0 oy
538 göst.
Diğer kategorisinde (985 puan) tarafından
Kızlar doğum yapalı 15 gün oldu . Sezeryan doğum oldu. Kendimi azda olsa iyi hissediyorum . Ayaklanalı uzun süre oldu . Bu süreçte kimse evimle ilgilenmedi ben bu halimle temizlik yapmaya çalışıyorum  . Yatak odamı silip temizliyorum.  Bebeğim hastalanmasin diye.  Ama evim bayağı dağıldı bu süreçte heryer heryerde . Birkaç gün sonra tek başıma kalacağım eşimle.  Evimi temizleyebilir mi evim eskisi gibi temiz olabilecek mi  ? Siz 20 gününüz dolduktan sonra evinizi toparlayabildiniz mi kendinizi bedenen ve psikolojikmen nasıl hissettiniz ?? 

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben 1hafta sonra koltuklarimi neyi cekiyodum altlarini supuruyodum tek basimaydim 
tarafından
Lan varya parti kursam ilk destektilerimdensin ahhahah
(465 puan) tarafından
Aynen bende
(1,664 puan) tarafından
Oy verelim... hani nerde basıyom mührü :)))
tarafından
Seviyom la sizi ❤️
(1,664 puan) tarafından
Sev beniiiiii..... şefkatli kollarına sar sarmala :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım daha çok yeni dikişlerin vs birde lohusalık psikoloji değişik tuhaf birşey yani hicbirsey böyle kalmayacak bir süre sonra tekrar eski haline eski ev işlerine geri döneceksin bende senin gibi düşünmüstum ağlaya ağlaya kendimi helak ettim beceremiyorum diye hepsi lohusalıktan oluyor
(985 puan) tarafından
İnşallah geçer kurtulurum bu psikolojiden . Teşekkür ederim.
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Ben 50 gün kadar yalnız kalmadım sonrasında da pek bisey yapamadım. Kendim jyi de olsam bebek surekli emmek istiyordu temizlik düzen hiç yapamadım. Sabahları ilk iş yemek yapıyordum yemek halloldu mu gerisine pek takmadım. 
(985 puan) tarafından
Ben takıntılı bir insanım.  Etrafım temiz olmayınca diken üstünde gibiyim
(2,975 puan) tarafından
Uyuyan bir bebekse yapabilirsin ama genelde uyumuyor malefe bebekler ilk 3 ay kucak istiyor. İmkanın varsa eğer yardim almani tavsiye ederim
(985 puan) tarafından
Ah işte yardım eden varda baştan sagma 15 gün oldu doğum yapalı evime 2 belkide 3 defa süpürge atıldı.  Ee sizce o ev temiz kalır mı?
0 oy
tarafından
Ohoo ben mantı açtım zorla kaynana evindeudim hiç dinlenemedim evime gittim bide orayı temizledim  çok çok kötüydü en iyisi anlatmim sen kendini yorma?temizlikçi çağır olmazmı
(985 puan) tarafından
Temizlikçi yok oturduğum ilçede.  Ki ben takıntılı biriyim hergun bir odamı dip bucak yapmaya çalışacağım . Bir haftaya bitiririm inşallah.  2 kişiyiz zaten çabuk kirlenmez .
0 oy
tarafından
Ben ertesi gun kalktim mecbur olunca ama sağlığına dikkat et bence sonuçta ev temizlenir ama saglik geri gelmez bebegini saglicakla buyut
(985 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim.  İnşallah dediğiniz gibi öncelik bebeğim
0 oy
(3,282 puan) tarafından
5. Gün evimi silip süpürdüm elimden geldiği kadar toplamaya çalıştım  çocukla olduğu kadar şuan bebeğin daha önemli herşeyden bırk dağınık kalsın 
(985 puan) tarafından
Annemde aynısını söylüyor onun sana ihtiyacı var işi bosver bebegin durdukça azar azar yaparsın diyor
(3,282 puan) tarafından
Aynen öyle canım işi nasıl olsa yaparsın iş dediğin nedir ki sanki. Sen çok iyi anlıyorm bende tektim görümcem bebek görmeye gelmişti allah razı olsun elbise dolaplarımın içine kadar toplamış temizlemişti. Keşke yakınında olsaydım yardım ederdim sana çünkü insanın birine ihtiyacı oluyo
0 oy
tarafından
Evi *** götürüyor oysa o kadar temiz titiz insanım sezeryan oldum bende baya zor toparlandim birden benim bakanimda yok 28 gün önce yaptım kendimi zorladgim zaman dikişim şişiyor yanıyor çok yorma kendini
(985 puan) tarafından
Hiç sorma benimde aynı problem biraz ayakta dursam yanıp şişiyor dikişim . Bakacağım artık eşimde yardım ederse hallederim inşallah.
tarafından
Benim evi günlerdir topluyorum ama düzelmiyor kafayı yiyeceğim eşim yaoma yorma diyor ama duramıyorum
(985 puan) tarafından
Ay deme korktum şimdi
