0 oy
961 göst.
Diğer kategorisinde (2,165 puan) tarafından

Benim de ilk doğumum olacak bakalım pek emin değilim belki bişey takmazlar :sideways:

Ama insan yinede bekliyor ufak bir hediye de olsa tabi. Sizlere kim ne taktı.. 

76 Cevaplar

+1 oy
(446 puan) tarafından
Hic bişey :D
(2,165 puan) tarafından
Gerçekten mi :) ama insan ucuz da olsa bir hediye bekliyor
(446 puan) tarafından
Taki sadece gorumcem ceyrek kaynimda odasini aldi bebisin oyle
(2,165 puan) tarafından
Ya en azından görümcen takmış :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Benim annem bebeğime park yatak ve içine serilen pamuk yataktan  aldıbir de bebek arabası ve battaniye, dogunca da çeyrek altın takacak 

ama kaynanamlar şimdilik hiç bir şey almadılar en en fazla bir çeyrek takarlar onda da gözüm yok zaten kendileri bilir ister taksınlar ister takmasınlar sonuçta herkes kendine yakışanı yapar bu hayatta...
(2,165 puan) tarafından
Katılıyorum kessinlikle bizimde şuanlik aynı canm dediğin gibi yatak alındı ailem aldı takı takarlar mi bilmiyorum bakacaz
0 oy
(229 puan) tarafından
Valla ben şimdiden kulaklarına çıtlattım ilk torun olacağı için isimli künye yapmalarını istedim :)) 
(2,165 puan) tarafından
Mantıklı valla bende isimli yaptırmayı düşünüyorum ama bakalım büyük ihtimalle ben kendim yaptırcam :)
(229 puan) tarafından
Valla canım ailenin ilk bebeği olduğu için ben istedim :)) bakalım tani ne umuyorum ne bulacağım :D
(2,165 puan) tarafından
İnşallah dediğin gibi olur canm
(229 puan) tarafından
İnşallah canım :)
0 oy
(5,932 puan) tarafından

Koca Bi HİÇ :'(

(2,165 puan) tarafından
Ama çok kırıcı bir durum değil mi yani bir doğum 9 ay sürüyor bu esnada insan 9 aylık bir süreçte illaki bir birikim yapar bir hediye alır yani
0 oy
(119,346 puan) tarafından
hic oyle bi beklemtim olmadi aylar sonr esimin babasi bisiler getirdi ama hic dokuadim verdiklerine
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm ya insan beklenti içine girmiyor da sadece gönlümuz hoş olsun maksat bide ilk torun yani ufak da olsa bir hediye mutlu eder
0 oy
(616 puan) tarafından
Hiç bişey. Annem altın taktı aldığı eşyalar hariç. O altını da kaynanam istedi benim hakkım diye :). Çok kavga çıktı ama vermedim
(616 puan) tarafından
Çocuğumu derken benim oğlumdan bahsediyor. Kendi oğlundam değil :) ailemin verdiği altını vermedim. Diğerlerini aldı
(375 puan) tarafından
Onun rızkını da siz yiyeceksiniz tabiki. Kendi niye yiyor yahu.  Gerçekten anneninki dışında diğer çocuğuna gelen diğer hediyeleri verdin mi kaynana
(616 puan) tarafından
Şöyle anlatayım. Dayım halam geldi. Para verdiler. Kaynanamda gördü. Eşim her gün iki kuruş için muhattap etme beni dedi. Eşimin arkadaşları çalıştığı yer çeyrek gram geldi. Eşime her gün lafını ediyordu. Diğer gelinlerin doğumda verilen 300 lira falan varya onu bile almş. Ben başnda bekledim benim hakkım diye. 1 aydan fazla sürdü artık dayanamadım verdim eline. Sonra eşim yurda gitti ben ailemin yanına gidecektim oda yazlığa. Kaybolur götür baban gile dedi. Bende götürdüm. Daha da istemedi bende vermedim. Ama her an ister diye kuruşuna dokunamıyorım
tarafından
Allah kimseyi bu kadar sevimsiz yapmasın. Ne itici bir varlık. Ne aptalca düşüncelere sahip. Biz bile bu kadar sinir olduysak sana Rabbim sabır versin.
(616 puan) tarafından
Amin canım. Oda imtihan deyip sabır ediyorum. Bakalım sonumuz nereye varacak
0 oy
tarafından
Kuzu benim bebise cumhuriyet altini takacaklar .Ben oyle her kiyafeti giydirmek istemiyorum , gelen hediyelerden guzel olmayanlari baskasina ayiriyorum .Bunu bildikleri icin kiyafet yerine yerine para vereyim dedi . bir de zaten cumhuriyet altini takacaklar.
(2,165 puan) tarafından
Ne güzel canm :) bakalım bize ne takılacak
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Kızıma künye aldılar ceyrekle aynı para diye ;)
(2,165 puan) tarafından
Himm anladım canm künye daha tatlı oluyor kessinlikle en azından düşünüp almışlar
(13,027 puan) tarafından
Bide annem aldı iki tane olmuştu ikisini de ihtiyaç var diye sattık da bidaha aldı annem =)
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Hiç birşey  koca bi hiç 
(2,165 puan) tarafından
İnsanın zoruna gidiyor ama yani bir beklentimiz olmaz ama doğum yapıyosun o kadar ölümden dönüyorsun ufak da olsa insanin gönlünü hoş tutmak gerek düşüncesizliktir bu yaa
(914 puan) tarafından
Dogumdan sonra gercek yuzleri cikti buna şukrediyorum dogumdan once bizde kalirsn bakariz ederiz dogumdan sonra birak bakmayi arabayla hastaneye gidiyoruz o bile gozlerine batmis
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Kayınvaldem bana kelepçe taktı eşimin amcaları halkaları çeyrek taktılar
(2,165 puan) tarafından
Maşallah canım :)
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Kayın baba çeyrek tatktı diğerleriyle görüşmüyoreee
(2,165 puan) tarafından
Yine iyi takmış oda bişey düşünmesi güzel :)
0 oy
(892 puan) tarafından
Tam mi cumhuriyet mi ne onlardan birini taktı.kaynanamda beşik aldı.annem yarım takti bebeğe biseyler dizmisti onları getirdi
(2,165 puan) tarafından
Benim kendi ailem bebeğin yastık yorganı ve yatağını aldılar cnm, ama eşimin ailesi şuanlik hiçbir şey almadılar acaba diyorum doğumdan sonra hediye alırlar mı hiç bilmiyorum
(914 puan) tarafından
Hic bisey bekleme selam bile vermezler dogumdan sonra
(892 puan) tarafından
Aile yaapilarina bağlı.degerlerini  örf adetleri benimsiyorlarsa yaparlar diye umuyorum inşallah da yaparlar.
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Oğlum da çeyrek taktı kızıma da küpe taktı kayınvalidem
(2,165 puan) tarafından
İyi yapmış canm en azından düşünmüş
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Kızıma künye taktılar
(2,165 puan) tarafından
Ay bende künye almak istiyorum ama bakalım nasıl olacak bana künye alın da diyemem bende de öyle bir huy var bişey isteyemem onların demesi lazım :)
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Poki taktıklr kocaman kurut kurut boynuna dola dediler :D

