0 oy
76 göst.
Diğer kategorisinde (635 puan) tarafından

Böyle hem dini açıdan olup, hemde bilgilendiren, bilinçlendiren, ne yapmamız gerektiğini öğreten kitaplar var mı? Rastgele kitaplarda okumak istemiyorum. Bilinçli anne yolunda ilerlenecek kitap önerilerinize açığım. Hem hamilelikte, hem de bebek doğduktan sonrası için :)

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hatice Kübra Tongarin kitaplarını okuyabilirsiniz. Bir de bol bol Kur'an okumanızı tavsiye ederim:)
tarafından
Bence mümkün değil, kimisi dışına bağırıyor kimisi de içine içine :))) bazen içimde havai fişekler patlıyor ama kontrol etmeye çalışıyorum:) bağırınca çocuğun iç dünyasında, beyninde neler olduğunu bilince insan daha dikkatli davranmaya çalışıyor, o yüzden okumak bana çok iyi geliyor öfke kontrolü için. Ama tabi her zaman mümkün olmuyor
tarafından
Evet kuzum .Benim de pedagojik egitimim var .Cocuk gelisimi ve psikolojisi yani.Ama orda anlatildigi gibi kolay degil hic bir sey :) dusunsene cocuga bir off demek bile travmaya sebep oluyor.Kusku ve utanc, kaygi , ozguven sorunu.tek bir kelime nelere sebep oluyor :) Elimizden geldigi kadar bilincli olacagiz ama kizdigimiz zamanlar ve kendimizi tutamadigimiz zamanlar nadir de olsa olacak maalesef :) cunku insaniz melek gibi davranmamiz mumkun degil.
(635 puan) tarafından
@Diamond Peygamber ahlaklı olsun diye Enbiya suresi okunuyor diye biliyorum ☺️
Huyu iyi olması için 40 tane meryem suresi
Yumuşak huylu olması içinde ibrahim suresini çok okumak lazımmış ❤️
Daha bir sürü yapılan şeyler var Rabbim kabul eder inşallah biz o niyetle okuyoruz ☺️
tarafından
Tam hepsini hatırlamıyorum ama bunlar kalmış benim aklımda :) hatta bakara suresini de ateşli hastalık gecirmesin diye biliyorum. Meryem süresini doğum kolay olsun diye.
(635 puan) tarafından
Belki okuyanlar olur burada söyleyeyim denk gelirler doğum kolaylığı için hergün bir Fatiha suresi Fatıma annemiz gibi doğum kolay olması için hediye edilir.
En önemliside doğuma giderken sancı çekerken hem kendin, hem de etraftakiler “ Sümmessebile yesserah” (Abese Suresi, 20) ayetini okumak doğumu kolaylaştırıyor Allahın izniyle ☺️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kur'an'ı Kerim'den başka kitap diyemem 
(635 puan) tarafından
Elhamdülillah okuyoruz eşimle hatim yapıyoruz. 70 tane enbiya suresi, 40 tane meryem suresi, 40 tane ibrahim suresi okuyorum Rabbim kabul eder inşallah ama ben bebek hakkında bilinçlenmek için okumak amaçlı sormuştum :)
0 oy
(8,041 puan) tarafından
Dini değil ama bilinçli bebek Aletha Solter'a ait canım. Harika bir şekilde bebeklerin neden ağladığını anlatıyor neden ağlaması geektiğini. Tavsiye ederim bu kadının tüm kitaplarını
(635 puan) tarafından
Teşekkür ederim:)
(8,041 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(6,200 puan) tarafından
Hatice Kübra yontar 'in tüm kitaplarını okuyun.Ayriyeten cinsellik eğitimi için de kitap alin
(635 puan) tarafından
Teşekkür ederim:)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 108 göst.
17 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysegul&20 (4,423 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 336 göst.
30 Aralık 2018 Kültür-Sanat kategorisinde hande19 (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 77 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,274 puan) tarafından soruldu

396,380 soru

11,856,784 cevap

35,951 kullanıcı