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Allha  şükür  ben hemen  hemen  ayağa  kalktım hiç bir  şeyim  yok gibi  ama  b3nim  yanımda  annem wardı  40 gün  kaldı  o süreçte  bana  hiç  birşey  yaptırmadılar  eşimle  birlikte evi  temizlediler  
(985 puan) tarafından
Eşim evi temizlerse çok rahat ederim de birileri varken o yapamıyor bende başkasıyla rahat edemiyorum eşim istediğim gibi temizlik yapıyor
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Canım artık önceliğin temizlik olmayacak bebek olucak ev dağınık olabilir yemek yapamayabilirsin bunlara da hazır ol... yeni bir hayat başlıyor artık yeni bir düzen geliyor eskisi gibi olmuyor.. sakin temizlikti düzendi diye strese girme ...ben aynı hatayı yaptım depresyona giriyodum... Şimdi bebeğe alıştım düzenimi dr yeniden yeni olusturdum..
(985 puan) tarafından
Hm teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
tarafından
Günlük kadın tutsan en azından dip köşe yapardı sonra sende arkasından dağılmadan devam ederdin. Allah yardımcın olsun yakın yerde olsan yardıma gelirdim. Allah iyilerle karsilastirsin
(985 puan) tarafından
Hay Allah razı olsun kardeşim.  Ne çok iyi niyetli birisin sen . Rabbım güzel yüreğin kadar güzel bir hayatla karşılaştırsın inşallah.  Yardım etmiş kadar oldun .
tarafından
Teşekkür ederim canım benim
0 oy
(711 puan) tarafından
İki cocugumdada kimse yanımda kalmadı sadece hastanede 1 gun annem yanımda kaldı hep tektim  cnm annem yıkayacıgı gun gelir yrkar giderdi 
(985 puan) tarafından
Hm Allah yardım ediyor demek ki
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Ben oğlum da hastaneden geldim süpürge tuttum vallahi evime kızım da vardı yatağa hiç girmedim
(985 puan) tarafından
Rabbım daha çok güç kuvvet versin
(1,601 puan) tarafından
Rabbim sana daha çok güç kuvvet versin ben atlattım o günleri oğlum 2 yaşında kızm da 5 yaşına girdi
(985 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim
0 oy
tarafından
Ben cuma günü doğum yapmıştm canm pazartesi temizlik yemek çamasır bulaşık herseyi yapıyodm cok şükür
(985 puan) tarafından
Rabbım daha çok güç kuvvet versin
tarafından
Sana versin canm ben atlatalı 7 ay oldu benim yapamıyosan dert etme canm ya o kadarda önemli değil bebeğin daha önemli herkezin agrı eşiği acı eşiği farklıdır allah yardmcn olsn
(985 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Bedenen 3 hafta sonra tamamen kendime geldim. Temizlik yapacağım diye kendini zorlama. Bebişinin olduğu odayı temiz tut yeter. Sen çocuklu kadınsın evin tertemiz olmak zorunda değil. Önceliğin çocuğun ve kendin olsun. 1 ay sonra artık temizlik yapabilirim demiştim. Sen erken bile başlamışsın
(985 puan) tarafından
Cevabınız için teşekkür ederim.  Hiç sormayın kendimi yatağa mahkum edemedim sürekli birseyler yaparken buldum kendimi
(1,352 puan) tarafından
Yatağa mahkum etme. Kendinle ilgilen bebişinle ilgilen kendini mutlu edecek şeyler yap ama kendini yorma
(985 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Ben yapıyodum ama normal doğumdu benimki inşallah toparlarsın canım bir an önce
(985 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim
0 oy
(316 puan) tarafından
Bende 49 gün önce sezaryen ile doğum yaptım hiç yatmadım desem yeridir , ablam ve kayın validem vardı yanımda ablam 5 gün kaldı acil işi çıktı gitmek zorunda kaldı başka şehirde oturuyor o burdayken içim çok rahattı ben demeden o her şeyi hallediyordu yemek temizlik herşey işte ama o gittikten sonra kayın validem bebeğin başı hariç hiçbir şey yapmadı oda zaten abla dan 3 gün sonra gitti toplamda 7 gün kaldı yanımda ilk doğumumdu ve gerçekten zorlandım ama ne ev işi ne bi süpürge attı hatta gelen misafirin yanında oturdu çayını bile ben getirdim eşim evde değildi olsa bana yaptırmazdı annesine de söylerdi ama işte insan kendinisi düşünecek , annem hayatta değil o olsa bana gül gibi bakardı :(( 

Şimdi her gün arıyor çok düşünüyomuş gibi ne yapıyorsun diye bazen diyorum sana ne diyecem bir haftalıkken bırakıp gittin şimdi ne diye soruyorsun çok merak ediyorsan gelde bak 

Ayyy normal de buraya pek bişey yazmam ama içim dolmuş gerçekten . 

