0 oy
1,064 göst.
Aile kategorisinde (516 puan) tarafından
Özellikle oğlum çok huysuz olduğunda ikinci çocuğu asla yapmam diyorum. Ama gülüşüde herşeye değer yinede allah olmayanlara versin.

38 Cevaplar

0 oy
tarafından
9 ay boyunca kustum düşünüyorum bi 9 ay kusmayı daha göze alabirmiyim diye AMAN ALLAH ım ne günlerdi
(516 puan) tarafından
Onu bendr cok çektim serumla beslendim 4 ay :)
tarafından
Aynen hastanelerde yattım acil kapısındaydım iki günde bir damarımı bulamayıp delik deşik ediyolardı
tarafından
9 ay kusan tek ben değilmişim :) Doğuma gireceğim gün bile 3 kere kustum. Sezeryan öncesi doktor 8 saat aç kal dedi. Ben 8 saat önce yedim, sonra hepsini çıkardım. Doğuma neredeyse 24 saat açlıkla girdim :)
tarafından
Kız bende vallaha üç.kere kustum doğuma girmeden 9 kilo zayıfladım 9 ay boyunca bulantı hapı kullandım
-Reklam-
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Ben ben ben ben 
(516 puan) tarafından
Böyle diyoruz ama kesin olur ikimizinde :)))
(2,423 puan) tarafından
Valla kızım beni mahvetti  bilemiyorum  ☺
0 oy
tarafından
Bu hayatta kardeş kadar değerli başka ne olabilir ki... Kızım daha 4 aylık ama 3 4 yıl sonra düşünüyorum :) kızım bu hayta tek kalmasın diye 
(516 puan) tarafından
Eminim bende öyle düşünüp yaparim ama gerçekten çok zor 4bucik aylik oglum ama hep mizmiz hastanedede yattık bayram öncesi 3 gece yani biraz zor geçiriyorum ben
tarafından
Evet canım çocuk büyütmek kesinlikle kolay değil. Kardeş eksikliğini ben kendimden bildiğim için bunu kızıma kardeş yapmak istiyorum ama çok zor tabi
(446 puan) tarafından
Rabbim dağına göre kar werirmis kimsenin bebeği uslu degilki bebek huysuz die bebek yapmamak çok saçma olurdu ama tabiki  en az üç yaş olsun aralarında benmki kucukdu cidden çok zorlandm
(126 puan) tarafından
Aynen bende öyle diorum kardeşi olsun
0 oy
(1,430 puan) tarafından

nasip tabi bana kalsa 1 tane yeter diyorum çok zor geçti gözüm baya korkuyo ama kardeş çok güzel bir şey kızımın kardeşleri olsun isterim ama bi 4-5 sene sonra galiba :) arka arkaya doğurup büyüten anneleri tebrik ediyorum vallahi işleri çok zor 

(516 puan) tarafından
Kesinlikle hele ikizi ücüzü olanlara Allah yardım etsin
0 oy
(849 puan) tarafından
Oglusum çok ağlak bir çocuk lavaboya bile zor gidiyorum ama Allah kısmet ederse bu şekilde olmama rağmen ben nasip olursa 3 yıl sonra felan düşünüyorum:) çünkü kardeş gibisi yok tabi Rabbim kardeşinde hayırlısını versin yoksa 10 tanede olsa boş ben en fazla 3 düşünüyorum:)
(516 puan) tarafından
Bende dogurmadan önce 3 diyodum sende haklisin tabikide kardes şart ama bizim psikolojimiz hayatimiz nolcak oda var. Ne kendimle ne eşimle ilgilenebiliyorum tabiki evlat herseye deger değiyorda ama nebilim ya zor geliyor bana bide 2 aylik evliyken hamile kaldım daha doğrusu isteyerek oldu pek bisi anlamadim evlilikten
(849 puan) tarafından
Bende 3 aylik evliyken hamile kaldim hep sorunlu geçti hamileleligim doğdu çok ağlak bir sipam oldu :) lavaboya gidemiyorum mesela yemeği zor yapiyorum ama hep bu şekil devam etmicek ALLAHIN izniyle o yüzden oglumu şu hayatta yapayalnız bırakmaya hakkım yok birde kalabalık ailede büyüdüm yalnızlığı sevmiyorum belki de o yüzden:) tabi şimdi değil Allah kısmet ederse 3 sene sonra felan
0 oy
tarafından
Ben yaptım ikinciyi iyikide yaptım bu hayatta kardeşten daha değerli bir miras bırakamayız çocuklarımıza ilk kızımda üç ay hiç uyumadım üç aydan sonra da 24 saatin 2 saatini uyudum çok zor zamanlardı ama hiç pişman olmadım ikinci çocuk için bir sürü hazırlık yaptım işte şöyle avuturum böyle avuturum hiç bir şey yapamasam hazır alır yerim diye iki çocuklu hayat yaşadığım en güzel hayat çocukların tarafından sevilmek hissettiğim en güzel duygu tavsiye ederim ")
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Hamileligin ilk 3 ayini göze alabilirsem ben dusunuyorm hemen :))
0 oy
tarafından
Ben düşünmüyorm dsnsemde  ASLA AMA ASLA ISTEMIORM BANA BIR TANE YETTI ARTTI.. BEN DUNYAYA CCK DOGURMAK ICINGLMEDIM ZATEN A...K HAYTINI YASAYAMIORM IYICE YASANILMAZ HALE GETRMK ISTEMIORM
(516 puan) tarafından
Olsun yinede oyle deme yaa tamam bende düşünmüyorum ama yasanilmicak kadarda deil :)
(849 puan) tarafından
Sakın ol canım neden bu kadar sinirlisin kız:)
tarafından
Gerçekciyim kız :) ve hayatı tehlikem var ikinci cckda zaten istesemde yapamam yani dktrlar la knsmadan ikincisini yapıp şimdiki ccgmn hakkına giremem allah bana vermesin asla istemem allahın olmayanlara versin ben buna anca bakiorm
0 oy
(284 puan) tarafından
5 yasinda kizim 6 aylikk oglum var iyi zamnda yaptim birdahada yok allah olmayana versin insallah . 
(516 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Bn dusunmuyorum esimde 2 inci cocugu hep kadinlar istiyomus 3  5 yil gecsin bak nasil tutuscan ben cocuk istiorm die :)) ama istemiom baklm yillarr sonra nolacak :))
(516 puan) tarafından
Kismet herşey Allah yavrularimiza uzun hayırlı ömürler versin insallah
0 oy
(198 puan) tarafından
Bu konuda kafam epey karışık :D Kendi keyfime kalsa hiç düşünmüyorum. 1 tanesi yetti bana zorlu bi hamilelikti hastanede geçti doğurdum çok gazlı bir bebek 7 aylık oldu şimdide diş promlemleri felan uykuya rahata sıcak kahveye hasret kaldım açıkçası. Depresyona girmeye bile vaktim yok :D Ama kızımı yalnız bırakmakta istemiyorum yalnızlık zor iş. Sırtını yaslayacagi sırlarını paylaşacağı beraber gülüp beraber aglayacagi biri olmalı.. Bilemiyorum yani
(516 puan) tarafından
Gerçekten çok zor yaa. Bazen keşke ikiz olsaydi diyorum en azından bidaha yapmazdim hem cok zor hemde oglumu tej birakmak istemiyorum hemde bi kızım olsa keske diyorum :))
(198 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım :)
0 oy
(7,935 puan) tarafından
1 ay önce doğum yaptım. Hamilelik çocuk bakımı meşakkatli şeyler.maddiyende çok zor. Bir de 5 aylık hamileyken annemi kaybettim sanki ikinci hamileliğim de babamı kaybetcekmişim gibi Bi korku var içimde ikinci çocuğu düşünmüyorum
(516 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canim Oyle düşünme Rabbim babana uzun ömürler nasip etsin insallah cocugunuda sağlıcakla büyüt
0 oy
tarafından

