0 oy
1,090 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Benim takı falan çok olmadı köyde oldu düğünüme gelen takı ve paraları da eşimin ailesi aldı sizlerin ne kadar geldi maksat sohbet  muhabbet olsun :D

53 Cevaplar

+1 oy
(119,343 puan) tarafından
Sadece bilezikler ve taki setimiz bizde kaldi diger paralari ve altinlari zombi giller aldi ama para olarak 25 bin euro nakit vardi altinda coktu
tarafından
Sen hayalet  ol kap hepsini geri:)
tarafından
Maşallah iyi gelmiş yinede
(48,695 puan) tarafından
sevda nasil.kaptirdin kiz paralari☺️
(119,343 puan) tarafından
kapti pislik valla
-Reklam-
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Borçlara gitti %) 
tarafından
Olsun yinede değerlenmiş
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Dugunum olmadı ki.....
tarafından
Neden olmadı cnm
0 oy
tarafından
BiDe kaldı da bişey toplanmadi pek eşimin tarafı pek gelemedi az oldu onalrda borca gitti
tarafından
Olsun az bişey de borçlara gitmiş
0 oy
(2,075 puan) tarafından

6 yıl oldu evleneli hatta boşanma aşamasındayız ama hals bu dünya altın borcu var valla. Takmasalar daha iyiyms :D

tarafından
Inşallah  barsrsnz
tarafından
Bitmez borçlar hakkınızda hayırlısı olsun
0 oy
(16,001 puan) tarafından
Bana 9 çeyrek eşime 4 çeyrek  para da toplam 6000 takıldı. Para bizde kaldı borçlara verdik. Çeyreklerdi tüm yaptık. Kendi evimizi inşaa ederken bozdurduk 
tarafından
Güle güle oturun cnm
0 oy
tarafından
Takım vardı baya şükür paraları da hepsini mehir istedim aldım 
tarafından
Güle güle kullanın
tarafından
Hepsi gitti paralar borca takılar yatırıma :) :)
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eşimin tarafı komple ve benim tarafın bilezikler bende kaldı. Çeyrekler paraları annem aldı sonra bana takı yaptı Trabzon bileziği. Çeyrekler eşim işsiz kaldı o ara o zaman gitti bileziklerle de araba aldık. 
tarafından
Cnm ailene neden kaldı
(13,202 puan) tarafından
Bizde alırlar canım aynı memleketten olsaydık eşimin tarafı da alırdı.
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Hepsi bende kaldı halada durur küçük altınlara kadar:)))
tarafından
Güle güle kullanın
(1,908 puan) tarafından
Saol canm
0 oy
(12,856 puan) tarafından
15 tane bilezik 133 çeyrek altın 4 tane gram 1 tane büyük altın takı seti bir de para ama şuan onu hatırlamıyorum takıların hepsi bende kaldı 
tarafından
Abla nereli  karşı taraf :)
tarafından
Bence aşirettir katşı taraf
(12,856 puan) tarafından
Yoo ikimiz de eskişehirliyiz aşiretlik yok kızlar :) biz ailelerimiz herkese altın götürmüş bize de altın geldi :)
0 oy
(189 puan) tarafından
Eşimin  babası aldı ama bize iş yeri açtı
tarafından
Hayırlı olsun cnm
(189 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından

At Recep at postu bakalım kim ne kdr atacak :angel:

tarafından
Yağız Efem seni beğeniyorum sfsfsff
tarafından
Bizde Recep çok atardı :)