Yani sana tavsiyem kimseye güvenme ve mihnet altına girme inan kendin yapsan daha iyi boşver ev dağlsın doğum yapmışsın sonuçta kendini iyi hissedince kalkar yaparsın canım bebişinle zaman geçir ve dinlen ;)
(985 puan) tarafından
Valla kafa yapımız aynı mihnet ederler birde yaptıkları birsey varmış gibi bende bebeğimin herseyini yapıyorum.  Bebeğime eşimle ben dışında kimse bakmıyor.  Annenizede Rabbım merhametiyle muamele etsin mekanı cennet olsun.  Üzmeyin kendinizi Rabbım hepimize bu minik bebeklerin hatrina yardım etsin
(316 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun cümle Ümmet-i Muhammed in ölmüşlerine inşallah

Ya bakamayacağımızdan değil inan biz onlardan daha iyi bakıyoruz bakarız da ama yeri gelince böyle çok seviyorlarmış düşünüyorlarmış gibi konuşmuyorlar mı ona gıcık oluyorum
Erken doğum riskim var dı iki defa yatırıldım gelip öldün mü kaldın mı demediler uzaktan bi telefonla olmuyor bu işler, iki saatlik yol binip gelemezmiydi ama iş konuşmaya gelince yok şöyle seviyorlar yok böyle beğeniyorlar , ilk torunları üstelik
(985 puan) tarafından
Emin ol aynı şeyleri yaşıyoruz tek dua dilimde kim benim için ne istiyorsa Rabbım ona 100 katını versin . Versinde bende gözlerimle göreyim inşallah
0 oy
(316 puan) tarafından

Bende 49 gün önce sezaryen ile doğum yaptım hiç yatmadım desem yeridir , ablam ve kayın validem vardı yanımda ablam 5 gün kaldı acil işi çıktı gitmek zorunda kaldı başka şehirde oturuyor o burdayken içim çok rahattı ben demeden o her şeyi hallediyordu yemek temizlik herşey işte ama o gittikten sonra kayın validem bebeğin başı hariç hiçbir şey yapmadı oda zaten abla dan 3 gün sonra gitti toplamda 7 gün kaldı yanımda ilk doğumumdu ve gerçekten zorlandım ama ne ev işi ne bi süpürge attı hatta gelen misafirin yanında oturdu çayını bile ben getirdim eşim evde değildi olsa bana yaptırmazdı annesine de söylerdi ama işte insan kendinisi düşünecek , annem hayatta değil o olsa bana gül gibi bakardı :(

Şimdi her gün arıyor çok düşünüyomuş gibi ne yapıyorsun diye bazen diyorum sana ne diyecem bir haftalıkken bırakıp gittin şimdi ne diye soruyorsun çok merak ediyorsan gelde bak 

Ayyy normal de buraya pek bişey yazmam ama içim dolmuş gerçekten . 

Yani sana tavsiyem kimseye güvenme ve mihnet altına girme inan kendin yapsan daha iyi boşver ev dağlsın doğum yapmışsın sonuçta kendini iyi hissedince kalkar yaparsın canım bebişinle zaman geçir ve dinlen ;)

0 oy
(4,450 puan) tarafından
Canım çok normal düzeliyor zamanla üzülme bende ilk doğum yaptığımda dedim icimden vaay be ne temiz insanmisim önceden evi pislik götürüyor demiştim kendi kendime
(985 puan) tarafından
Umarım bende öyle olurum   Rabbım razı olsun
(4,450 puan) tarafından
Senden de canım bebisli hayatın tadını cikar hepsi dengini bulur
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kmseden birşey beklemiceksn km neden yapsn ah kuzum bn evladmla yoğun bakıma girdm evladıma bir başıma baktm hastanede  hastaneden çıkıncada evlerimi hergün temizledim dik durup kalkacaksn yattıkça kalkamazsn biraz dirençli olmalısın
(985 puan) tarafından
Aynen Rabbım hepimize güç kuvvet versin
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Ay canım lohusa psikoloji si hiç canını sıkma geçiyor eski haline dönüyorsun yine yaparsın temizliğini yemeğini kendine yine vakit ayırırsın ben lohusalik da hep ağladım artık hayatım bitti böyle olucam ömür boyu yatak odasına hapis kaldım diye ağlıyordum merak etme hepsigeciyir
(985 puan) tarafından
Allah razı olsun beni motive ettiğiniz için teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 231 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ozgen (928 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,079 göst.
16 Kasım 2023 Aile kategorisinde Papatyam.68 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 188 göst.
22 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu