0 oy
968 göst.
Diğer kategorisinde (2,165 puan) tarafından

Benim de ilk doğumum olacak bakalım pek emin değilim belki bişey takmazlar :sideways:

Ama insan yinede bekliyor ufak bir hediye de olsa tabi. Sizlere kim ne taktı.. 

76 Cevaplar

0 oy
(265 puan) tarafından
Ben de hamileyim ama ne takacaklarinj biliyorum. Eşimin ailesi bebeğime 22 ayar 8 gram bebek bileziği bana da zincirli çerçeveli ziynet kolye tarzında bı şey almışlar. Bide 5 bin lira hastane doğum ücretini odeyecekler. Kendi ablam 10 gram bilezik aldı, dedem de aynı şekilde 10 gram bilezik kendi annemler de bilezik alacak ama kaç gram alcaklarini bilmiyorum henüz 
(2,165 puan) tarafından
Maşallah canım ne güzel
-Reklam-
0 oy
(1,000 puan) tarafından
On yıl sonra tüp Bebek yoluyla oldu oğlum.. bişey takmayı geç görmeye gelmediler.. başka şehirdeler siz getirin biz gelemiyiruz otobüsle dediler... Oğlum bugün bir yaşına bastı daha gelecekler..:)
(2,165 puan) tarafından
Ayy niye öyle yapmışlar ayıp yaa insan gelir görür
(1,000 puan) tarafından
Valla canım 10 yıl boyunca başımı beynimi yediler çocuk çocuk diye.. tedavi olucaz para lazım dedi eşim o günden sonra zaten hiç ne sordular ne lafını ettiler neyse kendi imkanlarımızla tedavimizi olduk Rabbim de nasip etti.. doğum yaptım daha hala hiç umurlarinda deyil.. herkes kendi derdinde
(2,165 puan) tarafından
Büyük ayıp etmişler valla torun diye diye tutturmasini bilmişler ama
0 oy
(391 puan) tarafından
Hicbisey  iceri girdiğimde göğsüne 20 lira koymustu iyyyyyy
(2,165 puan) tarafından
Ayyy inanamıyorum sadaka verir gibi 20 TL nedir bee hiç birşey vermeseymis bari
(391 puan) tarafından
Degil mi hala aklıma geldikçe sinirleniyorum
(2,165 puan) tarafından
Cidden kötü bir durum yani bişey takmasaymis daha Makbule geçermis
(391 puan) tarafından
Kaynanam zaten kişilik olarak da çok değişik olduğu için bisey demiycem
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Valla kardeşim tam altın almış abim borç ödüyor ama yinede çeyrek almış annemde öyle yatak takımını kardeşim hediye aldı kıyafetlerini 6 aya kadar hiçbirşey almıycam yengem aldı abimin eşi kaynanam ve kaynım ikisi yaşıyor ve utanmasalar daha takılanları isterler çünkü herşeyi bizden bekliyolar düğünde takılarımın peşinde baya gezmiştide ben yemgemi uyarıp asla kimseye verme sana emanet demiştim:))ailem var şükür onlar yeter bana tabi birde ailem gibi olan patronlarım 
(2,165 puan) tarafından
Yuh ya düğünde takılan takılara bile göz koymuşlar nasıl insanlar böyle ya benim düğünde de eltim laf etmişti merak etme çalacak değilim altınlarıni demişti bana üstelik beni tanımıyordu.bile daha düğün günüm salonda diyilecek laf miydi bu yani şimdi.bende şahsen onlardan hicbirsey beklemiyorum sadece kayınvalidemden ve kayın babam dan bekliyorum ama sanmıyorum da bişey takmazlar göreceğiz
(1,021 puan) tarafından
Kaynanam biraz öyle kayınpeder allah rahmet eylesin iyiydi ama onunda ömrünü yedi bende biraz yardımsever bi yanım var tek maaşlar diye destek oldum baya ama doymuyo malesef ne verirsen fazlası
(2,165 puan) tarafından
Bence en iyisi uzak durmak
0 oy
tarafından
Benim soylememle çeyrek 
(2,165 puan) tarafından
Yine onada şükür :)
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Şöyle beklenti içinde olanları da anlamıyorum siz çocuk yaptınız diye millet niye bişey taksın ki tuhaf. Çocuğu onlara mi yapiyosunuz
(2,165 puan) tarafından
Canm sen konuyu çok yanlış anlamışsın o yüzden bişey diyemiyorum düşüncelerimiz çok farklı çünkü
0 oy
(62 puan) tarafından
Hiç bisey takması bebeğime de takmadi bnde istemedim onun yerine kraft marka pusetli bebek arabası ve pier cardin bebek odası yaptılar takidan daha değerli bunlar bnm icin 
(2,165 puan) tarafından
Tabiki canm yani illa takı taksinlar demiyorm bende ufak bir hediye ya bir çiçek bile şahsen beni mutlu eder ellerinde varsa daha güzel birşey beklerim tabiki ama yoksa da bir çiçek almaları yeterli olur aslında
