıkma kendini hamilesin zaten canm bebeğin iyi olsun boşver
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Aynı valla şimdi süpürüp ikisinide aşağı kapinin önüne indircem bı iki saate olsa toplu durcak :D
(3,099 puan) tarafından
Şimdi bende indircem ama çok sıcak bende sıcaktan çok etkileniyorum tansiyonum cikiyo galiba baş ağrısı el ayak titremesi duramıyorum ikindin serinliğinde inşallah benim evde biraz toplu kalcak
(44,603 puan) tarafından
Kız zaten bende şimdi indirmem supureyim bı toz alım giydiririm ikisini saat olur 5 yani
0 oy
tarafından
3 çocuk büyüttüm hiç öyle çok çok dağılmadi evim heleki çocuğun eline asla yiyecek verip evin içinde doluşmasına izin vermedim 4.geliyo simdi bakalım nasıl olcak 
(1,601 puan) tarafından
Hey maşallah kız 4 çocuk deli cesareti var sende
tarafından
Deli ne deli
(1,601 puan) tarafından
Sen ağrılıydın demi
(3,099 puan) tarafından
Bende aynı canım sofrayı seriyorum öyle yiyor ama bazen böyle inadı tutuyor geze geze yiyor otur dedimi sofraya koparıyor velveleyi
0 oy
tarafından
3 cocukluyum evim her zaman temizdir dağınıktır ama hep temizdir bizim evimizin 10 yıllık değişmez kuralı asla ayakta dolanarak yemek yenmez hep örtü uzerinde yer çocuklarım 
tarafından
Aynn bacım küçuklukten alıştırmak lazım
(3,099 puan) tarafından
Benim kızda sofra serildimi gelir oturur sofraya ama bazen böyle inadı tutuyor 2 yaşında
tarafından
Benim 19 aylık oğlum da inatlaşmaya çalışıyor ayağa kalkıyor elindekini alıyorum diyorum otur öyle vereceğim bakıyor ben kararlıyım kuzu kuzu oturuyor
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Oturup yemeye alıştır eline birşey verince birşey ser yesin kalksın 

Dökerek yemesin mesela.

Yedikten sonra banyoyu öğret ellerini yıka .böylece kolay olur sana.

Kızım 20 ayında bunlara alıştı ondan dolayı pisletmez evi 

Döküp oynaya bilir cocuk tabiki ama toplamayida öğret kızım gel beraber yapalım hadi bunu götür yerine koy bunu yap gibi.

İnan nasıl alışırsa öyle gider 

Sağlıkla bebeğini kucağına alman dileğiyle

(3,099 puan) tarafından
Canım ben oyuncaklarını toplarken oda atar sepete mesela onları falan biliyor banyoya el yıkamaya gittiğimde gelir peşimden elini uzatir suya yüzünü falan yıkamaya çalışır ama işte şu yemek huyu sofra serilince gelir sofraya oturur ama tek kendi bişey yiycegi zaman 2 dk sonra alır eline döke saça yer her tarafa dün odalardan tek tek kuru uzum toplattirdi bana daha bugün bile ayağıma yapıştı geçen ta koltuğun arkasına dökmüş
0 oy
tarafından
Bende pazartesi 33 olacagim insallah. Oglum 2  yasinda valla hic temiz kalmıyor. 2 gun once oencere sildim dün hepsi el iziydi tekrar bez vurdum hepsine bugun yine el izi yapmış:/ 
(3,099 puan) tarafından
Benim kızda 2 yaşında ya keşke diyorum az daha buyuseydi laftan sözden anlasaydida öyle çocuk dusunseydim 2. Çocuğumda doğsun sağ salim Allah tarafından olmazsa okul çağına gelesiye kadar düşünmüyorum
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Kapını kitle kapat mendil ser yere öle yedir başında dur eline verip başında durmazsan hepsi dağıtıyor malesef ben masada yada yerde hemen mendil seriyorum öle yediriyorum alışmış artık birşey yiyecek olunca çekmeceye sofra bezine gidiyor
(3,099 puan) tarafından
Daha yeni basindaydim kiz iki dakka TV'ye dalmışım kafamı bı çevirdim koltuk yer hep kek
(1,243 puan) tarafından
Gezerek yemeyi öğretme cnm sonra ikisi bir daha zor olur
0 oy
(10,298 puan) tarafından
Tabi ki hayır ben salonu temizliyorum oradan çıkıp odaya gecince dağılıyor salon yine aman boşver ya takma kek vs di önüne örtü ser mutfakta ver mutfağı çekersin küçük süpürge ile 
(3,099 puan) tarafından
Örtüyü seriyorumda orda oturmasi 2 dakika ondan sonra kalkıyor sofraya otutturmaya çalışıyorum başlıyor ağlamaya mutfakta yesin diyorum çöp falan karıştırmaya koşuyor
(10,298 puan) tarafından
Alışır canım sen ısrarcı ol
0 oy
(13,833 puan) tarafından
Ay benim kizim sagolsun hemen yardım edip topluyor. Aldiğini hep yerine koyar. Ben süpüruyorsam o toz aliyor. Genelde toplu oluyor heryer. 
(3,099 puan) tarafından
Canım benimki daha tam bilmiyor 2 yaşında heves ediyor ama bazende böyle inadı tutuyor
0 oy
tarafından

