0 oy
133 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (187 puan) tarafından
Kuru dolma yapacağım ilk defa dikkat etmem gereken püf noktası var mı sizler nasıl yapıyorsunuz anlatır mısınız

5 Cevaplar

0 oy
(5,367 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bende hiç yapmadım bakım tariflere:) 
(187 puan) tarafından
Bende NefisYemekTariflerinden buldum tarifi güzel olursa atarım sanada :)
(5,367 puan) tarafından
Olur cano:)
-Reklam-
0 oy
(9,025 puan) tarafından
Püf noktası denir mi bilmem de çok doldurma içlerini.. bende çok yaparım.. bol ekşili. İçini kavurmadan çiğden yaparım çok beğenilir
(187 puan) tarafından
İnşallah benimde beğenilir bizim buralarda ünlü haftasonunada misafirim gelecek önden bir deneyeyim dedim güzel olursa misafire yaparım
0 oy
(2,979 puan) tarafından
Kuru dolmalari haşlarken cok eritme. Patlican icin haşla cikar bak tırnağın batıyorsa hafifce yeter haslanmasi demektir. Biber icinde at kaynar suya 2 dk kalsin hemen cikar. Sicak sudan cikarinca tum cikardigin malzemeleri soğuk suya at cikar.

Kuyruk yağı kullanirsan cok lezzetli olur. Tencere dibine kemik dizersen iyi olur.

Iclerini cok doldurma alttan yukariya hafif hafif sık fazla pirinci dışa ciksin. Baslarinda biraz bosluk birak ki pirinclerin şişmeye payi olsun. Yaptiktan sonra iki dolmayi birbirine ic ice gecir ki dışarı taşma yapmasin.

Pisirirken limon tuzu varsa iki uc tane at patlicanlarin falan erimez o zaman.biraz eksi olmalo sumak varsa muhakka kat. Aklima gelenler bunlar.
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Çok sık yaparım benn haslarken çok haşlama hamur olmasın sert de kalmasın. İçini çok doldurma kuyruk koyarsan çok güzel olur ben acılı ekşili severim 
0 oy
tarafından
Canım ben üç dört soğan doğrayıp bol zeytinyagda soğanları kavuruyorum sonrasında salça koyup bir iki dakikada konusu çıkana kadar salcayla kavuruyorum sonrasında yıkayıp suyunu suzdigum pirinci koyup karıştırıp içine iki bardak ılık su koyuyirum sonra da doğradigim domasleri koyup tuzunu biberini bol eksisini koyup altını kapatıyorum sinra da maydanoz taze nane ve küçük küçük doğradigim sarımsakları da koyuyirum cokj güzel oluyir böyle içi . Kurulari da çok fazla haslamiyirum 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 162 göst.
1 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 375 göst.
13 Ekim 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde .SU. (5,014 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 146 göst.
10 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde 3kuzucukannesi (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 91 göst.
2 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,069 puan) tarafından soruldu

381,738 soru

11,428,278 cevap

34,988 kullanıcı

...