0 oy
254 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
11 aylık oglum var Allah bagıslasin ama cok zorladim halende oyle tekim başka şehirde yaşiyorum esim yogun calisiyor  kimsem yok zorlandigim aklima geliyor 5 6 yil istemiyorum tabi takdir ilahi olursa elbet bakacagiź:)

22 Cevaplar

+3 oy
(265 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ben iki çocuk arasında az yaş farkı olmasına karşıyım. Beraber büyürler vs diyorlar ama her çocuk özeldir. Zaten ilgiye muhtaç küçük bir çocuk varken ilgi ve alakayı ikiye bölmeyi doğru bulmuyorum. İki çocuğa da yetmeye çalışırken bu sefer anne ikiye bölünüyor. Tabi herkesin kendi fikri Allah doğanlara uzun ömür versin
(200 puan) tarafından
Evet haklısın ama eger yardım edeni varsa bence bu dedigin cok gecerli degil canm. Mesela şuan ben 3. Cocuguma hamileyim buyuk oglum 2 yaşına bu ay girdi kucuk oglum 8 aylık ve hamileyim 11 haftalık. Eşim 8 de gidip 4 de gelir eve annemler yakın ablaları yakın sagolsun hepsi ayrı ayrı yardım eder hic cocuklarımı eksik biraktıgımı düşünmüyorum. Yaşları birbirine yakın olması ileriki dönemler ıcın cok güzel bişey inan.
(265 puan) tarafından
Hiç kimse bir annenin gösterdiği ilgi alakayı gösteremez. Yardım edenim çok ama yine de yapamam. Herkesin kendi fikri tabi Allah bagislasin bebisleri uzun ömür versin
(200 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim tabi ki annenin ilgisini alakasını gösteremez kimse benm kasdettigim o degildi mesela ben kicük oglumu doyururken babası buyuk oglumla oyun oynuyor gazını cıkarması ıcın babasına veriyorum kücük oglumu buyuk oglumla ben ilgileniyorum hic bir zaman boşluga düşmediler hatta hem anne hem baba sevgisini yeterince aldılar her zaman. Ve ilerde birbirlerine cok destek olucaklar Allah izin verirse ben şimdi kendimi düşünmek yerine gelecekte onları düşünerek hareket ediyorum. Benm ablalarımin hepsinin arasında 1 yaş var tam 1 yaş ben cok sonra olmuşum mesela onlar birbirlerine cok farklı davranıyorlar 3 abiam var tabi ki beni de seviyorlar ama cocuklukltan beri paylaştıkları setler cok fazla o yüzden onların bagı cok güclü. Hep birbirlerine destek olurlar onu diyorum canm :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Vallahi canım pespese büyüsün diye kendimi yipratamam kizim beş altı yasina gelirse inşallah belki ozaman
tarafından
Ayni canim haklisin
(342 puan) tarafından
Ben oyle yaptim 5 yas var aralarinda ilk basta tabiki kiskanclik oluyo ama hizli atlatiyo bide cok yardimi oluyo
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Bende hala düşünmüyorum 21 aylık kızım 
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Benim ki 2.5 yaşını geçti 4 5 yaş düşünüyorum arayı çok zor bi çocuk valla büyüdükçe daha zorlanıyorum 
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Çok zor canım rabbim isteyen herkese nasip etsin benimki de üç aylık olacak düşünmüyorum çok küçük zaten daha :)
0 oy
(2,703 puan) tarafından

Benimkide  12 aylık  olmazsa bi 3 yıl  düşünmüyorum  kaza kurbani olmazsam:woot:

0 oy
(1,661 puan) tarafından
Galiba peş peşe iyi ya şahsen ben azda olsa rahatladım ... Rahata alışınca bir daha o günleri yaşamak daha zor geliyor
0 oy
tarafından
Bende istemiyordum esim istedgi icin yaptik ama cogu zmn pisman oluyorum
0 oy
tarafından
Kızım 4 aylik Allaha büyük konuşmayayım ama düşünmüyorum 
0 oy
(592 puan) tarafından
Doğum yapalı 12 gün oldu cok zorlanıyorum cocugum biraz kendini cevirene kadar 6-7 yaşına gelene kadar düşünmüyorum o yaslara geldiginde 2 . Olabilir allah nasip ederse tek cocuk taraftarı degilim ama en fazlada 2 tane olsun diyorum
0 oy
tarafından

Rabbim çocuk hasretiyle yanıp tutuşanlara versin inş❤️ Rabbime büyük konuşmayim asla ama asla ikinci çocuğu düşünmüyorum:woot: 4 ay 12 günlük 100 yıl yaşlandım tövbeler tövbesi istemiyorum artık çocuk falan :dizzy: Rabbim oğluma uzun ömürler versin yeter ❤️

0 oy
(2,722 puan) tarafından
Hiç bir zaman
0 oy
tarafından
Hiçbi zamannn.....
0 oy
tarafından
Söyle bi bir buçuk iki yaşında gelsin rahatlarsın allahin izniyle çok bir zorlukları kalmıyor o zaman kendi yer içer kendi uyur birde tuvalet eğitimi aldığı zaman temelli bagimsizlasiyorlar o zaman gem hamileliği hemde küçük bebeği özlüyor insan ")) 
0 oy
(75 puan) tarafından
Bu biraz kadının yaşına bağlı 30yasindayim bebeğim 2aylik yaşımdan dolayı seneye ikinciyi düşünüyorum.  26 yaşında falan anne olsam 4yil falan beklerdim daha genç olsaydım daha fazla beklerdim
0 oy
(274 puan) tarafından
3 aylık bebişim var bi 5 sene düşünmüyorum isteyerek inşallah kazaylada olmaz :))
0 oy
tarafından
İki yaşına basınca inşaallah oğlum )
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Beraber büyümek güzel kardeş le ama onların ihtiyaçlarıni karşılayabilecek miyiz düğünü evi o bu şu
0 oy
tarafından
7 aylik kizim var 5 veya 6 sene sonra düşünüyorm
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Çocukları çok severim, kızım da maşallah öyle sorunlu bi bebek değil ama hiçbir zaman düşünmüyorum yavrumu hakkıyla büyütsem şükür

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 192 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Morchella (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
1 Mart 2022 Aile kategorisinde ibonun karisi (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 144 göst.
1 Mart 2022 Aile kategorisinde ibonun karisi (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 461 göst.