0 oy
252 göst.
Diğer kategorisinde (252 puan) tarafından

Bana dün Dr. bu kağıdı verdi

Rahim Filmi (çok korkuyorum yaptırmadım ama özelde mi yaptırsam kararsızım ☹️)

Hormon Testi

Ofis Histeroskopi

Üroloji

Sorum bu testleri devlette acil bölümünden yaptırılıyor birde iş çıkışı yaptırabilir miyim acaba çalışıyorum o sebepten 

image

9 Cevaplar

+3 oy
(13,202 puan) tarafından
Hiçbiri acilde yapılmaz hele rahim filmi operasyon gibi mübarek zaten adam gibi çocuk isteyen çalışıyorum diye basite indirgemez gerekirse işi bırakır yine peşinden koşar. 
-Reklam-
0 oy
(252 puan) tarafından
Yardımcı olursanız çok sevinirim 
0 oy
tarafından
Canım senden mi kaynaklı çocuğunun olmaması? Eğer öyleyse soğan kürü tavsiye ediyorum bende kısır tedavisi görecektim ama soğan kürünü söylediler denedim ve hiç bir şeye gerek kalmadı. Soğan söktürücü bir doğal antibiyotik ben bu kürü yaptığım ilk ayda hamile kaldım. Birde pko sendorumu + senede 1 kez adet görme buna bağlı yumurtalıklarin az çalışması + süt hormonumun 75 üstü olması. Hiç tedavi görmeden kaldım 
(252 puan) tarafından
Maşallah canım Rabb'im sağlıkla hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin valla inan bilmiyorum benden mi kaynakli eşimden mi ya özel değildi gittiğim Dr zaten tam bir sınır bozucuydu hiç ilgilenmedi muayene etti bunları verdi açıklama olarak bir şey demedi valla bacım
(671 puan) tarafından
Cnm bendede FSH yüksekliğinden kaynaklı gebe kalma vardı. Kışın öğrenmiştim yaza tüp yada aşılama olacaktık. Kış döneminde soğan kürü ,testere dişli aslan pençesi ,ve incir kürü yapmıştım. Bebiş supriz yapıp geldi. :)). Çok şaşırmıştım rabbim zamanini biliyor cnm
tarafından
Soğan kürü yumurtlamayi düzenliyor canım zaten doğal antibiyotik enfeksiyonu falan hep söküyor Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın bende bilirim ne olduğunu olmayacak diye çok üzülüyordum her şeyin zamanı var Allah ol derse olur
(671 puan) tarafından
Amin cnm ins .
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm acil girişinde yapılabilir mi kan tahlili bilmiyorum çünkü kadın doğumun giriş yapması lazim zaten hsg rahim filmi için randevu almanız lazım. Özelde ağrısız yapılan yerler var.korkulacak bişe değil.hatta genelde rahim filmi çekildikten sonra 3 ay içerisinde gebelik şansı çok yüksek oluyor. Üroloji eşiniz için geçerli.
(252 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim hiç daha önce yaptırmadım doğal olarak hiç bir bilgiye de sahip değilim oğrenicem zamanla inşaallah
(671 puan) tarafından
Zamanla olur cnm hangimiz başta biliyorduk ki bunları. İçine düşünce öğreniyoruz. İns kısa zamanda sizde bebisinizi kucağınıza alırsınız.
(252 puan) tarafından
Hayırlısıyla inşaallah canım benim ☺️
0 oy
(546 puan) tarafından
Acilde yapilabilir mi dedigine gore daha yeni giriyosun bu islere canim.maalesef insan ilk basta cok tecrubesiz oluyor.birak acilde yapilmasini normal kadin dogum ve uroloji poliklinikelrine bile gitsen egerki istanbul izmir van vs kalabalik ildeysen en az 3-4 ayini alir verdikelri gunler falan.ozellikle rahim filmine vok uzun gunler veriliyor.zaman kayvetmeyim diyorsan ozelde 1200 tl civari hafif anestezili yapiliyor.urolohide esin sperm testi verecek 3 gun perhizli olarak.sen ise hormonlar icin falan infertiliteye sira alacaksin
(252 puan) tarafından
Maalesef ki canım inan hiç bir bilgiye sahip değilim bu infertilite Dr verdi bize ben dün özel bir hastaneye sordum hepsi mi diye sordu evet dedim toplam kabataslak 3 bin rahat bulur rahim film zaten 1 bin TL tutar sperm testini zaten eşim geçen ay yapmıştı yine mi çektirmek gerek ☹️ Dr verdiği asistan dedi burda sana rahim film için Ocak ayına verirler günü dedi ohaa dedim ya 5 ay☹️
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Bu tsetlerden önce hayıt suyu soğan kürü bunalrdan birini dene eşinde incir kürü yesin sonra  tekrardan düşün 
(13,202 puan) tarafından
Testleri yanıltır neyse ne varsa çıksın ortaya ondan sonra denesin anlık gelişen iyileşme olur ona denk gelir tedavisi şaşar
(5,311 puan) tarafından
Siz bilirsiniz geçmiş olsun cnm hayırlı sonuçlar çıksın inşalalh
0 oy
(785 puan) tarafından
Canım rahim filmi ve ofis histereskopi önemli işlemler acilde yapmazlar ben ofis histereskopiyi aile planlamasında yaptırdım rahim içini kamera ile goruntuluyorlar hiç korkma basit bir işlem sadece işlem bittikten sonra adet ağrısı gibi ağrın oluyor kendini sakın kasma Allah kolaylık versin en kısa sürede anne olmayı nasip etsin inşallah
(252 puan) tarafından
Amiinnn canimm Allah razı olsun Rabb'im isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin ama ben aile planlaması hastaneden mi randevu aliniyo inan canım bu konuda hiç bir tecrübem yok daha ilk defa girdiğim için tecrübesizim ☹️
(785 puan) tarafından
Evet canım bana hastanenin aile planlaması bölümüne gün verdiler sende iyice bı öğren ona göre git
0 oy
tarafından
Sana bi tavsiye rahim filminde mümkünse narkoz iste 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bu testler acilde  yapılmaz  canım   rahim  filmini ben özelde  yaptırdım  anestesili  korkulacak birsey yok  

Digerlerini Dr devlette  veya  özelde  yaptirabilirsin  ama randevu  alman  lazım  giriş  yaptırman lazım  

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 431 göst.
4 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 1,738 göst.
20 Ekim 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Zebesh (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
24 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde elifgndz (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 126 göst.
27 Eylül 2022 Aile kategorisinde aymira korkmaz (269 puan) tarafından soruldu

379,032 soru

11,345,190 cevap

34,809 kullanıcı

...