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Kayinpederim beşik digerleri ceyrek 
(2,165 puan) tarafından
Bizde yatağı benim ailem aldı bakalım eşimin ailesi bişey almadı henüz belki alırlar
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Hic bisey valla bisey de beklemiyorum bu dogumumda da kizi daha kiymetli kaynanamn herdey onlara yapilir yapilsinda benden yuvamdan cocuklarmdan esimden uzak dursunlar yeter
(1,986 puan) tarafından
Valla ne kavgalar ettik her sefernde bayilma numaralari falan en son kavgamizda da ben sancidan hastanelik oldum ona bile numara yapior karin diye esime mesaj atiorlardi
(2,165 puan) tarafından
Ayyy inanamıyorum yaa gelinlerimisin düşman misin sanki insan biraz anlayışlı olur ya niye numara yapasin ki yani demek kendileri öyleler yalandan hasta oluyorlar
(1,986 puan) tarafından
Aynen oyle bacim ölurse bebek bizden degiller falan gorsen hastaneden ciktim eve geldim arayip sormadi hic bekledigimden degl nankorluklerne kiziorm
(2,165 puan) tarafından
En iyisi uzak durmak cnm
(1,986 puan) tarafından
Aynen cnm simdi evime gelemiyorlar gidemiyorlar cok guzel sekilde mutluyum
0 oy
(13,941 puan) tarafından
Eşim tarafindan hep ceyrek taktilar. 
(2,165 puan) tarafından
Ne güzel canm
0 oy
(802 puan) tarafından
Eşimin ne takacagini önemsiyorum.Ailesi ile ilgili bı beklentim yok 
(2,165 puan) tarafından
Ben eşimin bana ne takacagini biliyorum ama evlendiğim zaman da ailesi bana bişey takmadılar şimdi taksinlar diye beklenti içine girdim açıkçası :)
(802 puan) tarafından
Yani bilemedim, çocugun büyümesine karisacaklarsa hiç bişi takmasinlar bana göre çok çok daha iyi.
(2,165 puan) tarafından
Ya tabiki senin çocuğun sonuçta niye karışsınlar ki canm hediye takacaklar diye umarım başa kalkmazlar sonradan
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Kızıma reşat altını bana da 24 ayar yusssuk:)
(2,165 puan) tarafından
Ooo iyiymiş canim
(1,238 puan) tarafından
Tüp bebek olunca ayrıca değerli:)
(2,165 puan) tarafından
Ne güzel Allah nasip etmiş
(1,238 puan) tarafından
Rabbim olmayan herkese versin inşallah
(2,165 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(755 puan) tarafından
Bana takıyı geçtim çocuğuma bile bişey almadılar
(2,165 puan) tarafından
Yani bende şuan o durumdayim bana alamazlar da bari torununa bişey alsin
(755 puan) tarafından
Benim ailem A dan Z ye herseyini aldılar sagolsunlar kaynanamsa hastane çantasını hazırlamama bile karşı çıktı doğmadan alinmazmis ben hastaneden doğururken siz gidip direk aldığınız şeyleri mi giydireceksiniz bu devir o devir mi yıkanmadan giydirilir mi diye tersledim. Annemse doğumdan sonra çeyrek bileklik yaptırdı
(2,165 puan) tarafından
Yine ne varsa kendi öz anamizda var
0 oy
tarafından
Bı yarım getirdi ama tabi kocam almış vermisti annesine kendi serefi yapıp taktı bide 25₺ pijama takımı almıştı fiyatını kaynanam soyeldi yani
(2,165 puan) tarafından
Onuda eşin mi aldı yani
tarafından
Evet cnm
0 oy
(16,131 puan) tarafından
Sadece görümcem çeyrek takti. Diğerleri hicbisey
(2,165 puan) tarafından
Yine iyi takmış görümcen
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Kızıma küpe taktı ama nasıl? Kızım 2 yasına gelince taktı.. Neymiş biz satar yermişiz...onuda lafını soka soka taktı.. Götürdüm onu verdim üzerine gram altın verdim farklı bir küpe aldım. Sonradan gittim bir de top küpe aldıö. İki küpesi var.. İki delik var kulagında. 
(2,165 puan) tarafından
Yani taktiktan sonra sen satmış misin başka bişey mi yaparsın ona ne ki artık senin olmuş oluyor neden onun lafını etmiş
(3,551 puan) tarafından
İşte öyle zaten ilk kıza taktı onuda ben hiç istemedim bile. Böyle lafını ede ede taktı... Bende sinirle gidip onun beğendiğini değiştirdim ama benim iki taraf da öyle. Annem de diğer torunlarının bazılarına taktı bana takmadı hiç. Bzişm orda beşik adettir beşik bile yapmadı. Kendi akrabalarımdan sadece büyük halam bebek görmeye geldi.. Baska kimse gelmedi.
0 oy
(747 puan) tarafından

