0 oy
288 göst.
Diğer kategorisinde (6,683 puan) tarafından
Kizim bu ay 2yaşini doldurdu..erkenmi?yoksa zamanimi?bir yanim hic istemiyor gondermek ama kizim evde durmayi pek sevmiyor surekli oyun oynamak dişari çikmak istiyor evde sıkılıyor abiside eylul sonu ana okula basliycak o zaman tamamen sıkılıcak..kararsiz kaldim ya :(

13 Cevaplar

+1 oy
(4,589 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben Fransa'da kreşte çalıştım. Oradaki kreşlerin yaş aralığı 0-3. Sonra anaokuluna başlıyorlar o da 3-6 yaş arası. Ve okula bende gittim küçük yaşta, oradaki beraber büyüdüğümüz arkadaşlarım da hepimiz 2.5/3 yaşında başladık. Güzel anılarımız var mutluyduk. Anaokulunda da staj yaptım. Ayrıca kreşe gitmiş veya anaokuluna gitmiş  çocuklara baktığımda genelde dinleyen çocuklar oluyorlar çünkü disiplini de görmüşler. Türkiye'de ki sistemi bilmiyorum ama. Güzel farklı etkinlikler de yapılıyor. Sosyalleşmeyi öğreniyorlar bence, paylaşmayı vs. 
(6,683 puan) tarafından
Aynen kesinlikle bende boyle dusunuyorum ilk çocugumda yanliş yaptim gondermedim ama kizimi gondericem insallah..❤
(4,589 puan) tarafından
Inşaallah faydalı olur. ❤️
-Reklam-
+1 oy
(1,921 puan) tarafından
3 yas benim kide pedegog oner di yarim gun yazdirdim
tarafından
4 yastan once onerilmiyor kuzum.Pedagog neden onerdi ? Sosyallesme sorunu mu vardi ?
(1,921 puan) tarafından
Hiper aktivite bozuklugu var onun icin
(1,921 puan) tarafından
Bennim de kiz canim hani enerjsini orda atsin evde aksama kodar kosturup duyor biseyler ogrenir diye
tarafından
Oyle bir sorun varsa onermesi normal kuzu.Asar insallah.
(1,921 puan) tarafından
Aynen canim ins
+1 oy
(932 puan) tarafından
Aaa kızımla aynılar bugün kreşte ikinci günü ben çalışıyorum eşim de öyle mecbur kaldık.ama evdeyseniz bence bu yıl i da evde geçirilir ama vereceksiniz de ben daha 2 gün oldu ama çok memnun kaldım sürekli bilgilendirme var saat başı istediğiniz saatte alabiliyorsunuz belki daka gelir sizi dil.gelisimi biraz geride geride değil de konuşmayı pek sevmiyor du dün tüm akşam şarkı mırıldandı öğretmeninin arkadaşınin adını söyledi çok şaşırdık 
(6,683 puan) tarafından
Ben calişmiyorum canim ama çocugumun arkadaslari olsun onlarla oynasin guzel vakit gecirsin istiyorum çocuk tum gun eve tikali kaliyor abiside okula basliyacak yalniz kalicak
(932 puan) tarafından
O zaman yarım gün verebilirsin canım.ben çok.ıyi anlıyorum seni pandemi çocuğu oldular tam kızım.da arkadaş edinmiş videoalri geliyor çok.. mutlu oluyorum
(6,683 puan) tarafından
Aynen canim yarim gun vericem oglum 5yasinda ilk çocuktu kiyamadim krese gondermeye çocuk benden baskasiyla iletisime gecmiyordu
+1 oy
(1,007 puan) tarafından
2 yaş bence uygun cocuk doktoru veya pedagogdan onay alırsan verebilirsin. Arkadaşları olur aktivite yapar dil gelişimi olur yeni şeyler öğrenir. Bütün yeğenlerim 2 yaşında basladı kreşe suan ingilizce biliyorlar mesela öğrettiler orda. İlkokula kadar gittiler.
(1,007 puan) tarafından