(2,165 puan) tarafından
One kizz :D
(750 puan) tarafından
Pok demek istemiş :D
(2,165 puan) tarafından
Ayyy inanamıyorum :D
(7,768 puan) tarafından
:D koca bi b0k
0 oy
(10,529 puan) tarafından
Bana takmadılar da kayın babam dolar olandan verdi 
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bi sey takmadilar bilezik yapacaklardi eşimle ortak. 

Sobra pandemi fena vurdu bizi kaynanam cocugun esyalarina yardimci oldu alirken orda kaldik 3 ay yeme icme vs esim istem cikarildi... 

Hatta bilezigim vardi dogum icin onu biz bozdurduk yani zaten beklemiyodum bi şey ettigi yardimlar yeter... 
(2,165 puan) tarafından
Bebek için biseyler aldilarsa iyi canm en azından ufakta olsa yapmaya çalışmışlar, bizde henüz bebeğim için bişey almadılar
(7,791 puan) tarafından
Yok aldi hala alir Allah görüyor ya niye yalan diyim
Küpe almak istiyofu altin oarasida yetmiyo dedim boşver büyüyünce al diye
0 oy
(157 puan) tarafından
Tüp bebek tedavisi için rahmetli dedesi 4000tl vermişti onu hediye olarak saydım zaten babannesi 100 TL vermişti bi eksiğini alın diye sağolsunlar . 
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm yani en azından düşünmüşler yinede
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Benm ailem a dan z ye aldılar herşeylerini bana 2 çeyrek kardeşimde 500 lira taktı ama kaynanam koca Bi hiç yetmez gibi velayet istediler 
(2,165 puan) tarafından
Ayy ne biçim insanlar ya utanmaz kaynana
(418 puan) tarafından
Ne velayeti istediki anlamadım
(1,326 puan) tarafından
Kendisinin hiç kız çocugu olmamış da ben ona vereckmişim beni abla onu anne bilecekmş ben tekrar cocuk yapacakmşm felan oldu baya bu yuzden ben 3 ay babamn evınde kaldım olay büyüdü vermemek için direndim ve dogum yaptıktan sonra 2 gün boyunca o cocugu bana vermedi :(
(2,165 puan) tarafından
Gerçekten böyle bişey oldu mu ya bazen nasıl dünyada yaşıyoruz diyorm
(1,326 puan) tarafından
Postlarımda var canım ah neler çektim şükürler olsun rabbim kurtardı çok mutluyum şimdi gerçekten dünya o kadar kötü ki insanlar da vicdan kalmadı
0 oy
(687 puan) tarafından
Bn de de elti görümden takar ama kaynanam kesin takmaz çok eminim.
(2,165 puan) tarafından
Yani insan küçük de olsa bir hediye bekliyor ya o kadar doğum yapıyorsun bir çiçek bile insanı Mutlu eder diye düşünüyorum ben canim
(687 puan) tarafından
Kesinlikle öyle

İlgili sorular

0 oy
64 cevap 839 göst.
0 oy
53 cevap 1,092 göst.
0 oy
55 cevap 731 göst.
20 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 174 göst.