Evi topluyorum arkama dönüp baktığım zaman , ufaklık tüm oyuncakları dagitmis, bahçeye çıkıp içeri gelene kadar koltukların ortusunu çekmiş çıkarmış bir sekilde görüyirum :D

(3,099 puan) tarafından
Oyuncakları diğer odaya kaldırıyorum oynamadiginda bu sefer ordan getiriyo sadece yere dokuyo sonra yüzüne bile bakmiyo oynamiyo bı ara perdeleri falan cikartirdi Allah'tan o huyundan vazgeçti
tarafından
Kız benimkide öyle Vallahi artık yorgunluktan gözlerim açılmıyor
0 oy
(2,663 puan) tarafından

Saniyelik dağıtılıyor :) 

image

(3,099 puan) tarafından
Kız seninki gene iyi aha gel bide benimkine bak
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ayakta yemek yedirme öyle istiyorsa verme eline yemeği, oturduğu yerde yemeyi öğrensin, çocuğa ne verirsen onu alır canım inatlaşıyor diye izin verirsen her istediğini öyle yapar 
(3,099 puan) tarafından
Yok canım sofrayı seriyorum öyle yesin diye kaşla göz arasında kalkıp heryere dagitiyor
0 oy
(715 puan) tarafından
0 dk temiz kalıyor jdkakak yani hiç temiz kalmıyor
(3,099 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım çocuk gerçekten büyük sorumluluk bak şimdide emzigini atmış biyere bulamadım öğlen uykusuna yatırdım uyumuyor emziksiz ağlıyor bunalimlardayim
(715 puan) tarafından
Ahh o emzikleri bende arıyorum jdjaj
0 oy
(295 puan) tarafından
Maalesef ki 
(3,099 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım seninde
0 oy
tarafından

Benim kızım bütün oyuncaklarını oturma odasına taşıyo kendi odasında ne varsa getiriyo yastık olsun oyuncak olsun herşeyi :D oynadıktan sonra hepsini birer birer topluyorum hele bide koltuk altlarına filan da giriyorlar çıkarana kadar canım çıkıyo :D eline bişey vereyim evin heryerine döker halıyın bi köşesini her gün illaki silerim koltuk örtülerini kirletir ama o kirlettikçe dağıttıkça ben toplayıp temizliyorum ya banada egzersiz oluyo dağıt kızım dağıt diyorum inan hiç takmıyorum bişeyi kırmasın yeterki gerisi hallolur yani kırsada canı sağolsun ama tehlikeli durum tabi 

Tek isteğim bi yere gittiğimizde orda yaramazlık yapmasın milletin evini dağıtıp kirletmesin ki zaten öyle bi huyu da yok çok şükür sadece anneannesine gidince rahat davranıyo

Zamanla derli toplu düzenli olmayı öğretcem zaten şimdi tadını çıkarsın kurban olduğum☺️

0 oy
(12,854 puan) tarafından
Bu şekilde alıştığı için böyle dağıtıyor demek ki 

Oğlum mutfak dışında hiç bir yerde  yemez evi odasını oyuncaklarını asla dağıtmaz mesela legolarla oynasın onları toplar yerine koyar sonra başka oyuncak ile oynar 
0 oy
tarafından
Çocuklu ev öyle oluyor canım napcan bende bide üç tane ")) 

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 671 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 516 göst.
30 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 757 göst.
10 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
67 cevap 1,182 göst.