Helena bnde seni beğeniyorum artık sjjsjsjsjjs
(3,276 puan) tarafından
Ya bize 1 trilyona yakın para takıldı ama biz fakirliği seçtik mizo aplaa  skslsk
tarafından
At cansu at anasını stym sende at yalanınzi yiyim sonuçta yalan olsa akrabanız yada kayın kayınpeder çıkıp demiyck ki vallahi yalan : )
(3,276 puan) tarafından
Ahaha atmak parayla mı atarım tabi :D ajakama ben atarım sende tut :D
0 oy
(3,052 puan) tarafından
200 e yakın çeyrek olmuştu. 10 bin kusur da nakit vardı. Bana takılanları benim ailem eşime takılanları eşim tarafı aldı. Ben istemedim çünkü takıyı kim alırsa o öder. Onlar aldı onlar ödüyor kafam rahat. Zaten düğün borcu da yoktu. Bizde genelde aileler alır zaten
(3,052 puan) tarafından
Bu dediklerim takı merasimin de olanlar. Bana ve eşime takılan ziynetler bilezik set zincir vs onlar bize kaldı
tarafından
Neden ailen ve eşinin ailesi aldı cnm
(3,052 puan) tarafından
Bizde öyle olur genelde canım. Takıları aileler alıp aileler öder. Düğün borcu varsa da ailelerin borcu olur. Sadece Ziynet eşyaları yeni çifte kalır  Evimizi dört dörtlük döşediler. Herseyiyle eksiksiz düğünümüzü yaptılar. Allah var istemediğim halde herşeyimi ben söylemeden yaptılar. İçimde hiç ukte kalmamıştır. Hiç gözüm kalmadı ben zaten baştan söyledim ceyrekler paralar size kalır biz istemiyoruz diye.
0 oy
(604 puan) tarafından
Düğün olmadı kimsede bişey yapmadı tskmadi
tarafından
Neden olmadı cnm
(604 puan) tarafından
Kaçtım yapmadılar
tarafından
Sağlık olsun cnm mutlu olun yeter
0 oy
(1,374 puan) tarafından

Takılan herşey kuruşuna kadar eşimle bana kaldı hatta kaynanam eşime düğünde tam altın takickti o an bulamadı takmadı bı kaç gün sonra bulmuş onu bile verdi bize siz ev kurdunuz ihtiyacınız vardır alın dedi araba aldık bizde bana kalan iki bilezik iki kolye 3 künye felan oldu:)

tarafından
Güle güle kullanın
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bize kaldı niye onlara vericekmişim ki tek kuruşuna kadar eşimin hakkıydı hepsi o yüzden bizde kaldı kimseye bise vermedik 
tarafından
Hahaha kız iyi. Yapmışsın
(9,626 puan) tarafından
Çünkü aklına gelebilecek herşeyi koltuktan televizyon beyaz eşyadan tutta bi kutu iğneye varana kadar eşimle ben yaptık bide benim ailem yaptı ben kınada takılanları aileme verdim eşimde ses etmedi çünkü aileminde elinde avucunda çok olmamasına rağmen ev dizmeye yardım ettiler o yüzden verdim ben kinadakileri ama düğündekiler için kimse kusura bakmasın eşim kendi çırpındı kimse kılını kipirdatmadi maddiyatı bırak manevi olarak bile yoklardi bide onlara mı vericem
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Aynen benim de ev düğünü köyde oldu bir tl be sordum ne onlar verdi cocuk gelindim şimdi ki aklım olsaydı oooo
tarafından
Aynn Vala cnm 19 yaşında gelin oldum çocuktum yani
0 oy
(10,383 puan) tarafından
Biz aldık kendimiz hallettik zaten takı işini benim tarafı da eşimin tarafı da düğün sonrası da hepsini satıp araba aldık 
tarafından
Hayırlı olsun cnmm
(10,383 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Benim düğünüm olmadı baba evinden kaynanama indim durumları müsait değil diye anneme gelenler misafirler anneme kaynanama gelenler kaynanama vermişler benimde kuru bilezikler onlarda borca harca gitti 
tarafından
Sağlık olsun cnm
0 oy
(1,939 puan) tarafından
25 bin para ,40 tane çeyrek takılmıştı altın kesesini düğün boyunca elimden hiç bırakmadım çünkü eşim kredi çekip her şeyi kendisi yapmıştı eşimle öyle anlaşmıştık. Sürekli eşimin tarafı gelip keseyi ver tutayım ben demişlerdi ama vermemiştim :))
tarafından
İyi. Yapmışsın valla

İlgili sorular

0 oy
76 cevap 961 göst.
23 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 577 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 456 göst.
11 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Mina (2,620 puan) tarafından soruldu