0 oy
201 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
3 aylikken ek gidaya gecen var mı yoksa 4 aylik olmasını bekliyim mi?

17 Cevaplar

0 oy
(2,704 puan) tarafından

6 aylıkken ek gıdaya geçiliyor, mama neden vermiyorsun bebeğe? İlla ek gıda verecem diyorsan doktoruna danış canım 

(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Surekli agliyor bnde doymuyor mu diye düşünüyorum .. .
Sürekli emziriyorum.
(79 puan) tarafından
Doktora sor belki devam sütü verir geceleri sadece 1 defa verirsin doysun diye senin gene sütün var maşşallah bende o bile yok 2 aylığız kesildi üzüntüden şükret sadece 1 buçuk ay kadar emzirebildim
(3,895 puan) tarafından
Damla kullandik yaramadi.Hatta kimyon rezene masaj her seyi denedim.Yok işe yaramadi.En son emzik verdim cok gazi olunca biraz oyalaniyor.
(3,895 puan) tarafından
Taze anne Allahim insallah sana da tekrar emzirmeyi nasip etsin.
(79 puan) tarafından
Amin inşallah :(
-Reklam-
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Ben 6 aylıkken geçtim
0 oy
tarafından
6.ayda geçtik 
0 oy
(16,506 puan) tarafından
4 aylıkken 1 2 çay kaşığı yoğurt vermeye başladım öyle devam ettim ben 
(3,895 puan) tarafından
4 ay olucak bi kaç haftaya en iyisi 4ay olmasini bekliyim.
0 oy
tarafından
Bebeğim 5 aylık 

Doktor önümüzdeki ay başlıcaz dedi
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Mama vermelisin o kadar küçük ek gıda olmaz zaten ek gıda onu dpyurmicak ki 1yaşına kadar ana besin süt, eğer sütün yetmiyorsa formül süt kullanmalısın
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen olabilir.
0 oy
(3,148 puan) tarafından
7 8 aylıkken geçtik anne sütüne daha ağırlık verdim ben normale göre geç oldu ama çok da iyi oldu bence 
(3,148 puan) tarafından
Sağlığı yerinde olduktan sonra tombul olmuş olmamış ne fark eder ki ben hiç takılmıyorum bu konuya sende takılma çünkü çok kilolu bebekler ileride obez olabiliyorlar sağlıklı her şeyi normal diyorsa doktor kilo aldırcam diye uğraşma çocuk yemekten tiksinir
(3,895 puan) tarafından
Kilosu iyi şükür sağlıklı diyor ama cocugum surekli ağlıyor tombul da degil bu yuzden takiyorum.
(3,148 puan) tarafından
Ağlar kız bebekler benim bebeğim 10 aylık sabahlara kadar ağlıyo yetmiyor gündüz de ağlıyo bazı bebekler ağlar gazı filan vardır belki sen her şeyini yap sonra hala ağlarsa doktoruna danış ağrı kesici ver belki ağrısı vardır
(3,895 puan) tarafından
Diş eti kabarmış cnm yaa o da agri yapar mi? Azicik emiyor birakiyor agliyor belki de cani aciyordur. :(
(3,148 puan) tarafından
Olabilir tabiki de
0 oy
tarafından
3 ay çok erken 6 aylıkken başlamalısın 
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Cok kilo almiyor cnm kilosu hep ortalamada cnm.
tarafından
Kuzum her bebek bir değil ki mama ver o zaman daha çok minik eğer illa ek gıdaya geçişecekse buna doktor karar vermeli bence
0 oy
(267 puan) tarafından
5 aylik oglum, emziriyorum da herobaby nin kaşık mamasınıda veriyorum 5+ ay olanını, birde meyve püresi 5+ ay olanı. 4+ dan basliyor henuz cok kucuk sütün yetiyorsa emzir sürekli zamanla düzene girer zaten 
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yetiyor da şöyle tombul olmasina yetmiyor ben yombul olsun istiyorum. :(
(176 puan) tarafından
Mesela 4 ayında ek besin olarak ne verdin canım
(267 puan) tarafından
Niye tombul olmasına takılıyosun ki cevre baskısı mı var üzerinde önemli olan saglıklı olması ve masallah kilosuda gayet iyi kendine bunları takıntı edersen sütün etkilenir oluruna bırak
(267 puan) tarafından
4. Ayda bisey vermedim 5. Aya yakın kaşık mama verdim günde bir kez azar azar öyle yediklerimizden tattırdım meyve püresi verdim bazen ek besin olacak kadar çok bişey vermedim yank
(176 puan) tarafından
Bebeğim 4 aylık ben mesela dudaklarına meyve falan sürmek istiyorum tadı biraz alsın diye yanlış mı acaba ilk çocuk bilmiyorum ondan
0 oy
tarafından
7 aylık olacak halen geçmedik. Çok istekli değil 
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Ek gıda icin cok erken canım biz 5 aylıkken basladık doktor tavsiyediyle anne sütü+mama alıyordu
0 oy
tarafından
ek gida almiyorsa doktorlar 6 aydan once baslatmaz kii bebek erken dogduysa bile o erken kisminda tamamlanmasi beklenir.. sut iciyorsa hayat boyu yiyecek acele etme
0 oy
(4,068 puan) tarafından
5 buçk aylıkken doktr tavsiyesi ile geçtik 
0 oy
(932 puan) tarafından
Doktor 5 de geçirdi canım 
0 oy
(1,335 puan) tarafından
4 aylikken tadimlik agzina surebilirsin 5 aylikken tamamen gecersin cnm
0 oy
tarafından
4.5 aylıkken doktor tadimlara başlattı.