Misafir gibi bir takım elbise toronuna aldı sadece o altın falan hiç bir şey takmadı misafir gibi geldi gitti:ermm:

(2,165 puan) tarafından
Yine onuda düşünüp almış :) benim ki henüz bişey almadı hele bakalım nolcak
(747 puan) tarafından
Ama çok zor ailemden uzaktaym annem 15 gün tek kalabildi yanımda kayınvalidem misafir gibi geldi gitti çok zor yalnızlık
(2,165 puan) tarafından
Allah kolaylık versin inşallah canm bende heyecanla bekliyorum bebeğimi gelmek istemiyor sanırım çok naz yapıyor :)
(747 puan) tarafından
Sağlıkla gelsin inşallah canım benim :)
(2,165 puan) tarafından
Amin ❣️
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Esimin ailesi üçün birini taktı hemde 2 ailenin de ilk torunu, bırak beni kızıma bi cöp almadılar hamileyken kayınbabam kız getir diyip duruyordu hicbirsey almadı kızıma

Kendi ailem de bana bi ceyrek kızıma da künye taktılar
(2,165 puan) tarafından
En azından kendi ailem takmış canm ya ellerinde varsa insan bekliyor, yoksa zaten beklemezsin ama insan bir hastaneye odana çiçek yollar o bile senin gönlünu hoş ederdi diye düşünüyorum
(3,527 puan) tarafından
Durumları gayet iyi kuzum zaten olmasa hic lafını bile etmem benim ailemin bi emekli maası var 1800 tl kayınbabamın aylık 7-8 milyar geliri var
(2,165 puan) tarafından
Maşallah yani 9 aylık bir süreçte birikim yapıp gelinine bir takı takabilirdi benim de kayınbabanin durumu iyi ama düğünde bile takmadı eşim herşeyi tek başına yaptı
(3,527 puan) tarafından
Yani aman bosver ya yapmasınlar laf da soylemesinler
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Valla benim düğünde bile çeyrek takmadılar. Ben bişey beklemiyorum. Utansalar takarlar bence 
(2,165 puan) tarafından
Kız aynı bnimde öyle valla düğünde bişey takmadılar o yüzden belki de şuan bekleyiş içine girdim
0 oy
(193 puan) tarafından
Hic birsey takmadilar
(2,165 puan) tarafından
Yazık etmisler bari torununa bişey alsalarmiş
(193 puan) tarafından
Ona da almadılar ki aman kimsenin biseyini istemiyorum annem aldi sagolsun

İlgili sorular

0 oy
64 cevap 877 göst.
0 oy
53 cevap 1,096 göst.