Canım burası bilgi alışveriş platformu. Bir doktorun uzmanın çocuğu görmesi ve verdiği bilgi her zaman daha dogru ve saglıklıdır. Biz kendi ailemizde de aynı şekilde doktor onayı aldık. Ve şuan her biri eğitim açısından cok cook iyi durumda aksi bi durum yaşamadık. Herkesin kendi şahsi fikridir saygı duyulmalı.
tarafından
Tabi ki bu ulkede dusunce ve  fikir ozgurlugu var  ❤️☺️ ama yanlis olan bir seyi de savunmami beklemeyin benden .Ben fikrimi soylerim ama isteyen istedigini yapar.Tercih kisilere kalmis.
(1,007 puan) tarafından
Kime ve neye göre yanlış herkesin gördüğü tecrübe edindiği şeyler var. Bırakın soruyu soran arkadaş içi rahat etsin bi doktora sorsun dilediğiini yapsın. 10 kişi gönder 10 kişi gönderme der.
tarafından
düzenlendi
Her cocukta bireysel farkliliklar vardir .Cocugun bir sorunu varsa ,zihinsel, psikomotor vs .O zaman uzmanlardan tabi ki yardim alinarak yapilabilir.Ancak normal bir cocuga sahipseniz , sirf orda eglensin ve sosyallesin mantigiyla gondermek yanlis .Biz bunu bilir ,bunu savunuruz.3,4 yas ayrilip birlesme yasidir .2 yastan sonra cocugun kademeli olarak anneyle arasindaki bagi hafif hafif azaltip , ozerk olmasini desteklemek durumundayiz ancak bu kres icin uygun oldugunu gostermez.Cok zorunlu durumda 3 yasindaki bir cocugu yari zamanli verebilirsiniz .Ama bir bebek tam olarak ,her anlamda 4 yasinda bir krese hazir olur.Tabii normal gelisim gosteren bir bebekse.4 yasinda bir cocuk anneyle bagini kuvvetlendirmis ve artik onun terkedecegi kaygisi yok olmustur (.Eger annesiyle guzel bag kurduysa) kreste aglamak yerine keyif alir , kaygi yasamaz .Annesinin gelmesini 4 gozle beklemek yerine anin tadini cikarir ve aktivitelerden son derece keyif alir.Sosyallesir , konusma becerilerini ilerletir , akran iliskilerini gelistirir.Aciklanan her seyi anlama , kendini ifade etme becerileri de bu yasta artik oturmaya baslamistir.Kreste bir sorun yasadiginda bunu ailesine anlatir .vs vs daha bir cok nedeni var ama .Doktora sorarak asla yardim alamaz ancak dediginiz gibi bir pedagoga danisabilir.Bu durumda pedagoglar en saglikli bilgiyi verir .Arkadas sormus, fikir danismis .Biz de fikrimizi verdik sadece.Karisamayiz tabi ki.Dogrulari yazarim sadece.Siz faydalanmak istemeseniz de baskalari faydalanabilir diye yazdim .Bir pedagojik egitiminiz olsaydi kime neye gore yanlis oldugunu anlardiniz.Benim var da o yuzden soyluyorum.Kanitlanmis bilgilere , deneylere dayanarak.Sevgilerimle ❤️
tarafından
Kuzu  kirdiysam hakkıni helal et ama kirmak amaciyla yazmadim .Sadece bir cocugun gelisimi icin insanlar dogrulari gorsun istiyorum.Bu benim icin cok onemli.
0 oy
(14,051 puan) tarafından
2 yaş biraz küçük ama yarım gün gidebilir belki bilemedim 
(6,683 puan) tarafından
Evet bende  oyle dusunuyorum zaten birden bire o kadar ayri kalamam..((
(14,051 puan) tarafından
Oyun evleri oluyor öyle bir şey varsa yakıninda ona gönderebilirsin 2 3 saat falan kalıyorlar galiba
(6,683 puan) tarafından
Hic duymadim canim araştiririm
0 oy
tarafından
düzenlendi