Bennn o dogum sancisini cekerken dedimki bi daha yapmam:D9 ayi zor gecirdim bide benom oglan cok huysuz dayanamiyorum ona amma esim 5 tane olsun diyo bende diyom sen dogur o zaman:Dkolay zanediyorlar

(126 puan) tarafından
Korktum şey o sanci vala sancı çekerken bida yok dedım:)
(516 puan) tarafından
Yaa esime haksizlik edemem cok yardım ediyor ama oda 1 tane yeter diyo :))
tarafından
Sanci cok kotu bide benim bebek kilolu oldugu icin zor oldu dogum o yuzden yapmam diyom
tarafından
Benim esim isten gelir 1 saat yardim eder sonra o bir odaya gidip uyur sabaha kadar hic yardim etmez yorgunum ben der malesef
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ben kizimdan sonra tekrar düşünmüyordum.esim çok istiyordu 2. Çocuğumuz olsun diye Allah nasip etti hamileyim 29 haftalık şuan. Benim adam akşam 3. için çok beklemeyelim diyince ben sok:) daha 2. Doğmadı ne üçüncüsü be adam dedim . Adam planlar yapıyor kendi kendine:)))
(516 puan) tarafından
Ahh ahh keşke imkanlar olsada 5 tane yapsam ama hersey kadinlara bakinca ikinciyi düşünemez olduk valla.
(7,118 puan) tarafından
Esim çok yardımcı oluyor saolsun ama böyle pis bir dünyaya çocuk getirmek beni korkutuyor açıkçası. Ne kadar çok çocuk olursa endişeler de o kadar artar bana göre. Ben öyleyim en azindan.
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Iki kizmn arasnda 18 ay var cook zor ya dusuncek olursan bile ara koy;)
(516 puan) tarafından
5 sene olsun diyorum egerki yaparsam oda :)
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Bende oyle diyenlerdendim. 2 yasinda bir kizim var ve yeni dogum yaptim 1 aylik bi kizim daha var. :)

(516 puan) tarafından
Allah bağışlasın bende bi kizim olsun isterim ama kismet :)
(3,151 puan) tarafından
Sagol canim. Allah gönlüne gore versin seninde :)
0 oy
(1,353 puan) tarafından

Oğlum bana yeter Allah olmayanlara versin:)

0 oy
tarafından
Bende düşünmüyodum ancak kardeşi de olsun istiyo insan şimdi 2 inci olcak kısmetse 
0 oy
tarafından
Tek cocuk büyüdüm o yüzden mutlaka kardeş yapicam kızıma
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Ben dogumdan önce 4 çocuk olsun kalabalık aile olsun diyodum o sancıdan sonra bida istemiyorum dogumdan sonra eşim kızıma bakarak ne güzel doguruyosun 5e kadar yolu var aşkım dedi :) avcunu yala dedim 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 670 göst.
14 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 430 göst.
26 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 301 göst.
16 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Hayatzor (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 562 göst.
5 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lasyamm 21- (158 puan) tarafından soruldu

379,948 soru

11,374,144 cevap

34,856 kullanıcı

...