image

4 yasindan önce krese gondermek doğru degil kuzum.4 yasina kadar cocuklarda baglanma ihtiyaci olur ve bunu bir kisiye yapmak ister ..Bakici tutmak daha mantikli.

(4,589 puan) tarafından
Ya ben kreşte çalışmış biri olarak katılmıyorum canım bu yazıya. Ki benim çalıştığım kreşlerde 6 aylıktan başlıyor. Çocuklar çok mutluydu, Türkiye'nin sistemini bilmiyorum tabii tam olarak ama gelişimlerine katkı sağladığını düşünüyorum. Ben iki buçuk yaşında okula başladım mesela. Kreş değil yani okul. Seviyordum da yani hep güzel anılar hatırlıyorum ben okulla ilgili. Ki Fransa'da %90'dan fazla kişi çocuğunu 3 yaşında okula başlatıyordu. Artık mecburi olmuş o yaşta.
(6,683 puan) tarafından
Canim ben ilk çocuğumu krese falan gondermedim 2ciyle aralarinda tam 3yas fark var elimden geldiyince çocugumla ilgilendim aktiviteler oyunlar yani becere bildiyim her şeyi yaptim ama çocugum kendine çok kapanik oldu..tualete bile gitdiyimde anne beni burakma diye agliyordu ihyiyaclarini benden baska kimseye babasina bile soylemiyordu misal susuzluktan yansin benden baska kimseden istemiyordu..kuzenim kresde ogretmen sagolsun o ilgilendi biraz arada yarimgun kendiyle krese goturdu surekli parka falan cikardik simdi biraz duzeldi..kiziminda oyle olmasini istemiyorum..sen kitapdan okuyorsun ama ben yasayarak oyreniyorum..çocuğun çocuklarla gecirdiyi 1saati ben gun boyu onunla oynasam bile veremem..
tarafından
Yok kuzum .İsrarla soyluyorum ve bundan yuzde yuz eminim ☺️❤️ cocugun ruhsal durumunu bilemezsin .Disariya mutlu ve sosyal gorunen cocuklarin iclerinde , zihinsel durumunda neler yasadigini gozlemleyemezsin.Kanitlanmis seyleri paylasiyorum ben.Ericson ,piaget  , marcia .Bunlar cok unlu bilim insanlaridir.Bu konuda da cok derin bilgim var .Pedagojik egitimim var .Cocuk gelisimi ve psikolojisi biliyorum ve bunlarla ilgili deneyleri ve arastirmalari okuyorum.Kresin 4 yastan once cocuga zarari vardir .Ben de kreste calistim, ilkokulda ,ortaokulda, lisede her kademede calistim.☺️ Bebeklerde baglanma sorunu yaratiyor.Baglanma turlerini arastirabilirsin.Her yerde yaziyor.Bu yazdigimi da arastir .
tarafından
Tabi ki yine herkesin kendi tercihi❤️ Ben dayanakli bilgim oldugu icin ve bilgime asiri guvendigim icin emin konusuyorum.Tercihinize saygim var kuzular opuyorum ❤️☺️
(4,589 puan) tarafından
Peki, karşı olan yazıları da araştırayım ben bir ara o zaman :)
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Gidin görün. Çocuk hevesliyse gitsin. Çok faydası olur. Eminseniz kreşten ve kızınız da mutluysa gitsin haftada birkaç gün ya da öğlene kadar. Kuralları daha çabuk öğreniyorlar. 
(6,683 puan) tarafından
Aynem canim kresten eminim binamizin tum çocuklari oraya gidiyor her keste onderdi evde oturmakdan çocuklar bi hal oldu
(3,550 puan) tarafından
Kesinlikle. Bu pandemi çocukları çok mahrum kaldı. Gönderin o zaman. Çok iyi olur
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Eğer kızın kreşe hazırsa gönderebilirsin canım. Ben çok pişmanım erken göndermediğim için. Keşke 3 yaşında gönderseydim diyorum. Beş yaşına girecek dili tam gelişmedi psikiyatriste gittik anaokulu ve dil terapisti önerdi.
0 oy
tarafından
Yerinde olsam veririm. Çocuk çocukla büyüyor  
0 oy
tarafından
Kreşi asla önermiyorum bir yıl stajyerlik yaptım sürekli ağlıyorlar birbirini dövüyorlar her su istediği zaman hemen vermiyorlar yemek yiyecekleri zaman veriliyorlar bağırma çağırma oluyor küçücuk bebeklere artık piskolojim bozuldu oturup ağlıyordum niye böyle insanlara emanet ediyorlar  
(4,668 puan) tarafından
Hangi kreşmiş o yaa. Ne demek çocuklara bağırmak.
0 oy
(3,914 puan) tarafından
benimmi 27  aylik bikac ay sonra arkadasin kiziyla beraber verecegim yarim gun 
0 oy
tarafından
Bezli ise öyle çocukları alan yerler çok az cnaim ama tuvalet eğitimi aldıysa bir  ok seçenek var birde oyun grupları falan oluyor götürüyorsun bir kac saat etkinlik yapıp oyun oynuyorlar alıp geliyorsun öyle bir yerede gönderebilirsin 
0 oy
tarafından
2 yaş bence erken altı açık bile degil belki hassasım o konularda bide çalışmıyorsun bence çocukların en iyi egiticisi ve arkadaşi onun anne ve babasıdır. Şimdi bişey anlamıyor ilerisi için daha mantıklı, 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 197 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde berak (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 106 göst.
11 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Selin19 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 80 göst.
29 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Myangell (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 172 göst.